Podzimní procházky

Podzim - čas knihomilů. Sychravo, pošmourno, mlhavo, člověk by nejraději zůstal doma a nikam nevylézal. A to přesně na tomhle čase miluji, že ostatní zůstávají doma, pokud ven vysloveně nemusí. Když jdu venčit kluky v tomhle počasí, většinou mám to štěstí, že nepotkám ani nohu. Žádní splašení cyklisté, které bych nejradši poslala do horoucích pekel, žádné babky, které potřebují vědět kam jdete, proč a číslo vaší občanky, žádní užvanění psíčkaři s nimiž "toho máme hodně společného". Klid, ticho, vlastní myšlenky, pohoda. Za tu trochu oblečení navíc bohatá odměna.
Podzimní procházky jsou krásné...

Našim klukům je úplně jedno, jaké je venku počasí, hlavně že jsme venku a procházíme se. I když si troufám tvrdit, že podzim mají v lásce. Co pro ně podzim znamená? Bažanti na polích, které mohou neúnavně prohánět a zvedat z jejich líné pozice. Není vedro ani zima, je tak akorát, což se svými dlouhými chlupy nesmírně ocení. Jablka, všude spadaná jablka - jsou dobrá a lahodná, na okus skvělá a ještě se dají použít jako přírodní míčky. 

Všudypřítomnost klacků - vypadá to, že na podzim padají stejně hojně, jako listí. Myši, háravé fenky (k nepřílišnému nadšení všech přítomných páníčků), právě padající list, veverky, ...

A co mám na podzimních procházkách ráda já? Již zmíněný klid a absenci lidí (pokud tedy zrovna nevykoukne slunce, to se všichni vyhrnou ven), mlhu, padající listí (které však nechytám do pusy jako psi), šípek, oranžovo-žlutou barevnost, déšť a jeho zvuk, ...  


Velmi se mi líbí myšlenka "Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.", znáte ji? Vzpomenu si na ni pokaždé, když mě přepadne lenost vylézt do sychravého počasí. Nakonec mi dá naději "se přemoci" a zjistím, že právě podzimní počasí je k procházce naprosto skvělé.

Když se člověk dobře oblékne, je mu příjemně, má červené, ofoukané tváře a dobrou náladu. Jsem v zásadě docela lenivá potvora, ráda zůstávám zalezlá doma, ve svém teplém, čtecím koutku, s konévkou čaje a právě rozečtenou knihou. Ovšem ani zapálený knihomol nesmí zapomínat na fakt, že vzduch a pohyb je prostě třeba. Proto jsem moc ráda, že jsme si naše dva chlupáče pořídili - i když občas remcám, jsem nakonec ráda, že jsem venku. 


Často se přistihnu při tom, že i když se mi ven nechce, chybí mi to. Jakmile se nejdu projít, jsem nabručená a mám pocit, že "mi něco chybí". Navíc není nic krásnějšího, než vidět radost našich kluků z toho, že jsou venku. Jsou zrozením pravého, nefalšovaného, ztělesněného štěstí. A to je nejkrásnější pohled na světě.

Co vy a podzimní procházky? Chodíte usínající přírodou, nebo raději zůstáváte v teple domova? Máte v okolí park či les, kam se rádi zašijete před světem? Komentáře

 1. Teď mi úplně mrzí, že tu u sebe nemám tu svojí čtyřnohou příšeru:). Sotva jsem dnes odjela z domova, už se mi po ní stýská... Ale zase tím, že jsem zvyklá s ní chodit ve v jakémkoliv počasí (zdatně popírá řečení, že venku je zima, že by tam psa nevyhnal - spíš ještě vyžene mě) se ráda projdu i tady v Plzni, když všichni běží na tramvaje a trojebusy.. Jen mi k tomu chybí ten čtyřnohý parťák :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když budeš chtít, můžem místo koláčů vyrazit na procházku s psíky. :)

   Vymazat
  2. To zní jako plán a navíc dobrý:).

   Vymazat
 2. Moc hezký fotky :-) A já znám taky, že počasí není dobrá nebo špatný, je to prostě počasí (bylo to myslím v nějaké knize od P. Brzákový). A procházky jsou potřeba, občas si říkám, že bych nějakého pejska taky brala, aby mě to donutilo, ale ryhle to zaženu. Přítelovi rodiče mají jezevčici a stačí, když ji musím přes víkend hlídat. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, ovšem můj mobil nemá příliš kvalitní záběry. Aspoň že ti psíci to krásou vykompenzují. :) To co jsem tu psala já bylo heslem nějaké (tuším islandské) školky... :) Hh, já jsem moc ráda, že je máme, i když občas je to stereotyp a někdy se mi fakt nechce. :D I když mi to pak ale chybí - je to začarovaný kruh. :)) Ale rozhodně jsem šťastnější, když jdu. :)

   Vymazat
 3. Závidím ti ty procházky. Kvůli některým věcem našeho psa mám venčit zakázáno, a samotnou mě chodit nebaví :D
  PS: Máš krásné psy :3

  OdpovědětVymazat
 4. Jůůů to jsou zlatí pejsci ♥ Já mám taky dva, ale takové malé oříšky, ale taky je mám moc ráda ♥ Ale na procházky při podzimu se netěším... Já mám ráda teplo a radši budu potkávat další pejskaře než mrznout :D A navíc na podzim je brzo tma a já se tmy bojím, což je celkem deprimující... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, vyřídím jim to (rádi to poslouchají). :)) Každý psík je krásný, máme-li ho rádi, nezáleží na tom, odkud je a jak vypadá. :) Právě že letos není ani taková zima, takže se to v klidu dá vydržet, aniž by člověk mrznul. :)

   A není nic krásnějšího, než procházet alejí zrovna padajícím listím. :) Ale chápu Tě, taky se mi tam někdy nechce, a přece je mám moc ráda tyhle podzimní procházky. Jo, tma mi tady taky nedělá moc dobře, u nás už jsem znala každé šustnutí, každý kout, tady se také trochu bojím. Ale překonám se. :)

   Vymazat
 5. Já na procházky taky chodím moc ráda. Sice poslední dobou nemám kvůli škole moc času, ale těším se až si nějakou tu menší procházku někdy udělám.
  Nejlepší je, když fouká vítr, ale ne nějaká fujavice. Normální klidný větřík, to je to procházení po tom ještě o něco lepší :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!