Říjnové "Knižní přírůstky"

Je za námi další měsíc - je neuvěřitelné, jak ten čas letí - a to znamená, krom spousty jiných záživných věcí, že je čas na "Knižní přírůstky". Tenhle projekt vymyslela Cathy z blogu "Mezi nebem a peklem". O co že jde? To si takhle vyfotíte nově pořízené knihy za daný měsíc (darované, koupené, recenzní výtisky a nebo vyměněné) a přidáte k nim třeba i nějaký ten komentář. Těšíte se na nové obyvatele mé knihovničky? Další měsíc za námi a než se nadějeme, bude podzim u konce. Zatím si však plnými doušky vychutnávám padající listí, které hýří barvami, jeho krásnou vůni, dotek větru na tváři, teplé a chutné čaje - a hlavně knihy. A těch se ke mně v říjnu dostalo opět požehnaně. Kdo má odolávat, já nemám v tomhle směru příliš silnou vůli.


Začátek měsíce mi zpříjemnily dva recenzní výtisky - dětská kniha A co když jsem blázen? (mou recenzi sdílela na svých FB stránkách dokonce samotná autorka) a poslední pokračování Bridgetky, ztřeštěné osoby, jenž vytrhuje stovky žen z deprese všedních dní Bridget Jonesová: Láskou šílená.


Do Levných knih bych měla mít zákaz vstupu. Na Heřmánkový palouk jsem pokukovala již posledně, tentokrát jsem ho prostě vzala s sebou domů. Major Pettigrew se nevzdává mě okouzlil svou anotací - Anglii já totiž můžu. Kurz tvůrčího psaní byl v posledních kouscích - a mám srdce, takže jsem ho tam nemohla nechat... 


Jelikož věřím tomu, že nemoc má hlubší význam a její vznik sahá daleko za fyzickou rovinu, nemohla jsem přejít doporučení jedné mé blízké osoby, která mi Dohodu s nemocí I. a II. doporučila. 


Hodní lidé ještě nevymřeli - Titanic: Nikdo nechtěl uvěřit  jsem sháněla na Databázi, načež mi hodný uživatel zaslal odkaz na antikvariát, kde měli knihu za krásnou cenu, aby mě "prý někdo neoškubal". Deník ctihodné prostitutky byl v knihovně vyřazen a Žhavý hrob jsem vyhrála (podepsaný) na FB stránkách Metafory


Tyhle krásky jsem sehnala na Databázi. Člověk Gabriel mě zaujal již dříve, ale jeho čas nastal až teď. Malé ženy by nejspíš neměly chybět v žádné "dámské knihovničce". Jižní vítr jsem sehnala za přívětivou cenu, navíc mám knihy této autorky v oblíbě (hlavně Nebe nad Darjeelingem).


V půli měsíce mě svou návštěvou poctila Zdeňka z Literárního koutku. Jak dopadne sraz knihomolů můžete vidět výše - prošly jsme několik knihkupectví a antikvariátů v Plzni a mně to přineslo skvělé knihy: Poslední divočina (na recenzi jsem narazila právě u Zdeňky), Mumini: Čarovná zima, Carrie a Tajemství sebeléčení a uzdravení. Knihu Den co den jsem sehnala na Databázi


V Šedých tónech jsem sehnala v jednom antikvariátu v Plzni a Ženy z bloku 10 - Lékařské pokusy v Osvětimi na Databázi. Nejedná se o zrovna snadná a odpočinková témata, ale na obě knihy jsem nesmírně zvědavá. I když to asi zní divně. 


Tohle jsou mé pražské úlovky, když jsme s Owlie naběhly do Levných knih na Andělu. Chuť souženíDvojí život Heleny Grahamové a Kabinet. Tyhle knihy mi udělaly radost, stejně jako celý náš den


A nakonec tu mám recenzní výtisky, které mi dorazily poslední den v měsíci. V dohledné době mi budou společnost dělat tyto skvosty: Podpis všech věcí, Třináct měsíců, Papírová města a Co s láskou. Samá nádhera. 

A co vy, vybrali byste si některou? Četli jste některou z knih - líbila se, nelíbila. Povídejte, přehánějte.

Komentáře

 1. Týjo, ty máš přírůstků! Jediné co z toho znám je Co s láskou - to jsem četla minulý měsíc a taky na to mám připravený článek, ale samo nemám nijak úžasné recenze, jako vy kdo tomu rozumíte ;) já jsem ráda když za měsíc přelouskám dvě knížky :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, trochu jsem to asi přehnala. :D Když já prostě neodolám - zvlášť když někde objevím nějakou skvělou knihu za dobrou cenu (proto je pro mne Databáze zlo).

