Řekni mi, kam ten rok zmizel?!?

Vážení čtenáři, máme tady poslední den roku 2015. Normálně nejsem na podobné koncově sentimentální souhrnné kecy, ale výjimka potvrzuje pravidlo a nikdy není pozdě na to začít (se sebevětší blbinou). Je to chvilka, co jsem se oklepala ze svátků klidu a pohody a má játra se vzpamatovala z náporu rumu, který jsem vypila v rozličných variantách domácích hubolepů, takže o půlnoci si hodláme hrdě připít rychlými špunty. Jako malá jsem děsně prudila, abych si mohla cucnout šáňa a teď si s potěšeným výrazem kupuji jahůdkové bublinky, jimiž mé dvanáctileté já opovrhovalo způsobem sobě vlastním (občas se divím, že jsem se dožila dospělého věku).
 Letošní rok mi přinesl spoustu poprvé. V únoru jsem překročila práh nakladatelství HOST a užila si nezapomenutelné chvíle v partě stejně postižených lidí, jako jsem já sama (a ochutnala tu nejhustější pizzu na světě). V březnu jsem i přes bolesti břicha brázdila kulturní akce v Plzni, přesněji řečeno projekt Meeting Literature. V dubnu se bolest břicha zvrhla tolik, že jsem si užila svůj - po pěti letech s diagnózou Crohn - první pobyt v nemocnici. Bylo to opravdu velmi výživné, avšak více mi to dalo - spousta z vás mi byla velkou oporou, poznala jsem zajímavé lidi a připomněla si, jaké hodnoty mají v lidském životě opravdu smysl. 


Happy Mew Year!
I letos jsem škvařila půlky na největší knižní sauně a nadávala si do idiotů, když jsem se zborcená potem proplétala mezi dalšími podivíny. Díky pobytu v nemocnici a výživové sondě jsem na tom byla den za dnem, měsíc za měsícem lépe a lépe, ale také jsem si plnou měrou užívala vedlejší účinky léků - návaly v horku byly vskutku osvobozujícím zážitkem. 

Aby toho nebylo málo, v červenci jsme si to s přítelem vyměnili. Já byla doma a on v nemocnici. Skončit v nemocnici je fakt na hovno. Ale nezažila jsem větší bezmoc, než když v nemocnici skončí člověk, kterého milujete. Tenhle rok jsem zažila proklatě zasrané léto, korunované nesnesitelnými horky.

Podzim byl o něco lepší místo k žití. Zajela jsem na rodnou hroudu, kde jsem se mimo jiné setkala s kamarádkou, která sežrala nechutně velký meloun a následně ho proměnila v neskonale krásnou holčičku. Strávila jsem několik roztrhaných hodin s mojí mamkou, což ve mě vyvolalo lehce melancholickou náladu. Krom myšlenek na rodinu a děti a smysl bytí a vůbec jsem koncem roku začala řešit další nepříjemný problém, z kterého se naštěstí vyklubal jen jeden nepříjemný zážitek, který bude pouhou vzpomínkou - bulka v prsu nebyla ničím jiným, něž štěrbinovitým čímsi od Fé, na čem bych si jazyk zlámala. 


Cheers
Tenhle rok jsem zažila spoustu drobných radostí, pár nesnází, uronila nemálo slz a nesčetněkrát ukázala zoubky v hlasitém smíchu. Přečetla jsem hromadu krásných knih, ještě větší hromadu si domů přinesla, prohloubila přátelství s jednou milou knižní osůbkou, propadla pití kafe a zjistila, že život je nádherný, ale my to jen často nechceme (nebo nemůžeme) vidět. A teď mi, moji milý čtenáři, dovolte, abych vám ze srdce poděkovala za to, že jste. Že se vracíte na můj blog a čtete smysly i nesmysly, které tu za sebou zanechávám. Děkuji vám za myšlenky a energii, které mi věnujete. Za vaši oddanost, postřehy a prosté bytí. Za vás. Protože bez vás by tohle bylo jen pusté místo jednoho vyšinutého blázna. Děkuji vám - a přeji kouzelný konec starého a ještě kouzelnější začátek nového roku. Až si budu o půlnoci hrnout jahodové bublinky do nosu, vzpomenu si s láskou i na vás. Komentáře

 1. Moc pěkně napsané. Ráda se sem vracím, i když si nečtu všechny recenze, protože sotva stíhám číst to, co mám už naplánované. A nemůžu si dovolit na ten seznam neustále přidávat další knížky. Hodně zdraví, lásky a štěstí do nového roku. ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji. :) Věř, že každé malé nahlédnutí mě potěší! :) Hh, příští rok bych ráda kupovala méně knih... :D To byl nejlepší vtip letošního roku... (Věř, že ten seznam se bude stejně neustále zvětšovat, má to vlastní život, aspoň ten můj....) Jinak vše nejlepší do nového roku i Tobě! :)

   Vymazat
 2. Takové krásné shrnutí. :) Jsem ráda, že i přes některé těžší chvíle neztrácíš optimismus a raduješ se že života. :)
  I pro takové věci se na tvůj blok vždycky hrozně ráda vracím. ;)
  Měj se moc krásně a přeji ti ať si příští rok krásně užiješ a ať tě všechny potíže, jak zdravotní i ostatní úspěšně minou. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V zásadě jsem zarytý pesimista, takže jsem ráda, že má snaha odhodit pesimismus aspoň na čas v dál se daří. :D Krásný nový rok! :)

   Vymazat
 3. Mala si naozaj ťažký rok.Dúfam a prajem ti aby ten čo príde bol už len plni radosti,šťastia a hlavne zdravia :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, když to po sobě znovu čtu, možná to tak vypadá. :) Ale máme tu nový začátek a to je vždy svěží vítr do plachet. :) Také přeji hodně štěstí a zdraví a pohody do nového roku. :)

   Vymazat
 4. Moc pěkný článek :) Přeji, ať je letošní rok lepší než ten uplynulý :)

  OdpovědětVymazat
 5. Přeji ti jen to nejlepší do nadcházejícího roku :) Taky jsme si o půlnoci přiťukli jahodovým dětským šáněm, a zkonstatovala jsem, že chutná mnohem líp, než to normální. Asi z toho udělám novou tradici. Přeji ti, aby se ti nemocnice vyhýbala velkým obloukem. Vím jaké to je, když tam skončí někdo blízký. Před Vánocemi nás potkalo to stejné, bohužel zničehonic, o to větší to je rána.
  Jako každý rok si dávám předsevzetí, že se budu snažit být pozitivní a optimistická, abych si ten život zbytečně neztěžovala :)

  No potěš koště!

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!