Srpnové "Knižní přírůstky"

Je za námi další měsíc - je neuvěřitelné, jak ten čas letí - a to znamená, krom spousty jiných záživných věcí, že je čas na "Knižní přírůstky". Tenhle projekt vymyslela Cathy z blogu "Mezi nebem a peklem". O co že jde? To si takhle vyfotíte nově pořízené knihy za daný měsíc (darované, koupené, recenzní výtisky a nebo vyměněné) a přidáte k nim třeba i nějaký ten komentář. Těšíte se na nové obyvatele mé knihovničky? 
V srpnu jsem byla tak trochu "utržená ze řetězu". A to jsem si řekla, že si nebudu kupovat nové knihy. (V tak velkém množství.) Ale ne všechny knihy jsem si koupila já - hned na začátku měsíce mi udělala ohromnou radost Owlie, u které jsem vyhrála knihu Myslete jako Steve Jobs. A v závěsu za tím jsem od Nakladatelství Brána na jejich FB stránkách vyhrála knihu Africké lásky, africká manželství.


Teď už k mému utrácení - jak jste jistě postřehli, Databáze knih je mor pro mou peněženku. Jejich bazar sjíždím každou volnou chvilku a hledám vhodné kousky, které bych uvítala do své knižní rodinky. Tento měsíc jsem si pořídila hned několik: Literární mysl (o které básnil René na svých kurzech), Sníh padá na cedry, Jako dým (ty se "svezly" s Literární myslí), Rozhodnutí je na tobě, Kdo je psychopat (na tuhle knihu jsem obzvlášť zvědavá), Duhová ulice a Dívky z Montmartru (miluji období, v kterém se odehrává děj knihy, doufám, že se z ní vyklube srdcovka).


U Radynky na blogu jsem narazila na možnost podpořit kočičky koupí knih. Koupila jsem si nakonec jen dvě, protože to nejlepší mi Radynka vyfoukla přímo před frňákem, než jsem se vůbec stihla nadechnout. A sice Upálená zaživa (kterou mi tu někdo doporučoval) a Černá žena od Nilu. Knihu Tampa jsem si pořídila v rámci Knižního klubu (měla jsem si raději koupit nového Sparkse, no už se stalo).


Recenzní výtisky jsem za srpen měla dva - Bílého tesáka od Omegy a druhý díl Sirotčince Podivné město - na který jsem se klepala od chvíle, co jsem odložila první díl - od Joty, ovšem recenzovala jsem pro Webmagazín Rozhledna (v týdnu se můžete těšit na obě recenze na blogu).Ani v srpnu jsem se nevyhnula návštěvě Levných knih. Ve dvou vlnách. V jedné jsem si domu přinesla Já, Bahia, zázračně zachráněná - k té mě nalákala Owlie ve své recenzi, Štvanec mne zaujal prostředím, ve kterém se odehrává a Planoucí lesy Venuše jsem si odnesla z čiré zvědavosti.


V druhé vlně jsem sáhla po knihách: V zemi mužů, Rembrandtovo tajemství a Bordeaux - Vášeň až do dna.


Největší - a také nejlevnější - radost jsem si udělala u nás v knihovně. Ve vyřazených kouscích jsem našla tyto poklady: Vodárna, Rodinné sídlo, Něžná je noc, Deník Bridget Jonesové (asi pošlu do Knihoběžníku), Smrtící překlad, Prevítem snadno a rychle, Ne...přátelé, Výjimečný stav a Stín větru. Každá z nich mne něčím oslovila, i když třeba nejsou úplně perfektní - ovšem kdo jsem, abych nechala tolik knih za pouhých 55,- !!! jen tak ležet. Nejsem blázen, ne. No, dobře, možná trochu. Ale vy mne chápete.A co vy, vybrali byste si některou? Četli jste některou z knih - líbila se, nelíbila. Povídejte, přehánějte.Komentáře

 1. Soud jsem četla před 10-14lety. Byla to jedna z prvních knížek, která mě přivedla ke čtení příběhů podle pravidvých události. Tenkrát mě hodně zasáhla.
  Knihu Já, Bahia, zázračně zachráněná jsem si také zakoupila v LV. Těším se na ní stejně jako na knihu V zemi mužů, která již bydlí v mé knihovně :)
  Je tolik krásných knih, které bych chtěla přečíst... a den má jen 24hodin :)
  Těším se na vyhlášení výsledků Adopce a Tvé odpovědi... a přeji pěkný den :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak že by ten tip byl od Tebe? Já se vážně omlouvám, mám hlavu děravou jak cedník. :D

