čtvrtek 31. prosince 2015

Řekni mi, kam ten rok zmizel?!?

Vážení čtenáři, máme tady poslední den roku 2015. Normálně nejsem na podobné koncově sentimentální souhrnné kecy, ale výjimka potvrzuje pravidlo a nikdy není pozdě na to začít (se sebevětší blbinou). Je to chvilka, co jsem se oklepala ze svátků klidu a pohody a má játra se vzpamatovala z náporu rumu, který jsem vypila v rozličných variantách domácích hubolepů, takže o půlnoci si hodláme hrdě připít rychlými špunty. Jako malá jsem děsně prudila, abych si mohla cucnout šáňa a teď si s potěšeným výrazem kupuji jahůdkové bublinky, jimiž mé dvanáctileté já opovrhovalo způsobem sobě vlastním (občas se divím, že jsem se dožila dospělého věku).
sobota 19. prosince 2015

Mých 15 knižních nej II.

Rok se s rokem sešel a je tu další seznam patnácti knih, které jsem tento rok četla a zapůsobily na mě poněkud výrazněji (zbytku knih se tímto upřímně omlouvám). Letos jsem tu se seznamem o něco málo dříve - loňský seznam jsem sestavovala poslední den roku, ale tentokrát jsem se rozhodla, že třeba pomohu nějakému tomu adrenalinovému nadšenci, který se rozhodl nechat nákup vánočních dárků na tu nejvíc poslední chvíli. Máte můj obdiv a na zpevnění nervů vřele doporučuji svařáček dva, celkem to pomáhá, máte lidi kolem najednou tak nějak radši. Ale teď už konec řečí, knihy jsou tady!


Fight Evil


čtvrtek 3. prosince 2015

A ty jsi?

Co dělá z člověka jedinečnou osobnost? Je to jeho vzhled? Jistě, to jak vypadáme má určitě dopad na nás i naše okolí, ale v zásadě máme všichni nos mezi očima. Je to tedy naše duše? A co když v duši nevěříme? Kde vůbec duše sídlí? V hrudi, u srdce, v hlavě? Jsou to naše myšlenky, vzpomínky a slova, co nás odlišuje? Ano, to vše z nás dělá člověka, kterého známe, kterého zná naše okolí. Jenže co když jednoho dne vstaneme a ono ouha. Jak jen bylo to slovo? Ach, ano - zapomeneme. Název té věci na stolku. Kam jsme dali mobil. Kdo je ten muž v křesle? Americká autorka Lisa Genova napsala skvělou knihu Pořád jsem to já o nepříliš lehkém tématu - Alzheimerova choroba. 


Pořád jsem to já - Lisa Genova