sobota 17. října 2015

Překrásně velký nos Severuse Snapea

Mám slabost pro zvláštní muže. Mají-li navíc britské občanství, hlas hodný boha a neotřelý zevnějšek, jsem ztracená v hlubinách své prakticky-před-ničím-se-pozastavující fantazie. Nebudu zde rozebírat detaily svých více či méně zvrhlých myšlenek, ale o jednu se s vámi přeci jen podělím - často si představuji, že ležím v posteli a dotyčný mi... předčítá. Jo, co jste jako čekali, hmmm? No, zpátky k tomu, o co jsem se s vámi chtěla původně podělit. Na zvláštních mužích miluji ještě jednu věc - když mají obrovský a krásně tvarovaný nos. Jeden z nejvýraznějších nosů knižní sféry patří jistojistě řediteli Zmijozelu - kdo by nemiloval nos Severuse Snapea? 

Severus Snape

Upřímně, nejradši mám jeho nos ve filmové podobě. Jistě, kniha Snapeovi vdechla život a já za to v duchu nikdy nepřestanu Rowlingové líbat ruce, ale Alan Rickman mu propůjčil dýchací cesty, včetně fešného nosu. Nádherného nosu. Myslím, že i právě díky tomuto majestátnímu orgánu má Alan tak krásný hlas. Krom své úchylnosti ohledně mužských nosů trpím ještě jednou - no, dobře, je jich víc, ale přiznám jen jednu - divností: rozděluji lidi podle hlasů. Na ty, od kterých bych si nechala předčítat pohádky a na ten zbytek. Alan aka Snape rozhodně ANO. Imelda aka Dolores fakt NE.

Severus Snape
Je pravda, že díky Alanovi se postava Snapea nejspíše dostala do milováníhodnějších sfér. Alespoň v mém případě tomu tak je. Nebudu vám nic nalhávat, během čtení jsem postavu mastného profesora sem tam proklínala. I když jsem většinu času doufala, že nemůže být tak zlý, jak se tváří. Vždyť Brumbál v něj tolik věřil....

Přesto vše jsem o něm, ruku na srdce, po šestém díle pochybovala. O to větší průtrž slz s sebou přinesl díl sedmý. Svůj okurkový nos jsem bořila do kapesníčků, jak mé srdce pukalo žalem.

Od té chvíle jsem propadla (i když to veřejně moc nepřiznávám), stejně jako stovky dalších, hluboké a upřímné lásce v nepochopeného muže (všimli jste si, jak jsou ženy v tomhle směru divné). Došlo to tak daleko, že si na Snapea a jeho profil vzpomenu pokaždé, když si jdu do drogerie pořídit dámské hygienické potřeby. Jednu dobu jsem si chtěla nechat vytetovat na ruku slavné Always, než se na mě kamarád, kterému jsem se nadšeně svěřovala, hloupě podíval a zeptal se: "Jako ty vložky?" Always

A tak jsem to dopracovala do chvíle, kdy vám píši o své posedlosti pánskými nosy - mezi mé další oblíbence patří Ben Kingsley, Adrien Brody a Jean Reno - a vnitřně doufám, že nejsem jediný blázen, kterému se velký nos zdobící mužský obličej líbí. Co vy? Také na vás Snapeův nos udělal takový dojem? Nebo máte jiného nosatého oblíbence? Případně vás fascinuje jiná část lidského těla? (Zkuste to v mezích slušnosti, žádné sedací, čůrací či nárazníkové partie mě momentálně nezajímají, ty jsou oblíbené tak nějak všeobecně.)