HOSTovské výletování

O víkendu jsem zažila něco nádherného. Navštívila jsem jedno brněnské nakladatelství. Ano, tušíte správně, jedná se o HOSTa. Když jsem dostala mailem pozvánku, nebyla jsem schopná slova - dokážete si představit, jak jsem byla nadšená. Pro někoho by mohl být zádrhelem fakt, že Plzeň a Brno nejsou zrovna "sousedi". Naštěstí mám na Moravě kořeny, takže jsem to spojila v malý výlet a potěšila svého drahého otce druhou návštěvou v jednom měsíci (slibuji, že mě aspoň tři měsíce neuvidíš tati). Čtvrtek jsem si užila ve vlaku, pátek báječným courem po Třebové. V sobotu mě čekala třešnička na dortu. Brno.

Zámek Moravská Třebová

Měla jsem odvoz, takže jsem v Brně byla dříve než včas. Proto jsem v nakladatelství byla první. Péťa (propagace, sociální sítě a blogy, e-marketing) si mě vyzvedla u brány a šlapaly jsme do schodů. Když jsem vlezla do prostor nakladatelství, uviděla jsem Evu (vedoucí redaktorka literatury pro děti a mládež), která mi byla hned moc sympatická (krátké vlasy dělají své). Usadila jsem se, pokoukla po prostorech a udělala si v božské kuchyňce - stěna knih od podlahy až po strop - čaj. Povídaly jsme si, hlavně o studiu na Hogwarts.cz

Plyšové čmuchadlo
Než dorazili ostatní, prošla jsem si redakci - nebudu vám nic nalhávat, nejradši bych se tam přestěhovala. Je to místo, ze kterého dýchá láska ke knihám a umělecký chaos, který zbožňuji. Bylo to jako v bludišti knižního srdce.

Z každého zákoutí, z každé poličky, i z toho houpacího křesla, které se jen tak mimochodem rozvaluje mezi pracovními stoly, je vidět, že jste na místě, které je snem ve skutečnosti. 

Na místě, kde byste chtěli trávit svůj čas, kam se budete rádi vracet. Nejkrásnější na něm je, že mi nepřišlo jen jako pracoviště, nýbrž skvělé místo ke shledávání. 

Když dorazili ostatní, nastalo vzájemné představování, ne všichni všechny znali. Hlavně pro mne tam bylo dost nových tváří. Nervózně hladové čekání na pizzu, jenž měla "k všeobecné radosti" zpoždění (hlavně Péťa vypadala, že někoho sní), jsme si krátili jak procházkou po redakci, tak povídáním. Ve větší skupině jsem spíše poslouchala (a nebyla jsem sama), ale užívala jsem si ten knihomolský mumraj.  

Photo by Jana Benešová

Vlastně se mi moc líbilo zjištění, že nejsem sama, kdo je spíše introvert, jenž ve větší skupině radši poslouchá, že dokážeme přes fakt "vnitřního vhledu" rozbouřit vášnivé debaty, které mohou vést jen knihomolové. To stejné "postižení knihomolstvím" tak krásně pojí. Možná to tak nevypadalo, ale cítila jsem se skutečně dobře. Mezi svými. Není tedy překvapením, že čas strávený v HOSTu utekl jako voda. 
Photo by Veronika Krátká
Na konci nás čekala hodně příjemná část - návštěva HOSTovského skladu. Lidi to BYL RÁJ! Vůně nových, čerstvých knih. Všude palety nádherného matroše, ano, připadala jsem si jako feťák. Rozběhnout, nasávat, kochat se, opatrně se dotknout a cítit na prstech novotu a malý hřích. 

Extáze? Neuvěřitelná, ale měla přijít ještě větší. Ano, větší. Dostali jsme krásné papírové tašky se třemi novotou vonícími kousky, jenž jsme si mohli již předem vybrat. A pak Péťa vyslovila slova jako paleta-vratky-můžete vzít.  Větší radost by nemohly mít ani děti z odtučňovacího tábora v továrně na čokoládu. 

HOSTovské úlovky
Báječní lidé, úžasné HOSTovské holky, skvělá pizza (má první - kladná - zkušenost s hermelínovou s brusinkami), vynikající dorty od Verunky (měla bys zauvažovat nad otevřením vlastní cukrárny), spousta zajímavého povídání, litry čaje, záchod "v přístěnku pod schody",  tuna knih, jeden naprosto dokonalý den. 

