čtvrtek 7. května 2015

Zdravé vaření bez lepku

Kam se v poslední době člověk podívá, vidí nějakou dietu. Už však nejde primárně jen o hubnutí a snahu dosáhnout vychrtlé postavy do plavek, ale udržet si zdraví, nebo si ho alespoň úplně nepodkopat. Vynecháváme "zlé" potraviny, jako je bílý rafinovaný cukr, éčka a v poslední době často diskutovaný lepek. Lidí s nesnášenlivostí této bílkoviny přibývá, ovšem přibývá i těch, kteří se lepku vzdávají dobrovolně. Oběma skupinám by mohla být nápomocná kniha sester A. G. Roberts a C. Pillow s názvem Život bez lepku - kuchařka pro pevné zdraví.  

Nakladatelství ANAG

Příběh této knihy začíná sounáležitostí mezi sestrami. Když Annalise zjistili celiakii, sestra Claudia ji hodlala podpořit, jak jen to bylo možné. Společnými silami předělávaly oblíbené recepty do chutných bezlepkových variant a zkoušely stále nové variace. Z Ann se stala přebornice v bezlepkovém pečení a Claud začala vyučovat bezlepkové vaření - nadchla se pro zdravou stravu dokonce natolik, že se rozhodla i pro hlubší studium lepku a jeho působení na organismus.

Na knize je sympatické, že srozumitelným způsobem podává nejen dopad konzumace lepku, jako takového, na lidský organismus, ale celkového problému překyselení organismu. Stejně jako většina podobných knih nahrává tzv. paleo dietě - i zde se autorky neubránily srovnání života dnešního člověka a našich předků. Přesto je v ní něco víc - snaha vysvětlit jak posílit imunitní systém a zbavit tělo zánětu.

Musíme převzít zodpovědnost za své zdraví. Při dobrém zdraví se zlepšuje kvalita našeho života, protože máme dostatek energie na to, abychom mohli dělat věci, které nás baví. Bohužel si příliš mnoho lidí myslí, že je snazší užívat léky než dbát na zdravou stravu a pohyb. Toto nezdravé myšlení je posilováno lékařskou obcí, jejímž cílem při péči o pacienty s chronickými onemocněními je až příliš často nalezení léčby (ve formě léku), která má méně vedlejších účinků.
Přitom je spíše zapotřebí péče zaměřená na prevenci. Ve Spojených státech je významná role stravy při vzniku a léčbě chronických onemocnění podceňována. Jídlo, které jíme, nám vůbec nedělá dobře a my pak trpíme bolestivými následky. Jídlo, které si vybíráme, narušuje rovnováhu našeho těla. Jsme úzkostliví, podráždění a trpíme záněty. Zánět oslabuje náš imunitní systém. Slabý imunitní systém je spouštěčem chronických onemocnění. Klíčem ke zdraví a vitalitě je posílení imunity.
Svůj klíč k posílení imunity nám ve své knize Život bez lepku autorky nastiňují. Kniha je rozdělena do dvou částí - teoretické a praktické. V teoretické se dozvíme spoustu zajímavých informací - ale i takových,o kterých víme, ale potřebujeme si je připomenout, užitečné seznamy vhodných potravin, jak co nejméně bolestně přejít na bezlepkovou stravu, jak určit správnou velikost porce.

Druhou, objemnější část, tvoří samotná kuchařka, přehledně rozdělená do základních skupin - přes omáčky k masu, polévky, hlavní jídla až k dezertům. Je vidět, že autorky mají bohaté zkušenosti a myslím, že jejich rady usnadní život nejednomu člověku, jenž se musí denně poprat s přípravou bezlepkových pokrmů. I přes fakt, že jsou dámy z Ameriky, jejich recepty jsou snadno použitelné i u nás.  

Za poskytnutí recenzního výtisku vřele děkuji Nakladatelství ANAG!

Autor:  Claudia Pillow, Annalise G. Roberts
Překladatel: Petra Poislová
Počet stran: 304
Nakladatelství: Anag
Rok vydání: 2013