Nalep to ještě sem!

K čemu je krása? Někomu k ničemu, jinému pro radost. Ale pěkně popořádku. Může za to Zdeňka (vždycky je fajn mít na koho to svést). To ona stojí na začátku mého šílenství. To ona na svůj FB vystavila objednávku z e-shopu Svět pásek a navíc o své bezbřehé spokojenosti psala i na blogu. Možná bych se i tak ubránila, jenže to bych nesměla dostat k svátku sovičkovou pásku a na Vánoce sadu samolepek Mimoňů. Odolávala jsem dlouho, ale kdo jsem, abych odolávala věčně? A tak přišla má první objednávka. A druhá a třetí a... No, na jeden měsíc prostě velká spousta objednávek. 

Má první (a poslední skromná) objednávka

Je pravda, že jsem na stránky lezla okukovat často, ale pořád jsem si říkala, že ty drobnůstky vlastně nepotřebuji. Samolepky sice miluji od dětství a přesně jsem věděla, na co vše bych ty lepičky využila (hlavně Postcrossing), ale washi pásky šly nějak mimo mě a nebýt té darované, asi bych jejich kouzlu nepodlehla. Posledním hřebíčkem do rakve světopáskového šílenství však byla washi páska s motivem Hvězdné noci od mého oblíbeného van Gogha. A Šklíba. 

První objednávka se nesla ve velmi skromném duchu a bláhově jsem si myslela, že to tak zůstane i do budoucna. Hahaha - dovolte, abych se zasmála své vlastní naivitě. Ani na cigaretách jsem si nevypěstovala tak příšerně hlubokou závislost v tak rekordně krátkém čase. Zjistila jsem, že pásky jsou v realitě všedních dní ještě skvostnější, než na webu. A že mi dělají stejně lechtavě-lahodnou radost jako nové knihy, malá štěňátka a smích jednorožců. 

Druhá a třetí objednávka

Nutno podotknout, že ke spokojenému návratu na e-shop velkou měrou přispěl i fakt, že patří neskutečně vstřícným a ochotným lidem. Málokdy se člověk setká s takovou ochotou a přístupem, z kterého se mu chce dojetím div ne plakat. Přičtěme k tomu dostupné ceny, krásné zboží a příjemné poštovné a máme místo, kde litujeme jen jediného - že se nové a krásné kousky neobjevují každý den nejlépe po tunách.  

A tak mám na cestě další, tenhle měsíc snad opravdu poslední, objednávku a už se nemohu dočkat, až si balíček přeberu od naší paní pošťačky. Miluji tu chvíli, kdy rozbaluji balíček a probírám se novými radostmi. Tyhle drobnosti mi hodně pomáhají v jedné věci - přemoci lenost, protože ta mě nesmyslně přepadá i u věcí, které dělám ráda. Dopis a pohled se mi hned píše lépe, když vím, že ho mohu oblepit dle nálady a chuti . Zápisníky, které se mi tu kupí, protože "je škoda do nich psát a ničit je" - určitě to znáte - se mění ve skvostně vyhlížející myslánky a baví mě zapisovat sebevětší kravinu, která se však zpětně může ukázat přínosnou. 

Všechny mé pásky... tedy zatím všechny...

Jsem moc ráda, že jsem tomuhle kouzlu propadla, protože jsou to právě drobnosti a roztomilé maličkosti, které dělají život hezčím místem k žití. A tak lepím, dělím se s dopisními přáteli, kochám se, těším se, usmívám se a zběsile vyhlížím každou novinku, která by mohla obohatit mou duši (a sbírku).  

A co vy? Máte rádi washi pásky a samolepky? Znáte Svět pásek, nebo jsem vám rozšířila obzory (vstup na web je na vlastní nebezpečí, ne že mě budete proklínat) a nadchla vás pro lepící mánii? Případně pro mě máte nějaký tip, jak ještě washi pásky využít? Podělte se, budu jen ráda.  


Komentáře

 1. Mé srdce krvácí při pohledu na tolik krásných věcí, které bych mohla lepit snad úplně všude. Ale hlavně do diáře a Všehobloku (něco jako deník...asi). :)
  A hádám, že brzo bude krvácet i kasička, protože ta Hvězdná noc je božská. Já ten obraz miluju a oni ho daj na pásku! Vskutku geniální nápad.:)
  Díky za tip, jako už kolikrát. ;)
  A ještě - krásný výběr. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jééé, Všehoblok bude asi něco jako moje "Myslánka". :)) Píši si tam citáty, úryvky z knih, myšlenky, písničky, vše možné... :)

