neděle 24. ledna 2016

Nalep to ještě sem!

K čemu je krása? Někomu k ničemu, jinému pro radost. Ale pěkně popořádku. Může za to Zdeňka (vždycky je fajn mít na koho to svést). To ona stojí na začátku mého šílenství. To ona na svůj FB vystavila objednávku z e-shopu Svět pásek a navíc o své bezbřehé spokojenosti psala i na blogu. Možná bych se i tak ubránila, jenže to bych nesměla dostat k svátku sovičkovou pásku a na Vánoce sadu samolepek Mimoňů. Odolávala jsem dlouho, ale kdo jsem, abych odolávala věčně? A tak přišla má první objednávka. A druhá a třetí a... No, na jeden měsíc prostě velká spousta objednávek. 

Má první (a poslední skromná) objednávka

Je pravda, že jsem na stránky lezla okukovat často, ale pořád jsem si říkala, že ty drobnůstky vlastně nepotřebuji. Samolepky sice miluji od dětství a přesně jsem věděla, na co vše bych ty lepičky využila (hlavně Postcrossing), ale washi pásky šly nějak mimo mě a nebýt té darované, asi bych jejich kouzlu nepodlehla. Posledním hřebíčkem do rakve světopáskového šílenství však byla washi páska s motivem Hvězdné noci od mého oblíbeného van Gogha. A Šklíba. 

První objednávka se nesla ve velmi skromném duchu a bláhově jsem si myslela, že to tak zůstane i do budoucna. Hahaha - dovolte, abych se zasmála své vlastní naivitě. Ani na cigaretách jsem si nevypěstovala tak příšerně hlubokou závislost v tak rekordně krátkém čase. Zjistila jsem, že pásky jsou v realitě všedních dní ještě skvostnější, než na webu. A že mi dělají stejně lechtavě-lahodnou radost jako nové knihy, malá štěňátka a smích jednorožců. 

Druhá a třetí objednávka

Nutno podotknout, že ke spokojenému návratu na e-shop velkou měrou přispěl i fakt, že patří neskutečně vstřícným a ochotným lidem. Málokdy se člověk setká s takovou ochotou a přístupem, z kterého se mu chce dojetím div ne plakat. Přičtěme k tomu dostupné ceny, krásné zboží a příjemné poštovné a máme místo, kde litujeme jen jediného - že se nové a krásné kousky neobjevují každý den nejlépe po tunách.  

A tak mám na cestě další, tenhle měsíc snad opravdu poslední, objednávku a už se nemohu dočkat, až si balíček přeberu od naší paní pošťačky. Miluji tu chvíli, kdy rozbaluji balíček a probírám se novými radostmi. Tyhle drobnosti mi hodně pomáhají v jedné věci - přemoci lenost, protože ta mě nesmyslně přepadá i u věcí, které dělám ráda. Dopis a pohled se mi hned píše lépe, když vím, že ho mohu oblepit dle nálady a chuti . Zápisníky, které se mi tu kupí, protože "je škoda do nich psát a ničit je" - určitě to znáte - se mění ve skvostně vyhlížející myslánky a baví mě zapisovat sebevětší kravinu, která se však zpětně může ukázat přínosnou. 

Všechny mé pásky... tedy zatím všechny...

Jsem moc ráda, že jsem tomuhle kouzlu propadla, protože jsou to právě drobnosti a roztomilé maličkosti, které dělají život hezčím místem k žití. A tak lepím, dělím se s dopisními přáteli, kochám se, těším se, usmívám se a zběsile vyhlížím každou novinku, která by mohla obohatit mou duši (a sbírku).  

A co vy? Máte rádi washi pásky a samolepky? Znáte Svět pásek, nebo jsem vám rozšířila obzory (vstup na web je na vlastní nebezpečí, ne že mě budete proklínat) a nadchla vás pro lepící mánii? Případně pro mě máte nějaký tip, jak ještě washi pásky využít? Podělte se, budu jen ráda.