Podivné děti a pták

Začátkem srpna u nás vyšel druhý díl Sirotčince slečny Peregrinové. Osobně jsem se na něj klepala od chvíle, kdy jsem s nadšenými pocity odložila první díl a nechala tak Jacoba a jeho podivné přátele ve člunech, plující rozbouřeným mořem a dumající, jak pomoci své ředitelce a ostatním ymbrynám (podivné ženy, schopné vzít na sebe ptačí podobu a manipulovat s časem). Americký spisovatel Ransom Riggs nás na prvních stránkách Podivného města vtáhne zpět do člunu - a my budeme s vervou veslovat spolu s podivnými dětmi, abychom se dostali co nejdál od stvůr a netvorů.


Nakladatelství JOTA

Jacob a jeho podivní přátelé vybojovali malou bitvu proti stvůrám, které napadly jejich časovou smyčku. Podařilo se jim získat zpět slečnu Peregrinovou, milovanou ředitelku, kterou však stvůry stihly uvěznit v její ptačí podobě. Podivné děti si uvědomují, že nemají vyhráno a vydávají se na pouť za záchranou své ymbryny.


Aby toho nebylo málo, všude kolem zuří druhá světová válka, před kterou byly ve smyčce v bezpečí. Netvoři, stvůry a Němci berou Anglii útokem, na Londýn dopadají bomby. Právě do sužovaného Londýna mají podivné děti namířeno. Přes veškeré nebezpečí, které přináší rozzuřená válka, mají na srdci jediné - najít pomoc pro slečnu Peregrinovou a to dřív, než stvůry najdou je.

"Jaké důkazy ještě potřebuješ?" řekla Emma. "Kaluže krve? Hromadu peří oškubaného z ymbryn? Slečna Tenkozobcová nám říkala, že ten ničivý útok tu začal už před mnoha týdny. Slečna Wrenová byla jasně přesvědčená o tom, že všechny londýnské ymbryny jsou v zajetí - víš to snad líp než slečna Wrenová, než ymbryna? A teď jsme tady a v žádné smyčce neberou telefon. Tak mi, prosím tě, vysvětli, proč by obcházení smyček mělo být něčím jiným než sebevražedným plýtváním času?"  

Podivné město na mě trochu působilo dojmem, že se neděje nic a vlastně se děje všechno. Z počátku jsem měla trochu problém se začíst, ale to velmi rychle přešlo a já získala stejně čtivou zvědavost, jakou ve mně vyvolal první díl. Jakmile se děti dostaly do Londýna, začala neuvěřitelná jízda - s každou stránkou mi brada klesala níž a níž, div že jsem ji nezvedala ze stránek.

To, co se mi dostalo na konci jsem nečekala ani v nejdivočejších snech. Nevím, zda jsem byla víc ohromená, naštvaná nebo zděšená. V každém případě - pokud máte za sebou první díl a líbil se vám, Podivné město si nenechte za žádných okolností ujít.Za zprostředkování recenzního výtisku knihy Nakladatelství JOTA vřele děkuji Webmagazínu Rozhledna!

Autor: Ransom Riggs
Překladatel: Bronislava Grygová 
Počet stran: 422
Nakladatelství: JOTA
Rok vydání: 2014 


Komentáře

 1. Sakryš, teď jsi mě pěkně dostala (zvikalala), první díl byl dobrý, ale já tak nerada pokračování, chtěla jsem to ignorovat... a teď si to budu muset sehnat :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D Tak to mě mrzí, že jsem narušila Tvou "ignoraci". :D Jinak tedy zvláštní "úchylka" - že nerada pokračování. To i když Tě něco nadchne a má to další díl, tak to prostě nečteš? :))

   Vymazat
 2. No, tak teď se na Podivné město těším ještě více! :)

  OdpovědětVymazat
 3. První díl jsem přečetla, ale zas tak moc jsem z něj nejasala.tak su zvědavá co druhy :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mne tedy dost okouzlil. :) Byl v té chvíli "to pravé ořechové". :) A po dlouhé době od Harryho mne něco fakt nadchlo. :)) Tak jako vnitřně, "dětsky". :)

   Vymazat
 4. Dnes jsem dočetla Sirotčinec a jsem z něj nadšená (měla jsem ho z knihovny). Teď mám dilema, jestli si druhý díl koupím nebo počkám až bude taky v knihovně. :-/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem první také četla z knihovny. :) Kdybych neměla druhý jako recenzní výtisk, taky bych pro něj šupala do knihovny. :) (Nejsem zastánce "roztrhaných" sérií. A vzhledem k tou, že jsem první četla a i když mne nadcl, raději si koupím knihu, kterou jsem ještě nečetla.)

   Vymazat
 5. První díl se mi líbil moc, takže na tenhle jsem opravdu zvědavá a podle tvé recenze vypadá víc než zajímavě. :-) asi si budu muset nejdřív přečíst znovu sirotčinec, abych se naladila na správnou vlnu, ale už se na to moc těším.. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, to je určitě dobrý nápad - přiznám se, že jsem se zpočátku nemohla moc začíst a trochu to přisuzuji i velké mezeře mezi díly. :) Já jsem si užila oba kousky - pro mne skvělé. :) Snad se také bude líbit!

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!