Neknižní knihomolské dárky

Blíží se Vánoce (pokud to někdo nestihl postřehnout, je čas panikařit) a jsou lidé (jako třeba já), kteří nákupu dárku věnují prosinec, protože to je měsíc, kdy se Vánoce odehrávají (reklamním agenturám a velkým firmám tenhle fakt decentně uniká). Jelikož většina z vás má blízký vztah ke knihám (aspoň v to pevně doufám), ráda bych rozhodila pár vánočních tipů "co pod stromeček". Knihy možná přijdou na řadu také (speciálně pro Mishonku chystám článek "Co pěkného číst o Vánocích"), ale těchto tipů je všude víc než dost. Tak bych to ráda vzala z jiného koutku - a sice čím jiným byste mohli potěšit blízkého knihomola. Třeba někomu vytrhnu jedlové jehličí z paty...

Vánoce v Bradavicích, aaaach....

Přináším vám pár neknižně knižních drobností, které potěší každou čtenářskou duši.

Obal na knihu
Každá kniha si zaslouží láskyplnou péči - a když často vysedáváte v tramvaji, buse či vlaku, chcete mít svou lásku s sebou. To je pochopitelné, ale myslete ne ni - dopřejte jí krásný a slušivý kabátek, který ji navíc ochrání.


Tyhle variabilní obaly od MagsBags.cz si zaslouží vaši pozornost. Osobně mám doma již tři kousky (ano, čtete správně, jsem trochu blázen) a jsem s nimi neskutečně spokojená - zkuste je také.Záložka do knihy
Záložkou může být cokoliv - lístek z tramvaje, kousek toaleťáku, náhodný papírek, jenž vám přistál pod rukou, ale! Záložka může mít i duši.

Záložka mlže být stylová, jedinečná a navíc vypovědět něco o čtenářově knižním vkusu. Neztraťte se v knize ani v životě - se záložkami Bookmarklovers rozhodně nezapadnete.

Osobně doporučuji vedle Moby Dicka také Edgara a Mauglího - nejeden knihomol vám bude líbat ruce. 
Přívěsek pro potterhlou dámu
Máte slečnu, sestru, kamarádku, oblíbenou prodavačku v knihkupectví, kterou chcete potěšit?

Vedle knih jsou šperky nejlepší kamarádi děvčat - a ty tématické ještě víc. Potěšte dívku božím přívěskem s tématikou Harryho Pottera. Nebo má radši Hru o trůny? U Kachítos si vyberete.Razítko "EX LIBRIS"
Tvořitele obrovské knihovny, knihomoly, mezi jejichž přátele patří notoričtí nevraceči knih, nebo třeba bývalou knihovnici by mohlo potěšit "Ex libris" razítko od šikovné a zručné Lídy, která na Fler.cz vystupuje pod přezdívkou design21

Mám doma jedno razítko pro Hnízdo a je to opravdu mistrovský kousek, radost pohledět (nejradši bych potiskala všechny stěny v bytě...).

Krásných dárků pro knihomily by se našlo určitě ještě obrovské množství, ale já bych tímto skromným výčtem skončila - výše uvedené produkty totiž patří mezi ty, s nimiž mám osobní zkušenost a jsem s nimi spokojená. Dám za ně ruku do ohně a s radostí je doporučím dál. Třeba někomu udělají pod stromečkem radost. 

Komentáře

 1. To jsou moc pěkné dárky a tipy! :) Ty záložky jsou vážně úža! A Kachítos už díky tobě taky znám. ;)
  Jinak já většinou sázím na dárky ručně dělané - tedy krom knih. :) Na takový pěkně začištěný obal na knihu si ale ještě taky netroufnu. :) Snad časem. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. máš můj obdiv, co se týče ručně dělaných dárků. Já jsem v tomhle směru trochu levá, takže... bych asi moc radosti neposkytla. :)) Ale myslím, že ručně a od srdce je to moc hezké. :)
   Já se hodně snažím, abych si nekoupila přívěšek výše viděný. :D Moc se mi totiž líbí.

   Vymazat
  2. Každý toho v sobě alespoň trochu má, věř mi. ;) Třeba ten svícínek se ti moc povedl. ;)
   A podle mě každý ručně dělaný dárek je pěkný, protože je v tom vidět, že u toho člověk strávil trochu svého času. Není to jenom o tom zajít na dvě minuty do obchodu. Takže myslím, že i pokud jsi levá, čemuž nevěřím, určitě by se to obdarovanému moc líbilo. :)
   Chápu, přívěšek je vážně pěkný. :) Já bojuji s touhou vykoupit placky na http://eshop.kniznivesmir.cz/. :D

   Vymazat
 2. Razítko Ex libris! To je úžasné, ja som kedysi chcela nálepky, lenže nie som graficky veľmi šikovná a na nete som nenašla žiadne pekné. Ale toto je fakt skvelé, takže ešte počkám pár mesiacov do svadby, a keď budem mať nové priezvisko, nechám si ho spraviť. A potom orazítkujem všetky svoje knihy :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je boží, že? :) Slečna je šikovná a ochotná vyhovět jen co to jde. :) Úplně Tě vidím, jak sedíš s ďábelským smíchem mezi hromadou knih a razítková barva stříká všude kolem. :D Jinak gratuluji k svatebním zvonům - kdy Ti skončí svoboda? :))

   Vymazat
  2. Úplne presne tak isto som si seba predstavovala i ja. Už teraz sa na to razítkovanie teším :D A svadbu plánujeme na červen, presne do roka a do dňa od zásnub :)

   Vymazat
  3. Jé, tak to gratuluji. :) Já jsem tedy nikdy nepatřila mezi dívky, jenž plánují svatbu od dětství a stále moc nevím, co si o svatbě myslet, ale momentálně jsem ve velmi něžném rozpoložení. :))

   Vymazat
 3. To razítko je prostě , prostě, no zkrátka aaaaaaaaaaaaach. Už delší dobu uvažuju o logu, ale pořád jaksi chybí inspirace, nic se mi nelíbí:-/ Asi to chce čas ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. Jé, brala bych všechno :-) I když doufám, že obal na knihu mi ušije maminka až si konečně koupím nějakou pěknou látku :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koukám, že jsi skromná, tak jako já. :)) Máš šikovnou mamku, to máš fajn. :)

   Vymazat
  2. Moje maminka umí snad všechno. Škoda, že jsem to po ní nepodědila. :-/

   Vymazat
 5. Všechno jsou to úžasné nápady a hned bych si je nejraději běžela koupit.. bohužel má peněženka by to neunesla :D Ale jsou to dokonalé nápady! A to razítko vypadá úžasně! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechtěla jsem Tě takhle "mučit". :) Ale chápu Tvou touhu, občas bych si též přála bezednou peněženku... aspoň na den, dva...

   Vymazat
 6. Nějaká originální, ručně vyrobená záložka, to by mě tedy potěšilo :) Ta co máš na fotce je vážně úžasná. Jen by mi pak bylo líto, až by se mi ohnula nebo jinak poškodila, protože u mě nepřežije žádná záložka moc dlouho :D Super článek a krásné nápady, škoda, že v mém okolí moc lidí nečte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pak je to skryté poselství, čím si udělat radost, až Tě všechno bude... štvát. :D

   Vymazat
 7. Super tipy! A máš pravdu, razítko je krásné, už jsem tu zkoumala, odkud je, takže díky za to! :-D

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!