Sdílet střípky své práce

Dva roky zpět jsem našla v přítelově knihovně černou knížku s názvem Kraď jako umělec - netušila jsem, že je to jeden z mých životních objevů. Zamilovala jsem se a tahle kráska se stala mou biblí - kdykoliv mám pocit, že jsem na dně, že mi dochází nápady, že se boří svět, je tu ona. Když jsem se dozvěděla, že u nás vychází druhá kniha Austina Kleona, tentokrát s názvem Ukaž, co děláš!, bylo mi jasné, že ji musím mít, že si ji potřebuji přečíst. Kleona není nikdy dost a každý si v něm to své najde.  

Jan Melivl Publishing

Máte-li při pojmu sebepropagace osypky jako já, nezoufejte. Jsme na tom s Austinem podobně - jeho Ukaž, co děláš! je schůdnou a příjemnou alternativou ke všem těm nabubřelým kecům o sebepropagování. Celá kniha je rozdělená do deseti jednoduchých a výstižných bodů, které čtenáře zavedou do prostředí sdíleného talentu. Zkuste přijmout myšlenku, že kreativita není antisociální činnost.

Pokud se chcete dostat do povědomí lidí, ale nevíte tak úplně, jak na to, nebo zkrátka potřebujete pomocnou ruku, jiný úhel pohledu, lehké nakopnutí, určitě po novém Kleonovi sáhněte. Krom zajímavých myšlenek autora je kniha doplněna o jeho "malůvky", inspirativní citáty a fotografie. Tahle kniha působí jako příjemný společník a studnice dobrých rad - a tou bezesporu je.

Ukaž, co děláš...

Stejně jako Kraď jako umělec jsem i Ukaž, co děláš! četla s nadšením. I když se musím přiznat, že mému srdci je první přeci jen o dost bližší. Občas jsem měla k autorovým radám výhrady, jindy se mi zdály neskutečně přínosné, občas jsem si říkala "a proč bych to takhle (ne)měla dělat?".  A právě proto mi Ukaž, co děláš! přijde jako přínosný kousek hodný přečtení - popostrčí vás, ale nechá vám volné pole působnosti.

Vždycky nám říkali "najdi svůj hlas". Když jsem byl mladší, nikdy jsem doopravdy nevěděl, co to znamená. Dělal jsem si o svůj hlas starosti a lámal si hlavu s tím, zda ho vůbec mám. Ale dnes si uvědomuji, že jediný způsob, jak svůj hlas objevit, je používat ho. Máme ho do sebe natvrdo zakódovaný. Prostě mluvte o věcech, které milujete. Váš hlas bude následovat.

Jak píše autor v závěru knihy: "V.D.M.B.J. (váš dojezd může být jiný). Některé rady mohou být na škodu, žádná pravidla neexistují, vezměte si co se vám hodí a zbytek neřešte."  Už jen čtení této knihy mi přineslo nové zajímavé followery na Instagramu a já objevila další lidi, jenž jsou pro mě inspirací - a tak to má být. 

"Dej, co máš. Pro někoho to může být lepší, než si troufáš pomyslet." 
Henry Wadsworth Longfellow

 Za poskytnutí recenzního výtisku vřele děkuji Nakladatelství Jan Melvil Publishing!

Autor: Austin Kleon
Překladatel: Jan P. Martínek
Počet stran: 224
Nakladatelství: Jan Melvil Publishing
Rok vydání: 2014


Komentáře

 1. Tohle vypadá na lahůdku, takový knižní bonbónek :) Mňam!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdybych měla z hořícího domu vytáhnout Kraď jako umělec bo Ukaž, co děláš! zvolila bych Kraď. Ale boží jsou obě. (Jen ta první láska, víš jak to je. :)) ) Hlavně já toho nemám moc co ukázat. :D

   Vymazat
 2. Vyzerá to na knihu ktorú by som chcela mať každý deň po ruke :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Daffi (snad ti nevadí ta zkrácená verzce :-D ), nominovala jsem tě do jednoho TAGu byla bych moc ráda za vyplnění, ale pokud ne nebudu se zlobit :)
  http://zavk.blogspot.cz/2014/11/tag-sedm-smrtelnych-hrichu-knihomolu.html

  OdpovědětVymazat
 4. Zajímavý titul! Měla bych se po něm podívat, vypadá to mile,vtipně, chytře a svižně:)

  Klára S.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!