   Vymazat
 2. Obdivuju to množství, některé knihy mne zaujaly, tak doufám, že budeš postupně recenzovat. :-) Na kočičí bazar se mi ale nepovedlo proklikat, můžeš dát odkaz..? Díky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trochu jsem to možná přehnala, no. Ale já jsem prostě jak posedlá. :D Jinak je tam odkaz na jejich FB stránky - ve fotkách mají jednou za čas album (bohužel jsem ho nenašla, tak ho asi mažou?) ve kterém se objevují knihy a filmy. Nevím, zda v tom mají nějakou pravidelnost - to se spíš zkus obrátit na Radynku - ta Ti asi poví víc. :)
   Jinak recenze budou - postupně, až se k těm knihám dostanu. :) (Doufám, že to bude už příští rok. :D)

   Vymazat
 3. Kam to dáváš? Moje knihovna se tváří, že se brzy rozpadne, tak jsem se přeorientovala na půjčování v Městské:-)
  Ale jednu knížku znám. Stín větru. Ta by se ti myslím měla líbit. Je hodně o knížkách a o psaní. A má krásnou atmosféru. Akorát z ní člověk chytne neodbytnou potřebu podívat se do Barcelony.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do nedávna na skříň. :D Ale teď mám novou knihovnu, tak do ní. Ale za chvilku mne opět čeká ta skříň. :D
   Jj, na Stín větru se dost těším - také si myslím, že by se mi to mohlo líbit. :)

   Vymazat
 4. Prostě nejde si přesně stanovit, kolik knih si za ten měsíc nekoupíš. Protože i když si řekneš ne, tak neodoláš.. Teda aspoň v mém případě :D Dívky z Montmartu bych si strašně chtěla přečíst, plánuji si ji brzy pořídit :) Jinak moc pěkné přírůstk, Něžná je noc má prostě dokonalou obálku (miluji tuhle edici) taky bych si ji konečně měla, po dlouhém ležení v poličce, přečíst.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám to podobně no - pořád si říkám ne, jdu se jen kouknout, nic si nekoupím. Žbla. :D Na Dívky se také moc těším - jako malé dítko. :)) Děkuji, také mám pocit, že jsou pěkné - ale to knížky prostě jsou. :))

   Vymazat
 5. Těším se, až si zase přečtu knížku... :) Ne učebnici. Zrovna mám rozečtenou Školu v proměnách, Přehled pedagogiky a Vzdělávací politiku ČR v globálním kontextu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aaaa, tak to naprosto chápu. Mně naskakují pupínky, jen ten výčet čtu. :D

   Vymazat
 6. SOUAD je šokující. Měl jsem problém ji dočíst, přestože jsem hrozně chtěl. Dokonce je to jediná kniha, se kterou jsem hodil o zem. A to pořádně!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až tak? No, tak to jsem zvědavá, jak bude působit na mě.

   Vymazat
 7. Naprosto to chápu - já se takhle rozjela v červenci a ani v srpnu jsem nezůstala nijak pozadu - máš tam spoustu zajímavých kousků - jdu si k vybraným přečíst anotace a možná se inspiruju :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si vždycky říkám "už dost" - ale myslíš, že se poslechnu? :D Tak to přeji příjemné čerpání inspirace. :) Klidně mi pak písni, co Tě zaujalo nejvíc. :)

   Vymazat
  2. tak úplně nejvíc mě zaujala knížka Sníh padá na cedry a hned po ní Planoucí lesy Venuše - ty musím mít!!! Bílého Tesáka tu někde mám z antikvariátu a Tampu v rámci mojí posedlosti knížek z Odeonu taky (ikdyž jsem se ještě neodhodlala ji přečíst a čím dál víc se mi do ní nechce)... zbytek mě po přečtení anotací zas tak nezaujal, jako na začátku, ale nikdy neříkej nikdy... Tys mě hlavně inspirovala ke koupi dětských knížek (Děti ze sídla Ashton, Sundej mi měsíc a Všehokniha) - jestli čteš ráda dětské knihy, tak za sebe doporučuju z Baobabu Tobiáš Lolness a Vango - jsou obě skvělé, a jeslti se chceš zasmát tak Dobrodružství Billa Madlafouska :-) nakupuju pro děti dopředu (zatím jsou malé na to aby si četly samy) a semtam si něco z těch jejich knih taky přečtu... Celkem hezký příběh je od Petry Braunové O chlapci, který spadl z nebe - hodně dobré je toto - http://www.databazeknih.cz/knihy/deti-zeme-klan-velkeho-medveda-1-16531
   anebo taky doporučuju Město Ember - to jsem četla celkem nedávno a líbilo se mi

   Vymazat
  3. Dětské knihy zbožňuji - a jsem moc ráda, že jsem Tě inspirovala. :) Zrovna Všehokniha a Sundej mi měsíc jsou mé srdcovky. Moc se mi líbí, že takhle děláš zásobu pro děti, je super vidět, že jsou rodiče, jež tohle aktivně podporují - palec hore!

   Jinak děkuji za tipy. :) Ty planoucí lesy jsem tam viděla jen dvoje. Tak přeji dobrý lov. :) Já jsem si Tampu koupila, ale pak jsem se trochu tloukla, že jsem si raději nepořídila nového Sparkse. Ale je fakt, že jsem na ni zvědavá a celkem se i těším.

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!