   Vymazat
 2. Mám washi ráda už dva roky :-) A svetpasek je super, mám je ráda - vstřícný přístup, velký výběr, dobré ceny. Jen ty pásky mi přijdou o něco míň kvalitní než ty, které mám od konkurence :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to nemohu porovnat, od konkurence jsem nenakupovala a ani to nějak nemám v plánu, protože jsem s těmihle spokojená. :) Na dopisy a deníčky mi to přijde dostačující, i když je fakt, že pozoruji, že některé mají lepší lepivé schopnosti jak jiné - ale je to druh od druhu a není to nic, co jsem nevěděla (když jsem jim projížděla fotky na FB, u některých třeba měli upozornění, že lepí mnohem silněji). :)

   Já jsem se tomu nějak vyhýbala, i když jsem samozřejmě tu vlnu postřehla. Jak v blogosféře tak i na příchozích postcrossingových pohledech. :) Ale potřebu vlastnit je jsem dostala až teď. :D

   Vymazat
  2. Já je právě používám i k přichytávání, takže jsem to zaznamenala, že tyhle levnější se trochu hůř odlepují (a už mi i strhly omítku, fňuk) a ty druhé se dají odlepovat a nalepovat vážně skoro donekonečna a nic nepoškodí :-) ale možná je to jen náhoda :D

   Vymazat
  3. Tak na zeď jsem lepila zatím jen jednu fotku (když jsem potřebovala schovat upadlou omítku po hmotě na plakáty :D) a v poho - a to jsem ji nalepila křivě a musela přelepit. :D Ale je fakt, že některé zkrátka lepí silněji a jiné jsou lépe poddajné. :)

   Každopádně zůstanu věrná Světu pásek. :) Koukala jsem třeba na e-shop washipasky.cz (nevím, zda konkurencí myslíš právě je, případně je ještě jiný e-shop) a nějak na mě nezapůsobil. Ano, mají tam spoustu hezkých pásek, třeba za labutě bych asi zabíjela, ale na druhou stranu, pro mě už je stovka za jednu pásku prostě moc. Nehledě na to, že Svět pásek je mi prostředím sympatičtější. :D A mají hezčí samolepky. :D

   A vzhledem k tomu, že primární je pro mě oblepování obálek, pohledů, dopisních papírů a deníků/diářů, jsem naprosto spokojená. :) Na druhou stranu je fajn, že je z čeho vybírat. :) Věřím, že každý z e-shopů si najde své příznivce. :)

   Vymazat
 3. Na Svět pásek už chodím nesmírně dlouho, ale pořád odolávám, protože nevím jak bych to využila :( :D .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepíšeš si deník, diář, pohledy, dopisy? :) A když nic jiného, na skříňce se vždycky místo najde. :D Odolávám a snažím se, abych nenalepila Šklíbu na nábytek. :D

   Vymazat
 4. Já jsem tyhle ozdobné pásky viděla poprvé před pěti lety v Mongolsku a zamilovala si je na první pohled. Pár jsem si jich přivezla, ale zásoby už se mi tenčí, takže jsem ráda, že se konečně dostaly i do ČR :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, takové štěstí, abych propadla jakékoliv lásce v Mongolsku jsem fakt neměla. :D Ale vím, že tady v ČR už to také nějaký ten pátek frčí. Jen já se "to rozhodla objevit" až teď. :))

   Vymazat
 5. Sdílím tvé nadšení :) Já zrovna čekám, až mi naskladní diář/planner Carpe diem. Vyrábím si do něj vlastní stránky, a pak samozřejmě lepím, zdobím, kreslím a barvím. Prostě maniakální posedlost. Už se neůžu dočkat, až mi přijde, jelikož ten planner, co mám, už je mi malý :D

  No potěš koště!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady: http://www.paperoamo.cz/papero-amo/eshop/0/3/5/4936-SIMPLE-STORIES-Carpe-Diem-PLANNER-Aqua
   Ale mají ho i na hurapapir, a je i video, kde ho celý ukazují a tak, prostě luxusní.
   Mně se ho dnes podařilo sehnat na planners bazárku i s doplňkama za tisícovku, jelikož slečna zjistila, že ho nevyužije, a proto posílá dál. Celo dobu jsem si nechtěla tak drahý planner koupit, ale když se dá vyměňovat a doplňovat celý vnitřek, tak jsem si říkala, že se mi to vyplatí (on filofax bývá i dražší).
   Jinak nějaké vlastní stránky už jsem si vyráběla, a všechno to hodím na blog, až budu mít nafoceno :)

   Vymazat
  2. No, ještě, že už jsem bez peněz a téměř nic z toho není na skladě. :D Docela drahá sranda, ale přiznám se, že se mi moc líbí. Tak jsem zvědavá na foto, šup, šup! :D

   Vymazat
 6. Ségra s nima oblepila vánoční dárky místo stužek a vypadalo to úplně pohádkově:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viděla jsem na webu spoustu prostě zabalených balíčků (většinou v hnědém papíře), polepených washi páskami a moc se mi to líbí. :) Takže věřím, že vánoční dárečky byly úžasné. :)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!