středa 1. října 2014

Zářijové "Knižní přírůstky"

Je za námi další měsíc - je neuvěřitelné, jak ten čas letí - a to znamená, krom spousty jiných záživných věcí, že je čas na "Knižní přírůstky". Tenhle projekt vymyslela Cathy z blogu "Mezi nebem a peklem". O co že jde? To si takhle vyfotíte nově pořízené knihy za daný měsíc (darované, koupené, recenzní výtisky a nebo vyměněné) a přidáte k nim třeba i nějaký ten komentář. Těšíte se na nové obyvatele mé knihovničky? 
Další měsíc za námi, před námi podzim a spousta pošmourných večerů vyzývajících k četbě. A tak jsem musela doplnit knihovnu, logické, no ne? (Je jedno, jak moc už byla plná.) A doplňovala jsem velmi, opravdu velmi pilně. Odkud začít? Co třeba návštěvou antikvariátu sídlícího v Praze kousek za Národní třídou. Objevila jsem tu opravdu krásné kousky: Dewey, Třináctý příběh, Žila jsem již před staletími (Erskinovou já ráda) a knihu, na kterou jsem velmi zvědavá Kdokoli může dělat cokoli.


Těžko odolávám knihám, které jsou levné. Působí na mne jako štěňátka s velkými, smutnými zraky - musím je prostě všechny zachránit do své knihovny. Tak jsem nemohla v knihkupectvích nechat tyhle kousky: Vernon Bůh Little (koupila jsem v plzeňské literární kavárně Íčko), Jmenuji se Ašer Lev (po té jsem nedávno začala docela toužit), 27 aneb Smrt vás proslaví (Joplinka na obálce,pak to tam nech), Rubyina lžička a Cesta do Indie (pokukovaly na mě hlaváku v Praze), Arrowsmith (podlehla jsem při čekání na bus - no, dávat knihkupectví k zastávce je prostě zlo). Co se týče knihy Umělcova cesta, sháněla jsem ji po posledním Reného kurzu.


Na Databázi knih jsem objevila knihu Muž jménem Ove za velmi "směšnou" cenu. Takže jsem neváhala - všichni o něm básní, až to ve mně vyvolalo obrovskou zvědavost. Spolu s Ovem měla paní v nabídce i Atlas mraků. Knihy jsou jako nové. Příjemným bonusem pro mne bylo, že mi knihy vyzvedl tatínek a poslal mi je jako dárek. Milé gesto rodiče - děkuji. 


V Levných knihách mi padlo oko (krom jiného) na dvoudílnou romantiku o zakázané lásce anglického důstojníka a indické princezny. Jelikož mé srdce táhne Anglie i Indie, nemohla jsem tam Vzdálené vrcholky hor I. a II. nechat. Trocha romantiky ještě žádnou z nás nezabila.


V Levných knihách jsem (samozřejmě) nezůstala u jedné (dvou) knih. Odnesla jsem si také Dopisy Malých žen a Americký derviš. Ve slevě jsem také našla knihu Zajíc s jantarovýma očima (secesní Paříž 19. století zní velmi lákavě).


Určitě nejsem jediná, komu neušla narozeninová akce u JOTY. A určitě nejsem jediná, kdo jí podlehl. V neděli večer. A to jsem vydržela téměř celý víkend. Nu což. Knih není nikdy dostatek, navíc myslím, že jsem si objednala skvělé kousky: Muzeum prazvláštních věcí a Řekni vlkům, že jsem doma.


Jelikož jsem stále členem Knižního klubu, musela jsem si koupit nějakou jejich knihu. Tentokrát jsem sáhla po "starém dobrém známém" a koupila si Sparkse, přesněji jeho novinku Nejdelší jízda. A protože jsem poslední dobou měla chuť na "osobní osvětu", podlehla jsem i knize od Osha s názvem Kouzlo sebeúcty


Jelikož mám doma milujícího muže, z výletu v Praze mi dovezl knihu Let sokola, jelikož ji zahlédl ve Smíchovském antikvariátku a myslel si, že by se mi mohla líbit (hodlám si ho nechat). Knihu Rohy jsem našla v antiku na Národní, kousek přečetla a docela se mi ten styl líbil, takže proč ne. No a Deníky jsem zakoupila na Databázi - na základě recenze jednoho mladého (a nadaného) muže. 


Přírůstky za září bych ráda ukončila recenzními výtisky. Můj první recenzní výtisk pro MOTTO - naprosto úchvatná Fulmaya. A "ni první ni poslední" pro Webmagazín Rozhledna (i když má první zkušenost s CooBoo) - ne tak úchvatná Selekce.


A co vy, vybrali byste si některou? Četli jste některou z knih - líbila se, nelíbila. Povídejte, přehánějte.