pátek 5. prosince 2014

Neknižní knihomolské dárky

Blíží se Vánoce (pokud to někdo nestihl postřehnout, je čas panikařit) a jsou lidé (jako třeba já), kteří nákupu dárku věnují prosinec, protože to je měsíc, kdy se Vánoce odehrávají (reklamním agenturám a velkým firmám tenhle fakt decentně uniká). Jelikož většina z vás má blízký vztah ke knihám (aspoň v to pevně doufám), ráda bych rozhodila pár vánočních tipů "co pod stromeček". Knihy možná přijdou na řadu také (speciálně pro Mishonku chystám článek "Co pěkného číst o Vánocích"), ale těchto tipů je všude víc než dost. Tak bych to ráda vzala z jiného koutku - a sice čím jiným byste mohli potěšit blízkého knihomola. Třeba někomu vytrhnu jedlové jehličí z paty...

Vánoce v Bradavicích, aaaach....

Přináším vám pár neknižně knižních drobností, které potěší každou čtenářskou duši.

Obal na knihu
Každá kniha si zaslouží láskyplnou péči - a když často vysedáváte v tramvaji, buse či vlaku, chcete mít svou lásku s sebou. To je pochopitelné, ale myslete ne ni - dopřejte jí krásný a slušivý kabátek, který ji navíc ochrání.


Tyhle variabilní obaly od MagsBags.cz si zaslouží vaši pozornost. Osobně mám doma již tři kousky (ano, čtete správně, jsem trochu blázen) a jsem s nimi neskutečně spokojená - zkuste je také.Záložka do knihy
Záložkou může být cokoliv - lístek z tramvaje, kousek toaleťáku, náhodný papírek, jenž vám přistál pod rukou, ale! Záložka může mít i duši.

Záložka mlže být stylová, jedinečná a navíc vypovědět něco o čtenářově knižním vkusu. Neztraťte se v knize ani v životě - se záložkami Bookmarklovers rozhodně nezapadnete.

Osobně doporučuji vedle Moby Dicka také Edgara a Mauglího - nejeden knihomol vám bude líbat ruce. 
Přívěsek pro potterhlou dámu
Máte slečnu, sestru, kamarádku, oblíbenou prodavačku v knihkupectví, kterou chcete potěšit?

Vedle knih jsou šperky nejlepší kamarádi děvčat - a ty tématické ještě víc. Potěšte dívku božím přívěskem s tématikou Harryho Pottera. Nebo má radši Hru o trůny? U Kachítos si vyberete.Razítko "EX LIBRIS"
Tvořitele obrovské knihovny, knihomoly, mezi jejichž přátele patří notoričtí nevraceči knih, nebo třeba bývalou knihovnici by mohlo potěšit "Ex libris" razítko od šikovné a zručné Lídy, která na Fler.cz vystupuje pod přezdívkou design21

Mám doma jedno razítko pro Hnízdo a je to opravdu mistrovský kousek, radost pohledět (nejradši bych potiskala všechny stěny v bytě...).

Krásných dárků pro knihomily by se našlo určitě ještě obrovské množství, ale já bych tímto skromným výčtem skončila - výše uvedené produkty totiž patří mezi ty, s nimiž mám osobní zkušenost a jsem s nimi spokojená. Dám za ně ruku do ohně a s radostí je doporučím dál. Třeba někomu udělají pod stromečkem radost.