čtvrtek 31. července 2014

Hnízdo m(ělo)á narozeniny

Už je to rok - je neuvěřitelné, jak to letí! Je to rok, co se má neschopnost usnout přehoupla v něco tak skvělého, jako je Hnízdo. Rok plný skvělých zážitků, psaní, vynikajících knih, spousty myšlenek, fotek, obrázků, radostí a občasných strastí... Jsem na Hnízdo pyšná - je to kus mne, je to to nejlepší, co jsem vytvořila a co je nejdůležitější - stále tvořím a pořád mě to neskutečně baví. Dnes má Hnízdo jinou tvář, než na začátku a já bych se s vámi ráda stručně podělila o jeho cestu, o svou cestu.

Dodatečně

úterý 29. července 2014

Jak jsem kurzovala 3

V neděli jsem absolvovala další - už třetí v pořadí - kurz z pestré nabídky Naučme se. Opět jsem se ocitla v prostorách budovy Literární akademie a měla tu možnost poslechnout si "rady a moudra" Reného Nekudy. Vzhledem k tomu, že už jsem jeden kurz s ním zažila, neměla jsem z toho takovou hrůzu, jako prve. Ba naopak jsem se neskutečně těšila na příjemný výlet do Prahy (čekal mě ještě sraz s jednou milou slečnou, kterou jsem poznala na minulém Reného kurzu). Věděla jsem kam mám jít, že René nekouše (ba naopak je moc milý) a v poledne nás čeká vynikající obědpondělí 28. července 2014

Schovaná pod parukou

Večírky, studium, randění, cestování po světě, zábavné večery s kamarády. To je bezstarostnost mládí. Když onemocníte, vždycky to zahýbe vaším světem - na chvilku se musíte zastavit a všeho nechat. Když jste mladí, je to o to větší "vopruz". A co teprve když zjistíte, že vaše různorodé problémy mají společného jmenovatele - rakovinu. S tou se v knize Dívka s devíti parukami potýká i autorka Sophie van der Stapová. Do boje vyráží svým vlastním svérázným způsobem. 


Vydavatelství Mladá fronta

sobota 26. července 2014

Jak jsem kurzovala 2

Předevčírem jsem v Informačním okénku zmínila, že jsem byla minulý týden na kurzu Naučme se a v brzké době se chystám kurzovat znovu. Bastera a Rachel Roo baží po infu - kam se chystám, kde jsem byla, jaké to bylo... Takže vám budu přinášet (občasné) reporty z navštívených kurzů - třeba nachytáte trochu inspirace, nebo zjistíte že to není nic pro vás. O kurzu s Reném jsem již psala, teď je na řadě kurz o Facebooku s Eliškou Vyhnánkovou, na kterém jsem byla minulou středu. čtvrtek 24. července 2014

Informační okénko 3

Tentokrát jsem se inspirovala u Basterky, která na svém blogu "Knihy nekoušou" přidává příspěvky s názvem "Informační okénko". Jedná se o tzv. deníčkové články, ve kterých bych ráda po vzoru Basterky shrnula novinky a různé události ze svého života a také vám sdělila, co můžete očekávat u mě na blogu - nebo co bych aspoň ráda, abyste tu našli (neb člověk míní a život mění). Články se budou objevovat s pravidelnou nepravidelností a já doufám, že vás budou bavit stejně, jako mě. 

Vizitky made by itdesign.cz

neděle 20. července 2014

"Všechno, co mělo být řečeno, už někdo někdy řekl. Ale protože nikdo neposlouchal, musí se to zopakovat." André Gide

Další skvělý citát z mé oblíbené knížečky Kraď jako umělec. Z téhle knížky jsem si vypsala hned několik citátů, takže ji tu budu zmiňovat docela často - navíc vážně, ale opravdu vážně stojí za to! A proč zrovna tenhle citát? Co se ve mně po jeho přečtení rozprostře?