   Na Co s láskou se těším, Sparkse mám moc ráda a už jsem od něj dlouho nic nečetla. :) Jak se Ti kniha líbila? :) Tak já nejsem žádný profesionál, prostě mě to jen baví. :) Jinak osobně nejsem "rychločtenář", takže toho taky moc nedám - většinou mám knihu na týden....:)

   Vymazat
  2. No líbila se mi, ale musím říct že od Sparkse vždycky očekávám asi až moc a mám strach že některé jeho knihy už jsou tak trochu nepřekonatelné jako Vzkaz v láhvi apod. ;)

   Vymazat
 2. Já četla Deník ctihodné prostitutky, přečetla jsem to asi za dva dny, nemohla jsem se odtrhnout ... a taky Papírová města jsem četla a moc se mi líbily :) ...máš těch úlovků teda vážně hodně :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trochu mi, ehm, ujela ruka no. :D Ale tak - knih není nikdy dost a nekazí se, takže. :D

   Vymazat
 3. Jéžiš to je množství krásných knih. Já si teď zakazovala chodit do LK, protože by to dopadlo podobně, takže naštěstí jich mám tenhle měsíc míň.. :) Papírová města mi taky měli přijít jako recenzní výtisk, ale asi se někde zasekl, protože mi stále nedošel, což mě celkem mrzí :/ A Den co den si nejspíš koupím z databáze, takže díky za tip :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si zakázala chodit do všech knihami oplývajících míst - ale marně. :D A vlastně, na Databázi fyzicky nejsem, takže... :D U nás jsou ty LK dost "při cestě", když jsem ve městě neodolám a nakouknu.
   On tentokrát Bux docela zdržoval, já ten balík čekala daleko dřív. A viděla jsem, že si někdo sem tam posteskl, že se teď lehce loudají - asi toho je moc. :)

   Vymazat
 4. Slušná hromádka! Nejvíc mě zaujaly Ženy z bloku 10, už jsem si to přihodila na seznam. A do svojí dámský knihovničky už si konečně taky budu muset pořídit Malé ženy :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky! :) Já jsem na Malé ženy zvědavá. A na ty "z bloku 10" také - i když je to děsivé, probouzí to ve mě určitou zvědavost...

   Vymazat
 5. Počítám správně? 27 knih? :D Teda, tolik knih mi doma nepřibude ani za půl roku. :D Což je nejspíš asi taky ten hlavní důvod, proč nedělám Knižní přírůstky. :D
  A i tak pořád chodím do knihovny a kvůli tomu nestíhám číst ty knížky, které dostanu na narozeniny, k svátku nebo pod stromeček. :)
  Ale já nevím, nějak moc mi nevadí, že většina knih, které jsem přečetla nejsou moje. V knihovně mám hlavně klasiku a povinnou četbu, kterou mi darovali prarodiče, což byl ten nejúžasnější dárek na světě (vezla jsem to domů ve dvou krabicích a prakticky skákala radostí do stropu). :)
  A potom mám doma jenom ty knížky, které se mi opravdu moc hodně líbí, že je chci mít i doma. :) Jinak spíš čtu z knihovny, jestli se to tak dá říct. :)
  Trochu jsem odbočila od původního tématu, omlouvám se, mám to v povaze. :D
  A co když jsem blázen vypadá krásně. To bych si mohla někde sehnat k přečtení. :) A V šedých tónech jsem nezvládala - měla jsem nějaké špatné období a ten začátek mě odrovnal. :/ Třeba to jednou zkusím znova, věřím, že je to pěkná knížka, kterou jsem si jenom prostě vybrala ve špatnou dobu. :)
  Papírová města si taky chci moc přečíst, ale nezbývá mi, než doufat, že je najdu pod stromečkem, protože John Green se dá v naší knihovně sehnat prakticky jen tehdy, když se tam náhodou objevím zrovna v té době, kdy danou knihu někdo zrovna vrací. :D
  Jinak vlastně všechny ty recenzní výtisky vypadají moc pěkně. :) Jsem zvědavá, co na ně budeš říkat. :)
  P.S.: To by se mi taky líbilo, mít tady u nás nějaký antikvariát, kde se dá narazit na takhle super knížky. :) A omlouvám se za komentář rozsahu malé slohové práce. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, už to tak bude. :D Docela děsivé číslo. :D Já se přiznám, že pro mne je kupování knih terapie - někdo si koupí čokoládu a nacpe se s ní, jiná jde nakupovat hadry a boty. No a já kupuji knihy. :D

   Knihovny mi rozhodně nevadí, ba naopak, mám je ráda a v každém městě, kde jsem bydlela, jsem měla kartičku do knihovny (nejdůležitější kartička mého života :D). Jen prostě některé knihy chci domů - třeba následně zjistím, že je mohu poslat dál, ale to se často nestává.

