Kam složíme desky?

Jako každý správný knihomil i já jsem děsný "sysel knih". Kupuji jich víc, než dokážu vůbec přečíst. Uchvacují mě, jsou nádherné a já jim prostě těžko odolávám - a vlastně ani odolávat nechci. Ovšem syslení s sebou přináší menší problém - kam se všemi těmi knihami? Když jsem se přistěhovala do Plzně, nebyla tu žádná knihovna. A tak jsem obsadila vršky skříní. Z počátku se to celkem dalo, ale jakmile se z toho stal adrenalinový sport a byly ohrožené vazby mých knih a hned v závěsu mé kosti, řekla jsem si, že to chce novou knihovnu. A tak vám představuji Astru - moji záchranu a nové obydlí mých knih.


Asistent a kráska v pozadí

Vybrat si knihovnu - na první pohled jednoduchá záležitost. Ovšem když se nechcete mačkat v obchoďácích s bandou natěšených naháněčů slev a IKEA je trochu z ruky, máte nějakou představu, kterou téměř žádná knihovna (cenově dostupná) nesplňuje a navíc se musíte vejít do určitého rozměru (vážně ty dveře hodláme ještě používat?) - pak je to trochu oříšek.


Knihovna a knihy sundané ze skříní


Tu pravou jsem po chvílích útrap našla na stránkách MT nábytku. Barevně se nám hodí do obýváku (i když být to na mě, je knihovna alespoň žluto-zelená), vejde se přesně do mezery mezi zdí a dveřmi, kde to bylo do té doby takové smutné (a mám ji hned vedle svého pracovního stolu, což má jedinou nevýhodu - často se kochám). Mám pocit, že se knihovna "narodila" s úkolem rozzářit náš obývák - krásně sem zapadla, jako by tu měla své místo vždy. 

Co se týče služeb MT nábytku, z mé strany vládne spokojenost - i když knihovna přišla s malým zpožděním, kterému však předcházela slušně napsaná omluva, navíc se jednalo jen o pár dní. Knihovnu dovezli k večeru, mladíci nám ji vynesli do patra a pak už to bylo na nás - ovšem nábytek vám i sestaví, nemáte-li doma koho po ruce. Já mám doma naštěstí šikovného přítele (vždycky potěší, když je krom intelektu a krásy i manuálně zdatný, že dámy). 


Návod opravdu není pro srandu králíkům (vím, o čem mluvím)

Do sestavování se má láska vrhla v sobotu v deset hodin večer. O důvod víc nechat si ho (kdyby mě v tu chvíli požádal o ruku, do smrti se mě nezbaví). V neděli už knihovna stála v celé své kráse. A já se zamilovala.

Zaplněná knihovna (ač se to nezdá, má ještě rezervy)

Dlouho jsem přemýšlela, dle čeho knihy poskládat. Zjistila jsem, že je mi to vlastně celkem jedno, že nepotřebuji mít u sebe autory/žánry/témata. Horní část mám dle barev, jsou mezi nimi nejnovější kousky mé nepřečtené sbírky. Jediné, co musí mít svůj chlíveček, jsou knihy s tématikou Harryho Pottera. Pak už mi nedělá problém dát vedle sebe lásku a vraždu (často to k sobě nemá tak daleko). 

Musím říct, že mě trochu vyděsil počet knih, které jsem do knihovny zatím dala - 180, ani se to nezdá. Mám co číst do konce života. Ne, dobře, to přeháním, ale nějaký čas to zabere. Každopádně - knihovna je boží, já jsem moc spokojená a knihy mají kam složit své desky. A to je to nejdůležitější. Komentáře

 1. Pořád pokukuju v Ikea na jednu obří na rohovou. Ale z praktického hlediska jedině prosklenou. :) http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S89017832/ K béžové stěně ideální. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám radši tmavé. :) A zasklené se mi moc nelíbí, nevím proč. I když dva tři roky zpět, když jsem byla ve starém bytě, jsem měla vyhlédlou nějakou tuhle "Billy" knihovnu v jarních odstínech - byla krásně zelená. :) Zasklená tedy. Ale nějak jsem tenkráte zaváhala.

   Vymazat
  2. Tuhle přesně mám a zasklení je super, nepráší se (alergie), jen už jsem musela dokoupit nástavce a chtělo by to přidat i další skříň... :-)

   Pěkná knihovnička, šikovný přítel, mám radost i za tebe!

   Vymazat
 2. Dokonalá knihovna, to musím uznat a ke všemu tmavé dřevo. Nechceš mě adoptovat? :D No ale zpátky k tématu, vybrat knihovnu je opravdu nadlidský úkol, ještě větší nadlidský úkol sehnat knihovnu do bytu 1+1 s menší šatnou, kde jsem si vytvořila provizorní pokoj. :D Babička - milující světlé odstíny, já milující tmavé. Najít ideální kousek byl nadlidský úkol, tudíž vím, jak se cítíš. 180 knih... přemýšlím, že bych měla spočítat knížky taky, ale výsledek neříct mé drahá babičce - to bych už nikdy žádnou knihu nemohla donést domů. :D Ale ta tvá knihovna je opravdu dokonalá. :3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, pod knihovnou je místo - když si vezmeš karimatku a spacák. :)) Jo, to dost chápu, než jsem přišla do Plzně, bydlela jsem v pidibytě. Až budeš počítat ty své, napiš mi výsledek - jsem zvědavá. :))

   Vymazat
 3. Takovou obří knihovnu bych brala hned, já mám sotva poloviční, která už mi nestačí, takže budu muset rozšiřovat místo :D ovšem, kam dám ty ostatní věci z polic, to zatím netuším :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hh, obří - je vtipné, jak někomu přijde obří a někdo má pocit, že by se do ní nevešel. :D Pro mě je taková akorátní. :) Hmmm, já jsem se teď rozhodla udělat takovou "čistku" (knih se to tedy rozhodně netýká :D ) a vzdát se svých "zdobných serepetiček". Řekla jsem si, že je pošlu do jedné aukce na čičiny. :)

   Vymazat
 4. Tomu říkám knihovnička. Takovou bych brala všema deseti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se líbí. :) Já jsem nadšená - pořád na ni musím láskyplně civět. :D

   Vymazat
 5. Je krásná! Já jednou plánuji mít police přes celou zeď :D Jen se děsím toho, že bych se pak musela stěhovat :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by se mi také líbilo - vypadá to moc hezky. :) Ale to bych chtěla mít od podlahy až po strop a nevím nevím, jak by se mi chtělo lézt hore. :D Ale chápu Tvé nadšení v tomhle směru. :) (Stejně jako hrůzu z případného stěhování.)

   Vymazat
 6. Jéé, ta je boží :). Ne, jako ten chcípák z Ikei, co mám v Plzni, který když vytáhneš knížku se rozklepe tak, že skoro všechno odtamtud vypadá ven. A navíc mi tam už dochází místo, takže myslím, že brzy tvé útrapy s výběrem zažiju taky :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se Ti líbí. :) Tak tahle naštěstí drží. :)) Nezávidím - já jsem upřímně ráda, že to mám za sebou. :D

   Vymazat
 7. Krásná knihovna, i když já bych ji brala v bílé (mám nábytek hlavně bílý). Ale líbí se mi, jak je prostorná :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem na ty tmavší barvy. :) U nás by byla bílá taková smutná. :/

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!