Mo(u)drý Havraspár

Všichni máme sny. A kdo říká, že žádné nemá, ten je nešťastný, nebo sprostě lže. Já měla sen. Chtěla jsem studovat. Ovšem ne ty nudné mudlovské náhražky, jenž mají nálepku škola, a jsou dobré maximálně k výmazu mozku, neúctě k vlastním játrům a ztrátě důstojnosti. Já chtěla do Bradavic. Když mi bylo dvanáct - chtěla jsem do Bradavic (v té době jsem prvně četla knihy o Harrym Potterovi). Když mi bylo patnáct, chtěla jsem do Bradavic. Když jsem měla po maturitě - chtěla jsem do Bradavic. Když jsem nechápavě trčela na peďáku - Bože jak já chtěla umět nějaké hodně ošklivé zaklínadlo. Dnes je mi pětadvacet a já si svůj sen - konečně - splnila. Studuji v Bradavicích, hurá! 

So proud!

Na netu najdete jistě spoustu on-line Bradavic, já jsem k nalezení na Hogwarts.cz. Tuhle stránku jsem objevila (pravděpodobně) v době jejího vzniku. Je to už zkrátka hodně dlouho (stránky fungují od roku 2004). Tenkrát jsem byla sice nadšená, myslím, že jsem se dokonce i přihlásila, ale nikdy k "ničemu víc" nedošlo. Až poslední Vánoce. Bloumala jsem po netu a na stránky opět narazila. Zjistila jsem, že nový ročník se otevírá ani ne za měsíc, zapsala svůj mail, abych "to zas neprosrala" a čekala na sovu. 

Aby se eliminovali "prudivé existence", není přihlášení úplně bez zásluhy. Píše se esej na stanovené téma (letos to bylo Mé kouzelnické kořeny). Když se dostanete za brány hradu, natěšeně čekáte, kam vás Moudrý klobouk zařadí a s úžasem procházíte hrad a okolí. 

Já se dostala do vysněné koleje. Havraspár. Mo(u)dří pošuci! A musím říct, že jsem na koleji spokojená. Lidé jsou milí, příjemní a má patronka (starší student, který je tu nováčkovi po ruce) je boží holka! Prostě a jednoduše - vážně mě to tam baví. Jsem mezi svými.

Navíc, není to jen tak nějaké hraní. Vážně ne. Samozřejmě, je to zábavné. Ale to není vždy totéž. Studujete, opravdu. Můžete si vybrat z mnoha různorodých předmětů (já se zapsala zatím na Literární seminář, Kolormagii, Soví orákulum a dnes na Fantazírování) a vážně se na nich něco dozvíte. 

Ravenclaw
Krom výuky probíhají i soutěže, často velmi kreativní a dost vtipné (tedy, já se bavím). Sbíráte body pro kolej, na brigádách vyděláváte srpce, abyste mohli řádit na Příčné (plánuji druhou sovu), konverzujete s ostatními.

Navíc to vše probouzí kreativitu a fantazii, což rozhodně není na škodu. 

Dobrá, teď si to přiznejme na rovinu. Harryho Pottera miluji, Patří do mého života a nestydím se za to. Rozhodně si nemyslím, že by tahle potterhlá vášeň měla s věkem odplout do nenávratna. Je báječné pěstovat v sobě dětskou duši, to nadšení a zapálení pro něco, co člověka zasahuje do hlubin srdce. 

Občas prostě není špatné vypnout a hrát si. 

Komentáře

 1. Aj ja mám za sebou roky na niečom podobnom, aj keď stránka, ktorá zmenila môj život už neexistuje, neustále si na ňu spomínam a mám na ňu neskutočne krásne spomienky. Rozhodne neľutujem tie hodiny presedené za počítačom a neskôr nad kofolou na skutočných stretkách. Milovala som tú časť svojho ja, ktorá mohla byť niekým trochu odlišným :) Dodnes som vďačná, že tá stránka vôbec existovala :) Takže ti prajem v štúdiu veľa šťastia :D a nech ťa to baví :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdybys někdy zatoužila po "návratu", můžeš k nám. :) Zatím mám zkušenosti jen s on-line, ale rozhodně bych ráda vyrazila i na nějaký sraz - jsem sice spíš introvert, ale na druhou stranu, banda potterhlých bláznů píšících úkoly o sovách, barvách a fantazii nemůže být špatná. :))
   Jinak děkuji - za přání i za fakt, že na mě neházíš pomyslné kameny. :D Já jsem dost vděčná, že jsem se tam dostala. :) Je to úžasné a tak reálné (možná trochu děsivé, že reálnější než reálné).

