Mládí podivínského knihkupce

Nejspíše jste již postřehli, že HOST vydává e-knihu o mládí výstředního knihkupce z knihy Nonstop knihkupectví pana Penumbry. Pokud jste to ještě nezaregistrovali, stalo se tak teď. E-kniha Ajax Penumbra 1969  vychází oficiálně v pondělí 13.10. - ovšem vy si ji můžete koupit již teď v předprodeji na Palmknihách a ještě k tomu se slevou. Je to první kniha z produkce Nakladatelství HOST, jenž vyjde pouze jako e-kniha - což je možná trochu smutné, ale vzhledem ke krátkosti příběhu (nemá ani sto stránek) docela pochopitelné. Tím však neříkám, že by se mi bílá knížečka vedle černé nelíbila.  

Mládí výstředního knihkupce

Osobně se do podobných akcí příliš nezapojuji, ale vzhledem k tomu, že Nonstop knihkupectví je (pro mě osobně) jedna z těch lepších knih, které jsem četla, ráda bych pomohla s šířením povědomí o tom, co "tomu předcházelo". Jelikož pan Penumbra byl pro mě nejsympatičtější postavou celé knihy a já si toho podivína skutečně zamilovala, nedokážu teď přehlížet příběh, který je přímo o něm. Navíc je vše zasazené do San Franciska konce šedesátých let - a tomu já prostě neodolám.

Co to znamená pro vás? Samozřejmě recenzi. A vedle toho sem tam nějaký článek a zamyšlení se nad něčím "ze světa pana Penumbry". Doufám, že vás to bude bavit stejně jako mě, protože já už se na to těším! 

Četli jste Nonstop knihkupectví? Líbilo se vám? 

Komentáře

 1. Taky se mi Nonstop knihkupectví hodně líbilo a i tuhle novelku, nebo jak to nazvat si přečíst určitě chci :) Škoda, že vychází jen jako e-kniha, protože černá obálka Nonstop knihkupectví je jedna z mých vůbec nejmilejších obálek, které jsem za poslední dobu viděla, hrozně ráda bych vedle ní v mé knihovničce viděla i její bílou verzi :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to máme úplně stejně. Já jsem Ajaxe dnes dočetla - a upřímně bych se nebránila více a více a vííííce "dobrodružstvím". :)
   Obálka je vážně super, také se mi zamlouvá. Třeba se nám poštěstí a nakonec bude i kniha. :)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!