Místo, které miluješ

Zjistila jsem, že vybrat místo, které miluji, je pro mě složitější, než bych si byla ochotna přiznat. Po veškerém promýšlení, o které místo bych se s vámi ráda podělila, jsem na to přišla. Zbožňuji ho, ráda se tam vracím, ráda se po něm procházím, trávila jsem na něm nádherné i smutné chvíle. To místo není ani v mém rodném městě, ani ve městě kde nyní bydlím. To kouzelné místo se nachází v matičce Praze a je velmi oblíbené (ovšem já měla několikrát to štěstí, že jsem ho zažila prázdné a klidné). Tušíte? Jedná se o Rašínovo nábřeží. To je to místo, které miluji.


Čím si to "Rašín" zasloužil? Bylo to místo, které jsem měla "při ruce", když jsem pracovala v Praze. Chodila jsem se sem uklidňovat. Miluji zvuk a pohyb vody a velmi ráda krmím ptáky. A toho se mi tu dostalo požehnaně - kachny, labutě, racci, holubi. Tolik hladových krků čekajících, až jim hodíte kousek pečiva. A většina z nich se vůbec nebojí lidí. 

Naopak, jsou schopni sednout si vedle vás a zaujatě pozorovat, co to držíte v ruce. Není kousek i pro ně? Sedět zde na lavičce, poslouchat halas světa kolem, případně si do uší pustit oblíbenou hudbu a nechat se unášet, pozorovat, vnímat, meditovat. Když navíc svítí slunce a jeho zářivé paprsky si hrají na hladině Vltavy - je to tak krásné a dojemné, až se člověku derou do očí slzy. 


Je to jedno z mála míst, kde mi nevadí shon lidí. Nemusím obrovské davy, ale tady jako by se i ty davy nějak zpomalily, uklidnily. V létě a za tepla se na Rašína samozřejmě nahrne vždy co nejvíce lidí - je vidět, že je to kouzelné a milované místo nejen pro mě. Ovšem zažila jsem zde i chvíle naprosté samoty. Noční krmení v zimě, byla sice šílená kosa a já se třásla jako ratlík, ale za ty krásné labutě a prostor jen pro mne to mrznutí rozhodně stálo. Tolik k mému milovanému místu. Jaké je to vaše? Kam chodíte rádi, které místo vás uklidňuje? Je tu někdo, kdo má stejně jako já rád Rašínovo nábřeží?Děkuji holkám - Iris a Vlastě - že si dali práci se sestavením Hřejivé výzvy, jejíž součástí je i tento článek. Jedná se o můj první a já bych ráda překonala sama sebe a postupně splnila všechny body - byť si nejsem jista, že to dám v termínu, o to mi však tolik nejde. Doufám, že vás tato výzva, tyto články, budou bavit stejně jako mě. Komentáře

 1. Jo, tak tam jsem nikdy nebyla. :) A hlavně bych asi ani nevěděla, jak se tam dostat. Já, takovej vidlák, se v Praze ale vůbec nevyznám. :D Ale vypadá to krásně, taky mám moc ráda vodu. :)
  Pro mě, je moc složité najít místo, které miluji. Možná právě proto jsem se nezapojila do Hřejivé výzvy, přesto, že jsem o ní věděla od začátku. :/
  Ale hrozně mě baví číst články do výzvy u ostatních. :)
  P.S.: Když jsem nad tím potom přemýšlela, mým milovaným místem by asi byla naše škola. Asi jsem divná. :D Chodím na Gymnázium v Kolíně a je to prostě krásná škola. Tedy pro mě. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to kousek od Anděla, věř, že kdyby ses zeptala, někdo Tě už nasměruje. :)) Ani nevíš, jak složité to bylo i pro mě - uvažovala jsem o místě v posledních třech týdnech (v podstatě od chvíle, co jsem se o Hřejivé výzvě dozvěděla).

   Málem jsem kvůli své neschopnosti něco najít a pustit se do toho ani nezačala. Prostě jsem sedla a psala. :) Zkus to, třeba zjistíš, že to není tak hrozné. :) No vidíš a mě by zrovna i psaní o Tvé škole zajímalo - je to zajímavé už jen tím, že je tam spojení slov "ráda" a "škola". I když chápu, že budovy (ani ty krásné) nemohou za to, čemu slouží. :))

   Jinak je to vskutku zajímavá budova, co jsem našla na netu. :)

   Vymazat
  2. Nojo, to spojení slov "ráda" a "škola" je vskutku zvláštní. :D
   Ale kdo by neměl rád školu, která má ve věži vlastní anglickou knihovnu, no?
   (Že bych o tom ten článek přeci jen napsala?)

   Vymazat
  3. Ano, ano, ano! Rozhodně ho napiš! :) Šup, šup, jen do toho. :))

   PS: Ta věž se mi na fotkách líbila - po informaci o anglické knihovně ji miluji! :D

   Vymazat
 2. Díky tobě jsem na projekt hřejivá výzva přišla. Je to jedna z mála výzev do které bych šla a která se mi moc líbí. Bohužel to mám s časem tak moc na štíru, že to nedám. :-) Moc mě to mrzí, protože v této výzvě jde především o psaní a to já miluji. Bohužel by tím trpělo to "mé" psaní a jelikož na něj mám čas tak jednou za čtrnáct dní, asi víš, jak bych trpěla. Každopádně tobě držím palečky i ostaním účastníkům a budu každičký tvůj článek hltat. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já už o něm vím déle - Basterka sdílela odkaz na FB - ale byla jsem zaseklá na tom, které místo vlastně miluji nejvíc. :D Pak jsem si řekla, že bych se svojí neschopností vybrat si měla něco udělat a prostě začít. :))

   Je škoda, že na to nemáš čas. Ale já myslím, že by nevadilo, kdybys prostě jednou za čas - nehledě na termínu - napsala něco dle toho, co Ti je blízké, co se Ti líbí. :) Já to beru tak trochu jako testování sebe sama. :)) Zda a jak dlouho to vydržím. :))

   Vymazat
  2. Že bych to přeci jen prubla? :-) Své nejmilovanější místo vím naprosto přesně. .-)
   Tak uvidíme, ale lámeš mě pěkně. :-)

   Vymazat
  3. A já bych ho ráda poznala, tak se s ním pochlub - pěkně v článku. :P

   Vymazat
  4. No jooooooo, až bude chvilka. :-D

   Vymazat
 3. Našla jsem další místo, kde bych se ráda podívala. Nevěděla jsem, že v Praze existuje takového kouzelné místo. Už podle fotek se mi strašně líbí. Nezbývá než ho připsat na seznam míst, kam bych se chtěla někdy podívat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, že jsem do Tvého seznamu přinesla nové místečko. :) Miluji to tam, věřím, že Tobě se tam bude též líbit. :)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!