   Navíc mám vnitřní nutkání a touhu vybudovat si svou knihovnu. :) Je pravda, že spoustu knih "nepotřebuji" - nemám potřebu je vlastnit. A je fakt, že jsem x-krát dokola četla snad jen Harryho. :D Ale zas docela ráda půjčuji knihy ostatním, případně někdy dostanu chuť někoho obdarovat, bo mám po ruce dárek k narozkám. :D

   Já se na ty recenzáky moc těším - Papírová a Co s láskou si nechávám na "holčičí konec". Těším se na trochu "té romantiky". I když Podpis všech věcí mi zatím neskutečně sedl. :)

   Tvůj komentář rozsahu slohové práce žeru - víc takových! :D A díky za něj. :)

   Vymazat
 6. tak z toho všeho jsem četla jen Carrie a Malé ženy (ale to asi tak v 7. třídě, tak ty bych si mohla přečíst znova).
  Jinak z tohohle výčtu bych si docela přečetla Bridget (přotože to je prostě Bridget), pak V šedých tónech a taky Papírová města. Teda přečetla bych si toho asi i víc, ale na tyhle 3 se už nějakou dobu chystám.
  Jinak teď právě čtu Ajaxe Penumbru a jsem zvědavá, jestli najde to, co hledá nebo ne :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já je nečetla, ale těším se na ně. :) Bridget jsem četla ze stejného důvodu - prostě Bridgetka. :D Ať se Ajax líbí. :)

   Vymazat
 7. Pár knih z těch tvých jsem četla jako třeba Jen jeden den.
  Já o svých přírustcích trochu píšu zde:
  http://zavk.blogspot.cz/2014/11/novi-obyvatele-zari-rijen-2014.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za odkaz - na Zlodějku knih se moc těším, taky ji už mám doma. :)

   Vymazat
 8. Majora Pettigrewa mám doma, ale v nejbližší době se k němu nedostanu. Muminky miluju, i když nejradši mám asi Kometu. Poslední divočinu a V šedých tönech bych si chtěla moc přečíst. A na Ženy z bloku 10 se chystám, jen se toho bojím. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se potřebuji nejdříve prokousat recenzními výtisky, pak se dostanu k ostatním. :) Já mám z těch Žen z bloku 10 smíšené pocity - taková hrůzná zvědavost. Tak uvidíme jaké to bude.

   Vymazat
 9. Jsem zvědav, co budeš říkat na Kabinet, protože jsem z něho měl dost rozporuplné pocity. Na jednu stranu zajímavé a na druhou úchylné :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám úchylárny ráda, takže. :D Takže se jen tak nezaleknu. :D Zvláště zajímavé úchylárny. :))

   Vymazat
 10. takovych knizek! paaaani uzasny :) a samy skvely kousky! nektery mam doma taky, ale po vetsine zatim jen smutne pokukuju, musim pockat na prvni vyplatu z novy prace, zatim neni za co :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To víš - stal se ze mě "knižní ohař". :D Vyčmuchávám knihy po antikvariátech a bazarech a nacházím skvělé kousky za úžasné ceny. A občas si dopřeji nějakou z knihkupectví. :) Jinak - gratuluji k nové práci. :)

   Vymazat
 11. A co když jsem blázen se mi hrozně moc líbí ta obálka :) Levné knihy mají v poslendí době moc pěkné pírustky (vybrakovali totiž většinu Luxorů, včetně toho kd epracuji :D) a jsem nadšená z Dvojií život Heleny Grahamové, kterou jsem si odtamtud taky přivezla, tak jsem zvědavá co na ni řekneš :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Má skvělou obálku, také se mi líbí (chtěla bych takové pohledy na postcrossing :D). Jo, je pravda, že jsem zaznamenala značný nárůst dobrých knih v LK. Tedy, většinou jsem tam vždy něco našla, ale teď jsou to vážně skvosty. :)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!