Plzeňské hlavy

sobota 19. července 2014

10 knih, které by si měli ostatní přečíst

Začátkem měsíce jsem se částečně přidala k foto projektu #kdyžknihomolfotí, se kterým přišla Abyss z Knižního nekonečna. Vybrala jsem si jen pár úkolů z nabízených téměř deseti - možná jste někteří z vás postřehli zapojené knižní fotky na FB Hnízda - ale o jeden bych se s vámi moc ráda podělila i zde. Šlo o fotku deseti knih, které by si dle mne měli ostatní přečíst a já bych zde ráda trochu víc rozvedla, proč jsem ty které knihy vybrala. A že mě tedy stálo dost sil vybrat jen deset. 

Mých 10 tipů k přečtení
Vezmeme to pěkně od zdola.

pátek 18. července 2014

Vyhlášení soutěže o Dobrodružství milovníka knih

Máme tu pátek a s ním konec soutěže o můj výtisk Dobrodružství milovníka knih. Zúčastnilo se vás krásných jednadvacet knihomilů - moc vám tímto děkuji! Ovšem vítězem může být jen jeden - a pro tentokrát je to slečna Iveta B. která odpověděla jako osmá v pořadí a random.org vylosoval právě tohle číslo.  


Současně jsem se vás ptala, pro jakou knihu byste vraždili - a tady je výtah několika (pro mě) nej odpovědí.

úterý 15. července 2014

Jak zkrotit slona a zahnat křečka?

Znáte to - máte se učit na zkoušku, ale najednou přerovnáváte tužky podle barev. Měli byste uklidit byt, ale nutně musíte překonat "už jen jeden level" online hryPotřebujete na poštu, ale nejdřív je životně důležité dokoukat seriál - nebo raději celou sérii, že jo. Chcete psát, ale v tom si uvědomíte, že už přes hodinu tupě civíte na Facebook, kde se vlastně vůbec nic neděje. Pokud se v něčem aspoň trochu poznáváte, pak trpíte neduhem zvaným prokrastinace. Já jsem také "chorobný odkladač" - a když jsem si na Belles Lettres přečetla kousek knihy Konec prokrastinace od Petra Ludwiga bylo mi jasné, že ji prostě potřebuji domů. 


Jan Melvil Publishing

sobota 12. července 2014

"Nezapomeň, že i v éře počítačů lze počítat pomocí prstů." Lynda Barryová

Tenhle skvělý citát jsem našla v dokonalé knížečce Kraď jako umělec. Pokud jste ji ještě nečetli - a patříte mezi tvořivce - určitě do ní jděte. Je přímo natřískaná fůrou báječných myšlenek a skvělých rad. Přečtení vám moc času nezabere a navíc vás nabudí k tvorbě, dodá inspiraci a šťouchne do vaší dřímající kreativity.


Babutě na Rašínu

pátek 11. července 2014

„Je holdem umělci, když ho vykrádají.“ Georges Braque

Včera jsem vám na sebe prozradila (krom své kuřácké minulosti), že mám ráda citáty. A nepřekvapuje mě, že spousta z vás také. Když jsem s blogem začínala, sepsala jsem článek s názvem Milujeme myšlenky jiných, ve kterém mimochodem můžete najít včera použitý Exupéryho citát. Mám ho vážně ráda - vepsala jsem ho dokonce i do kalendáře, který jsem nám doma "vyráběla". V mých začátcích - kdy to tu snad nikdo nečetl, což je škoda - jsem často vypouštěla do netového moře citátové lodičky obohacené vlastními fotkami. A já si řekla, že by bylo moc fajn, kdybych tuhle citátovou konvoj znovu vyslala do rozbouřených vod. Co vy na to?


(Ne)Šťastný den pana Sparkyho

čtvrtek 10. července 2014

Já, mé druhé já a Daffodila 5

A je to opět tu - pár bodů o mně po vzoru Rachel Rookterá nemá ráda jednostranně zaměřené blogy, u kterých vlastně vůbec neví, kdo je píše. Už je to přes měsíc, co jsem se s vámi podělila o pár drobností o mé osobě, takže teď to hodlám napravit. Najdeme se i v dnešních bodech?


