středa 11. února 2015

Mo(u)drý Havraspár

Všichni máme sny. A kdo říká, že žádné nemá, ten je nešťastný, nebo sprostě lže. Já měla sen. Chtěla jsem studovat. Ovšem ne ty nudné mudlovské náhražky, jenž mají nálepku škola, a jsou dobré maximálně k výmazu mozku, neúctě k vlastním játrům a ztrátě důstojnosti. Já chtěla do Bradavic. Když mi bylo dvanáct - chtěla jsem do Bradavic (v té době jsem prvně četla knihy o Harrym Potterovi). Když mi bylo patnáct, chtěla jsem do Bradavic. Když jsem měla po maturitě - chtěla jsem do Bradavic. Když jsem nechápavě trčela na peďáku - Bože jak já chtěla umět nějaké hodně ošklivé zaklínadlo. Dnes je mi pětadvacet a já si svůj sen - konečně - splnila. Studuji v Bradavicích, hurá! 

So proud!

Na netu najdete jistě spoustu on-line Bradavic, já jsem k nalezení na Hogwarts.cz. Tuhle stránku jsem objevila (pravděpodobně) v době jejího vzniku. Je to už zkrátka hodně dlouho (stránky fungují od roku 2004). Tenkrát jsem byla sice nadšená, myslím, že jsem se dokonce i přihlásila, ale nikdy k "ničemu víc" nedošlo. Až poslední Vánoce. Bloumala jsem po netu a na stránky opět narazila. Zjistila jsem, že nový ročník se otevírá ani ne za měsíc, zapsala svůj mail, abych "to zas neprosrala" a čekala na sovu. 

Aby se eliminovali "prudivé existence", není přihlášení úplně bez zásluhy. Píše se esej na stanovené téma (letos to bylo Mé kouzelnické kořeny). Když se dostanete za brány hradu, natěšeně čekáte, kam vás Moudrý klobouk zařadí a s úžasem procházíte hrad a okolí. 

Já se dostala do vysněné koleje. Havraspár. Mo(u)dří pošuci! A musím říct, že jsem na koleji spokojená. Lidé jsou milí, příjemní a má patronka (starší student, který je tu nováčkovi po ruce) je boží holka! Prostě a jednoduše - vážně mě to tam baví. Jsem mezi svými.

Navíc, není to jen tak nějaké hraní. Vážně ne. Samozřejmě, je to zábavné. Ale to není vždy totéž. Studujete, opravdu. Můžete si vybrat z mnoha různorodých předmětů (já se zapsala zatím na Literární seminář, Kolormagii, Soví orákulum a dnes na Fantazírování) a vážně se na nich něco dozvíte. 

Ravenclaw
Krom výuky probíhají i soutěže, často velmi kreativní a dost vtipné (tedy, já se bavím). Sbíráte body pro kolej, na brigádách vyděláváte srpce, abyste mohli řádit na Příčné (plánuji druhou sovu), konverzujete s ostatními.

Navíc to vše probouzí kreativitu a fantazii, což rozhodně není na škodu. 

Dobrá, teď si to přiznejme na rovinu. Harryho Pottera miluji, Patří do mého života a nestydím se za to. Rozhodně si nemyslím, že by tahle potterhlá vášeň měla s věkem odplout do nenávratna. Je báječné pěstovat v sobě dětskou duši, to nadšení a zapálení pro něco, co člověka zasahuje do hlubin srdce. 

Občas prostě není špatné vypnout a hrát si.