MYŠLENKOVÁ SÍŤ II.

Uvažovala jsem, jak blog trochu oživit. Hnízdo je takový můj deníček, místo, na kterém se s vámi mohu dělit o to, co mi přináší do života radost. V současné době by se ty radosti daly shrnout na pletení, knihy a procházky přírodou. V půlce dubna jsem vám představila projekt s názvem Pletená kniha a ráda bych mu sem tam věnovala prostor na blogu. Ačkoliv jsem, co se Pletené knihy týče, nejvíce aktivní na Instagramu, přemýšlela jsem o tom, že bych se i zde s vámi o Pletenou podělila, ačkoliv sama ještě nevím, jak bych to chtěla pojmout. Uvidíme, jak nás to bude na obou stranách bavit a co z toho nakonec vzejde. Pak jsou tu knihy. I těm bych chtěla věnovat víc prostoru, ovšem trochu jinak než jen recenzemi. 


Přemýšlela jsem nad tím, že bych zařadila novou rubriku s názvem Narciska doporučuje. Ráda bych v ní psala o knihách, které jsem četla a myslím si, že by stálo za to si je připomenout, posunout je dál. S největší pravděpodobností to budou knihy, které jsem četla v době, kdy jsem na blog příliš nepsala, takže jsem je sdílela možná jen na FB Hnízda a někdy ani to ne. Víte, když tak koukám na tu nynější knižní internetovou bublinu, připadá mi, že je až příliš zaměřená na novinky a také převážně na propagaci young adult knížek. Jistě, internet je plný mladšího osazenstva, ale věřím, že je tu spousta čtenářů, kteří ocení i jiné čtivo. 

Co se novinek týče, ty u mě samozřejmě naleznete také, stále vychází spousta knih, které si ráda a s chutí přečtu, ale je škoda zapomínat pod tím nánosem novosti na knihy, které vyšly už před nějakým časem. Přiznám se, že mě začalo celkem štvát, že se na mě doslova ze všech stran valí knihy, které mi vůbec nic neříkají a jsou pro naprosto jinou cílovou skupinu. Ale jak říká Michelle, za debilní sociální sítě si člověk může sám. I já si to před časem uvědomila a udělala neskutečnou čistku mezi lidmi, které sleduji od samého začátku. 

Nic proti proti těm, které jsem vymazala, patrně to ani nepostřehli. Nejspíš byly jejich fotky krásné a ukázkové, přesně podle IG trendů. Ale už jsem dál nemohla sosat ten obsah. A hlavně nechtěla. Ač věřím, že je s ním spousta lidí spokojená (a je to tak v pořádku). Myslím, že i to byl jeden z důvodů, proč jsem v poslední době hodně zanevřela na sociální sítě i blog. Když jsem s tímhle vším začínala, vlastně jsem sledovala jen sebe. Možná to zní děsně sebestředně, ale fungovalo to, protože můj vlastní obsah je pro mě snesitelný a únosný. Navíc se mi líbí, když dokážu někoho oslovit (ačkoliv jsou chvíle, kdy mě to i trochu děsí). 

No, sama jsem zvědavá, jak mi tohle oživování Hnízda půjde, ale doufám, že si mé budoucí články budete užívat stejně jako já. Než se rozloučíme, zajímalo by mě, zda čtete víc novinky nebo spíše starší knihy? Dokážete se vůbec ve všech těch vydávaných knihách ještě jakž takž orientovat? Přiznám se, že já osobně už s tím občas problém mám a to mám ke knihám blízko. Komentáře

 1. Upřímně, já si na sociálních sítích přijdu jako dinosaurus, který na ně ani nepatří. Naprostá většina novinek, IG účtů i blogů jde mimo mě, jelikož já jednoduše nejsem jejich cílovka a současné trendy mě spíš unavují. Navíc raději strávím více času čtením, než čančáním předpisové IG fotky... :)
  Fandím ti s oživováním, tvoje Hnízdo mě jako jedno z mála vždy bavilo :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ooooo, tak to je pro mě velká čest. <3 Kár, kár, kár. :D Já si taky někdy připadám, že už jsem lehký dinosaurus, ale co. Snažím se sdílet víc toho, co bych sama ráda viděla. Třeba to k něčemu bude. :D

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!