pondělí 1. prosince 2014

Listopadové "Knižní přírůstky"

Je za námi další měsíc - je neuvěřitelné, jak ten čas letí - a to znamená, krom spousty jiných záživných věcí, že je čas na "Knižní přírůstky". Tenhle projekt vymyslela Cathy z blogu "Mezi nebem a peklem". O co že jde? To si takhle vyfotíte nově pořízené knihy za daný měsíc (darované, koupené, recenzní výtisky a nebo vyměněné) a přidáte k nim třeba i nějaký ten komentář. Těšíte se na nové obyvatele mé knihovničky? Další měsíc, kdy se mi moc nedařilo "držet se při zemi".  Takže se mi nakonec opět sešlo dost nových knih - ovšem dost z nich jsem ulovila na bazarech a po slevách. Na Databázi se mi podařilo sehnat Zimní příběh (dost slušná bichle), Toulky literární Anglií (spojení dvou mých lásek) a Probuzení do duchovního světa (někde jsem o ní četla a uvízla mi v hlavě).V Levných knihách v poslední době nacházím samé poklady. Na Šarlatové písmeno pokukuji pokaždé, když do LK jdu - tentokrát jsem si řekla, že už to stačí a vzala knihu s sebou domů. Knihu Uloupený ráj jsem zvažovala koupit na Databázi, nakonec jsem si vzala jinou. Jaké bylo mé překvapení, když jsem na knihu po pár dnech narazila v LK za necelých třicet korun?


V Levných knihách ještě chvilku zůstaneme. Když jsme byly se Zdeňkou v Praze, našla jsem tam tyhle tři zajímavé knižní kusy: Bezuzdná blahoslavenství Baltazara B., Ohrady pro zvířata a To už je život. Někdy se mi nad levností některých knih chce i trochu brečet (ovšem má peněženka se tetelí a jásá).


Když jsme u té Prahy se Zdeňkou a u slev - sotva jsme dorazily na Hlavní nádraží, zapluly jsme do knihkupectví. Mají tam často naprosto skvělé knihy ve slevách. I tentokrát jsem si tam vybrala. Knihu Nový policista jsem měla v merku již posledně, ale nakonec jsem si ji nevzala. Objev Viana za pár korun mi rozproudil krev v žilách, jeho Budovatelé říše jsem nemohla opustit. Pryč s kyselostí! byl pro mne dalším skvělým "slevovým objevem".  


V listopadu mi dorazily dva recenzní výtisky. První pro Webmagazín Rozhledna s názvem Moučný mozek a druhý pro Jan Melvil Publishing od skvělého Kleona Ukaž, co děláš! - je boží. 


Následují knihy, které jsem si koupila z čiré radosti, nebo je dostala. Ivan je jen jeden je dětská kniha, po které pokukuji již dlouho - využila jsem poštovného zdarma a slevu u Albatrosmedia.czŽivot za životem jsem si koupila jako takový malý dárek k svátku a těžkou náplast na nespokojenost z ostříhání. (Se střihem jsem se nakonec sžila a ke všemu mám knihu navíc).


Budu živ tři sta let jsem dostala jako dárek od předsedkyně sdružení stomiků ILCO


Minulou středu jsem byla na svém prvním křtu. Krom zážitků jsem si z něj odnesla i podepsanou novinku Tvarytmy


Jakožto nemocný člověk si plně uvědomuji, že strava má na naše zdraví daleko větší vliv, než jsme si kolikrát ochotni přiznat. Není to jediná záchrana, ale může hodně pomoci, stejně jako uškodit. A proto zkouším a chci zkoušet. Gurmánská živá strava - 155 receptů je jednou z mých cest, po které se chci vydat a vybrat si, co by "mi sedlo". 


A jako poslední přírůstek tu mám svou snahu o zdolání angličtiny. U Margarety jsem našla skvělý tip na knihu, kterou jsem si stejně chtěla moc přečíst - a prý je pro začínající anglo-čtivce jako stvořená. O jakou knihu se jedná? Ten, kdo stojí v koutě.A co vy, vybrali byste si některou? Četli jste některou z knih - líbila se, nelíbila. Povídejte, přehánějte.