Bábovka a kakaíčko

úterý 8. července 2014

Dejte si ho na vodítko... my háráme!

"Nemůžete si ho vzít na vodítko?!?" zní alejí rozběsněný hlas. "My háráme!" Jak brilantně napsala lajdačka na Twitteru: "Není horší příklad pejskařskýho plurálu než osmdesátiletá důchodkyně, která na vás ječí: Chyťte si ho, my háráme!" Jenže tohle nezávisí na věku - je to hrozné v každé věkové kategorii a můžu říct, že mi majitelé háravých čub docela drásají nervy. 

Jakmile se do toho pes pustí, je pozdě...

pondělí 7. července 2014

Kuchařka pro psí jazýčky

Včera jsem vám slíbila, že se tu dnes objeví recenze na psí kuchařku Jeffa Simpsona Psí pamlsky. Tuhle knihu jsem si koupila hned z několika důvodů - Dobby je děsně mlsná potvora a já doufám, že najdu nějaký pamlsek, který si oblíbí. Ráda peču a tohle je cesta, jak ukojit svou touhu a přitom nemít do roka 100 kilo. Vím, co svým psům dávám a je to změna oproti kupovaným mňamkám. Nápad psí kuchařky se mi prostě moc líbil. A ano - řadím se mezi "ty magory, kteří jsou schopni svému psovi dokonce i péct". No co, někdo peče dětem, někdo psům. Na co se v knize můžete těšit a jak dopadl náš první pečící pokus? 

Jeff Simpson - Psí pamlsky


neděle 6. července 2014

Radosti a strasti psí mámy

Na FB stránce Hnízda jsem se vás ptala, zda byste uvítali články o psech - o mých dvou chlupáčích, tipy na literaturu, zamyšlení se nad soužitím se psy a tak různě chlupatě. Dost z vás o "psí část" projevilo zájem a to mě těší. Hned na začátku vás však chci upozornit, že nejsem žádná zběhlá kynoložka - psi jsou pro mě přátelé, od štěněte vychovávám prvně (počítám oba kusy) a ano, dělám chyby. Ale o to víc se snažím číst, vzdělávat, milovat, obrnit se trpělivostí, hledat si cesty k pohodovému soužití a hlavně si užívám s kluky ohromnou srandu. (Zvláště, když je odvolávám od nějaké hysterické majitelky jorkšíra.)

Nat a Dobby

Na horní liště se nově objeví štítek "Psi", kde najdete jak recenze na "psí knihy", tak moje zážitky s kluky. Doufám, že vás to bude bavit. Jako první pro vás chystám recenzi na psí kuchařku Jeffa Simpsona "Psí pamlsky".

sobota 5. července 2014

Schovaná mezi koňmi

Pokud jste četli informační okénko víte, že se prokousávám knihami z knihovny - neb už je tu opět topím neskutečně dlouho. Jako první jsem si vybrala knihu Jezdecký tábor Yonahlossee americké autorky Anton DiSclafani. Knížka mne zaujala již v katalogu Knižního klubu - proto když jsem ji zahlédla v knihovně, hned jsem po ní sáhla. Ani vlastně nevím, co jsem od knihy čekala - nejspíš prostě odpočinek. Ale příběh mne překvapil a tak trochu zaskočil.  


Anton DiSclafani - Jezdecký tábor Yonahlossee

středa 2. července 2014

Mlčeti zlato?

V půlce minulého měsíce se mi podařilo navázat novou spolupráci. Tentokrát s Nakladatelstvím Beta, které se po blogerech shánělo na svých FB stránkách - chtěla bych poděkovat Rachel Roo, která mě na tuhle výzvu upozornila (hučela do mě, abych tam napsala - už? Pořád nic?) - bez ní by mi to s největší pravděpodobností uniklo a to by byla škoda. Jako první recenzní výtisk jsem dostala novinku Tichá žena loni zesnulé kanadské spisovatelky A. S. A. Harrison

Nakladatelství Beta