Vyhlášení první adopce

V neděli skončila první adopce. Slíbila jsem vám, že dnes vylosuji a vyhlásím vítěze. Avšak ještě předtím, než se dostaneme ke jménu šťastlivce, jenž získá knihu Jíst, meditovat, milovatse s vámi podělím o své odpovědi na otázky, které adopci provázely - a na které větší část z vás, přestože nemusela, odpověděla. Což mne opravdu moc potěšilo. Upřímně, trochu jsem se bála, že najdu pod článkem pouhý seznam e-mailů. Takže vám tímto moc děkuji za vaše zajímavé odpovědi, moc to pro mne znamená.Na jakém místě byste chtěli hledat sami sebe?

Ráda sama sebe hledám na klidných místech. Nejlépe takových, z kterých dýchá tajemná, pradávná energie. Takových, které mají atmosféru. Mýtina uprostřed lesa, na kterou vstoupíte, nikde nikdo, cítíte spojení s přírodou, hloubku okamžiku. Břeh řeky, kde v klidu sedíte a díváte se, jak svět kolem vás pomalu plyne ve svém vlastním tempu. Zapadlý antikvariát, kde je jen ticho a knihy a vlídně se usmívající antikvář. Ráda rozjímám na hřbitovech - fascinují mě. Nejraději je mám k večeru, když se pomalu vytrácí světlo a na hrobech planou svíčky. Z méně dostupných míst bych se ráda hledala v Indii - ta sice moc klidná není, ale neskutečně mě přitahuje.

Je reálné, nebo existuje jen ve fantazii?

Vidíte výše, že všechna má místa jsou - v zásadě - reálná. I když je fakt, že některá z nich momentálně nemám k dispozici - jsou v jinde než já - takže se tam obracím jen v duchu. Ale mám i místa, která jsou pouze v mé fantazii, ale ta spíš patří do kategorie "pocit vyrovnanosti a volnost".

Které místo ve vás vyvolává pocit vyrovnanosti, na jakém místě se cítíte volně jako ptáci? 

A tady se dostávám k tomu místečku v mé fantazii - rozlehlá pláž, moře, vlny. Koně, spousta. Běží podél pobřeží, je jich neskutečně mnoho, cítí se volně a svobodně, sálá z nich klid, radost a touha po životě. Hřívy jim vlají ve větru. Jsou chvíle, kdy běžím mezi nimi - nic nevážím, jsem šťastná a volná. Pak jsou chvíle, kdy letím nad nimi a shlížím na ně dolu - ten pohled mě neskutečně uklidňuje. V reálu jsou to knihkupectví, knihovny a vana s horkou vodou a mandarinkovým olejem.

Jaká činnost vám dodává pocit spojení se sebou?

Bude to asi znít směšně, ale pití černého čaje. V podstatě pití čaje celkově. Teplý čaj mi dělá neskutečně dobře - mám pocit, že v těch chvílích jsem plně sama se sebou. Potom je to psaní - je to můj způsob vyjádření. A také čtení. A poslech hudby - nejlépe, když mě nikdo nevidí a já si mohu "tančit" (v mém podání prapodivné pohyby, které mi však dělají radost).Tak, tolik o mně a nyní přistoupíme k vítězce soutěže - a tou se stává Denča. Moc gratuluji! Mail by už měl letět sítí k Tobě. Ostatním moc děkuji za účast a můžete se těšit na další adopci. Ještě nevím o co a kdy bude, ale včas se to dozvíte. 

Jen mne napadlo, že by možná bylo ještě lepší dělat soutěže skrze googlácké formuláře - co si o tom myslíte? Nebo jsou pro vás komentáře pohodlnější? 

Komentáře

 1. Gratuluju :) Já radši google formuláře ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Já mám takovou radost! Dlouho se mi takhle nepoštěstilo. Tahle adopce se mi moc líbila, pročítala jsem některé odpovědi a Tvé reakce a bylo to moc zajímavé.
  Děkuju! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemáš zač - jsem moc ráda, že máš radost. :) A jsem ráda, že se Ti líbila - i odpovědi a reakce. To vždy potěší. :)

   Vymazat
 3. Ráda čtu, ale prostě na to není čas, poslední dobou jsem ráda, když se na internet můžu podívat z ntb, maximálně zkontroluji e-maily z telefonu a jdu spát.

  Moc ráda bych se podívala alespoň na film - mám ráda Julii Roberts ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také ji mám ráda. :) Vždycky jsem jí záviděla vlasy. :D

   Vymazat
  2. Jééé, film je úplně úžasný, vřele doporučuji. Viděla jsem ho snad už asi 5x a stejně mě neomrzí, navíc, hraje tam mám nejoblíbenější Julia Roberts, kterou považuji za svou ikonu, za svůj vzor!!!! Prostě, je dokonalá, úžasná.... a taktéž ji závidím její krásné vlasy :-)

   Vymazat
  3. Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo obdivuje její boží háro. :))

   Vymazat
 4. Odpovědi
  1. Děkuji, brzy chystám další adopci, můžete se také přidat, budu ráda. :)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!