Díky holky - za skvělou akci, za pozvání a také za nakopnutí a dodání nové chuti do blogování!

Photo patří Rachel-Roo
Komentáře

 1. Už jsem četla několik reportů z vašeho závistihodného pozvání do nakladatelství a stejně jako u ostatních i u tebe nedokážu volit jiná slova než: závíst závist závist :) a samozřejmě vám to všem přeji, ty a všechni ostatní jste si pozvání zasloužili, vaše blogy jsou originální a své!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, jsem louda, já vím. :)) A děkuji, snažím se, aby Hnízdo bylo místem, kam se lidé rádi a s chutí vracejí. :) Jinak Tě uklidním - já takhle záviděla loni. :D O to větší tanec nadšení to letos pro mě byl, když jsem dostala pozvánku. :))

   Vymazat
 2. Taky jsem četla už spoustu článků, z tohoto setkání :) Fakt vám závidím, to jste si museli náramně užít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Užili, bylo to vážně skvělé. :) Jeden z nejkrásnějších dnů mého knihomolského života. :)

   Vymazat
 3. Jé tak to ti závidím. Závidím ti i ty skvělé knihy co sis odvezla od Hostu. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani nevíš, jak mi trhá srdce, že jsem s domů přivezla jen tři a zbytek jsem musela nechat u táty, neb bych to prostě nepobrala. :D Ale brzy mi přifrčí, brzy... Aspoň je na co se těšit. :))

   Vymazat
 4. Myslím, že by se tam vážně líbilo každému knihomolovi. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Nádhera, nemohu jinak, než závidět takový zážitek! :) Ale ty sis to rozhodně zasloužila, takže je super, že sis to tak užila, a odnesla si tolik báječných knih! :)

  Králík v krabici

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, jsi hodná. :) Jinak závist je zde přirozená, já loni také slintala. :D

   Vymazat
 6. Původně jsem četla paleta-zvratky-můžete vzít a celkem se divila :D Pak jsem si to přečetla znovu a líp a začalo to dávat smysl :) A hermelínová pizza s brusinkama zní báječně, teď nevím, jestli mám víc závidět knihy a setkání, nebo žranici :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hh, to nevadí, nejdůležitější stejně bylo to "můžete vzít". :D Jo, žranice, to je krásný popis... mé Crohnové bříško kupodivu drželo nadšenou basu, takže ani nebolelo... tolik... :D Ale ta pizza byla luxusní... vypadala dost zvláštně, ale když člověk překonal ten prvotní ostych... :))

   Vymazat
 7. Moc dobrý článek:) A ta paleta, ach, ach, ach! To se fakt nedá popsat :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, snažila jsem se to "vzít trochu jinak". :)) Tak snad se to trochu povedlo, když je teď všude ta "záplava HOSTovských článků". :) Máš pravdu, ta radost a rvačka nad paletou je nepopsatelná. :D

   Vymazat
 8. Jé, ty jsi na hogwarts? Já tam byla dobré 3-4 roky. Snad i do 2. ročníku rozšiřujícího studia jsem se dostala. =) To byla paráda. Měla jsem tendence se tam vrátit, ale asi s tím počkám po státnicích, pokud vůbec. =) Jak to tam teď vypadá? V jaké jsi koleji? (tipuji si Zmijozel, snad tím neurazím) Já byla v Havraspáru.

  Jinak samozřejmě blednu závistí při čtení reportu z Hostu - muselo být úžasné potkat se s lidmi, kteří knížkami skutečně žijí a nebudu zastírat, že i ta možnost probrat se vyřazenými knihami je záviděníhodná. ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. (Ej, už jsem zjistila, že jsi v Havru! Stačilo si projít tvými staršími články. Asi mě zmátlo to zelené pozadí na blogu. ;) )

   Vymazat
  2. Páni, Zmijozel mě nikdy nenapadl (i když občas umím být slušná mrcha, to je fakt :D). Ale ano, jsem v Havru a Havr mi byl vždy tak nějak nejbližší. To ta modrá barva a Střelenka. Al neboj, neurazila jsi mě. :))

   Jo, bylo to vážně super odpoledne a ta paleta byla luxusní třešeň na dortu. :))

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!