   Vymazat
  2. Porozmýšľam :) ono to vie byť niekedy skutočný žrút času :) no, pri prechode z online do real sa hlavne treba prekonať :D lebo ja som tiež taká hanblivá a nechcela som nikde chodiť, ale dnes ďakujem bohu že som sa odhodlala :) Kameny! Nie je dôvod :) keby nebolo na svete kopec takých bláznov ako my, tak by tie stránky nefungovali a ani by neboli zakladané :)

   Vymazat
 2. Tak to je úplně úžasné! Až se registrace zase otevře, určitě to taky zkusím, protože já chci taky do Bradavic a už od dětství čekám na svoji sovu. (Asi se někde po cestě ztratila, jinak to opravdu nechápu) Máš krásnou postavu a musí to být naprosto boží! Hodně štěstí ve hře :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že ano! :D Doporučuji zapsat mail, přijde Ti sova, aspoň Ti to neuteče. :)) Jsem ráda, že nejsem jediný potterhlík na světě. :)

   Vymazat
 3. Doufám, že u nás vydržíš. ^^ Je hezké vidět aktivního modrého nováčka, vážně. A o to více knihomola! :) Tak snad se někdy potkáme na nějakém srazu. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také doufám! Včera jsem prošla zasvěcením a bylo to hustý! Určitě se někde potkáme. Jsem sice spíše nesrazová, ale jednou se tomu poddám. :D

   Vymazat
 4. Naprosto rozumím tvým pocitům a tvému nadšení! :) Mám za sebou podobnou zkušenost - předtím, než jsem začala blogovat, jsem cca 2 roky aktivně hrála na Hocz.org. Určitě to byla zajímavá a bezva zkušenost, jsem ráda, že jsem si tím prošla, i když teď už je to minulostí. Přestala jsem s tím jednak proto, že jsem začala ztrácet to nadšení a jednak proto, že jsem začala s tím blogováním a zkrátka jsem si musela vybrat, jestli budu číst knížky, stíhat věci do školy a k tomu psát blog nebo hrát na Hocz. Občas mě sice přepadne taková nostalgická chvilka, kdy se mi chce začít hrát znovu, ale vždycky si řeknu, že na to ten čas prostě není, takže jsem se k tomu zatím nevrátila. :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, že je to občas "náročné na čas", když se tomu člověk chce věnovat vážně naplno. Ale fakt mě to baví, tak to snad nějak vše skloubím dohromady - teď poslední dobou trochu zaostávám jak ve čtení, tak při psaní recenzí, ale snad se to zlepší. :))

   Vymazat
 5. Super článek.. :) já jsem zase na hradbradavice.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle jsem zkoušela. Přijde mi ale (bez urážky, pouze s kapkou zmijozelského cynismu) rozřazovat lidi do jiných kolejí, než do jakých by je zařadila Rowlingová (viz Pottermore). Zařadit někoho do koleje, podle toho, jakou rybu z Nema nebo Příběhu žraloka si vybere nebo jaký by (u Merlina!) chtěl být strom... Takové překrucování fandomu! Zařadilo mě to do Mrzimoru. Bez možnosti odvolání, pokud jsem správně četla pravidla. Nemám proti Mrzimoru vcelku nic, ale v tomhle případě mě to patřičně znechutilo a odradilo od jakékoli aktivity na stránce. A vůbec nerozumím výběru otázek. Podle čeho autoři rozhodovali, která kolej by si vybrala jako favorita mořského koníka, závojnatku nebo klauna očkatého? xD Popravdě jsem váhala už před odesláním formuláře, ale nakonec mě přesvědčilo, že jsem bez registrace neviděla do kolejí a chtěla jsem si před konečným rozhodnutím všechno pořádně projít. Teď toho lituji, protože to byl jen ztracený čas.

   Vymazat
  2. K Berenice: Já jsem byla zařazena na Pottermore 2x do Havraspáru, tady na Hogu to samé, opět Havraspár. A zrovna na Hogu mi přišly otázky poměrně "nejeté", s vypovídající hodnotou o člověku, celkem podobné Pottermore. :) (Na žádný rybičky si nepamatuji. :D)

   Vymazat
 6. Napadlo mě úplně to samé, ale až na začátku tohoto měsíce. Takže těsně po konci registrace! A jak mě to mrzelo. Ale říkám si, že teď stejně nemám notebook a aktivitu z mobilu bych si tak neužila jako když si s tím dám na čas, připravím si charakter a začnu hrát až v dalším ročníku.

  Mimochodem, jak probíhá zařazování? Jsem Zmijozel tělem i duší (a Pottermore mi to taky odsouhlasil), takže jsem si jistá, kde bych chtěla být, ale zajímalo by mě, jak moc budu muset Moudrý klobouk přemlouvat. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak jsem psala výše - já jsem Havraspár tělem i duší. :)) A strašně moc jsem si přála dostat se do Havraspáru. Jak jsem již psala výše, po vstupu do hradu si projdeš "pokecem" s Moudrým kloboukem, kde je několik otázek. Ty mi přišly dobře položené, že by mohly o člověku dost vypovědět. Plus jsou ještě zařazeny otázky kam bys chtěla a kam vážně ne, takže si myslím, že by to mohlo být v poho. :)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!