úterý 4. listopadu 2014

Říjnové "Knižní přírůstky"

Je za námi další měsíc - je neuvěřitelné, jak ten čas letí - a to znamená, krom spousty jiných záživných věcí, že je čas na "Knižní přírůstky". Tenhle projekt vymyslela Cathy z blogu "Mezi nebem a peklem". O co že jde? To si takhle vyfotíte nově pořízené knihy za daný měsíc (darované, koupené, recenzní výtisky a nebo vyměněné) a přidáte k nim třeba i nějaký ten komentář. Těšíte se na nové obyvatele mé knihovničky? Další měsíc za námi a než se nadějeme, bude podzim u konce. Zatím si však plnými doušky vychutnávám padající listí, které hýří barvami, jeho krásnou vůni, dotek větru na tváři, teplé a chutné čaje - a hlavně knihy. A těch se ke mně v říjnu dostalo opět požehnaně. Kdo má odolávat, já nemám v tomhle směru příliš silnou vůli.


Začátek měsíce mi zpříjemnily dva recenzní výtisky - dětská kniha A co když jsem blázen? (mou recenzi sdílela na svých FB stránkách dokonce samotná autorka) a poslední pokračování Bridgetky, ztřeštěné osoby, jenž vytrhuje stovky žen z deprese všedních dní Bridget Jonesová: Láskou šílená.


Do Levných knih bych měla mít zákaz vstupu. Na Heřmánkový palouk jsem pokukovala již posledně, tentokrát jsem ho prostě vzala s sebou domů. Major Pettigrew se nevzdává mě okouzlil svou anotací - Anglii já totiž můžu. Kurz tvůrčího psaní byl v posledních kouscích - a mám srdce, takže jsem ho tam nemohla nechat... 


Jelikož věřím tomu, že nemoc má hlubší význam a její vznik sahá daleko za fyzickou rovinu, nemohla jsem přejít doporučení jedné mé blízké osoby, která mi Dohodu s nemocí I. a II. doporučila. 


Hodní lidé ještě nevymřeli - Titanic: Nikdo nechtěl uvěřit  jsem sháněla na Databázi, načež mi hodný uživatel zaslal odkaz na antikvariát, kde měli knihu za krásnou cenu, aby mě "prý někdo neoškubal". Deník ctihodné prostitutky byl v knihovně vyřazen a Žhavý hrob jsem vyhrála (podepsaný) na FB stránkách Metafory


Tyhle krásky jsem sehnala na Databázi. Člověk Gabriel mě zaujal již dříve, ale jeho čas nastal až teď. Malé ženy by nejspíš neměly chybět v žádné "dámské knihovničce". Jižní vítr jsem sehnala za přívětivou cenu, navíc mám knihy této autorky v oblíbě (hlavně Nebe nad Darjeelingem).


V půli měsíce mě svou návštěvou poctila Zdeňka z Literárního koutku. Jak dopadne sraz knihomolů můžete vidět výše - prošly jsme několik knihkupectví a antikvariátů v Plzni a mně to přineslo skvělé knihy: Poslední divočina (na recenzi jsem narazila právě u Zdeňky), Mumini: Čarovná zima, Carrie a Tajemství sebeléčení a uzdravení. Knihu Den co den jsem sehnala na Databázi


V Šedých tónech jsem sehnala v jednom antikvariátu v Plzni a Ženy z bloku 10 - Lékařské pokusy v Osvětimi na Databázi. Nejedná se o zrovna snadná a odpočinková témata, ale na obě knihy jsem nesmírně zvědavá. I když to asi zní divně. 


Tohle jsou mé pražské úlovky, když jsme s Owlie naběhly do Levných knih na Andělu. Chuť souženíDvojí život Heleny Grahamové a Kabinet. Tyhle knihy mi udělaly radost, stejně jako celý náš den


A nakonec tu mám recenzní výtisky, které mi dorazily poslední den v měsíci. V dohledné době mi budou společnost dělat tyto skvosty: Podpis všech věcí, Třináct měsíců, Papírová města a Co s láskou. Samá nádhera. 

A co vy, vybrali byste si některou? Četli jste některou z knih - líbila se, nelíbila. Povídejte, přehánějte.