neděle 31. srpna 2014

Srpnové "Knižní přírůstky"

Je za námi další měsíc - je neuvěřitelné, jak ten čas letí - a to znamená, krom spousty jiných záživných věcí, že je čas na "Knižní přírůstky". Tenhle projekt vymyslela Cathy z blogu "Mezi nebem a peklem". O co že jde? To si takhle vyfotíte nově pořízené knihy za daný měsíc (darované, koupené, recenzní výtisky a nebo vyměněné) a přidáte k nim třeba i nějaký ten komentář. Těšíte se na nové obyvatele mé knihovničky? 
V srpnu jsem byla tak trochu "utržená ze řetězu". A to jsem si řekla, že si nebudu kupovat nové knihy. (V tak velkém množství.) Ale ne všechny knihy jsem si koupila já - hned na začátku měsíce mi udělala ohromnou radost Owlie, u které jsem vyhrála knihu Myslete jako Steve Jobs. A v závěsu za tím jsem od Nakladatelství Brána na jejich FB stránkách vyhrála knihu Africké lásky, africká manželství.


Teď už k mému utrácení - jak jste jistě postřehli, Databáze knih je mor pro mou peněženku. Jejich bazar sjíždím každou volnou chvilku a hledám vhodné kousky, které bych uvítala do své knižní rodinky. Tento měsíc jsem si pořídila hned několik: Literární mysl (o které básnil René na svých kurzech), Sníh padá na cedry, Jako dým (ty se "svezly" s Literární myslí), Rozhodnutí je na tobě, Kdo je psychopat (na tuhle knihu jsem obzvlášť zvědavá), Duhová ulice a Dívky z Montmartru (miluji období, v kterém se odehrává děj knihy, doufám, že se z ní vyklube srdcovka).


U Radynky na blogu jsem narazila na možnost podpořit kočičky koupí knih. Koupila jsem si nakonec jen dvě, protože to nejlepší mi Radynka vyfoukla přímo před frňákem, než jsem se vůbec stihla nadechnout. A sice Upálená zaživa (kterou mi tu někdo doporučoval) a Černá žena od Nilu. Knihu Tampa jsem si pořídila v rámci Knižního klubu (měla jsem si raději koupit nového Sparkse, no už se stalo).


Recenzní výtisky jsem za srpen měla dva - Bílého tesáka od Omegy a druhý díl Sirotčince Podivné město - na který jsem se klepala od chvíle, co jsem odložila první díl - od Joty, ovšem recenzovala jsem pro Webmagazín Rozhledna (v týdnu se můžete těšit na obě recenze na blogu).Ani v srpnu jsem se nevyhnula návštěvě Levných knih. Ve dvou vlnách. V jedné jsem si domu přinesla Já, Bahia, zázračně zachráněná - k té mě nalákala Owlie ve své recenzi, Štvanec mne zaujal prostředím, ve kterém se odehrává a Planoucí lesy Venuše jsem si odnesla z čiré zvědavosti.


V druhé vlně jsem sáhla po knihách: V zemi mužů, Rembrandtovo tajemství a Bordeaux - Vášeň až do dna.


Největší - a také nejlevnější - radost jsem si udělala u nás v knihovně. Ve vyřazených kouscích jsem našla tyto poklady: Vodárna, Rodinné sídlo, Něžná je noc, Deník Bridget Jonesové (asi pošlu do Knihoběžníku), Smrtící překlad, Prevítem snadno a rychle, Ne...přátelé, Výjimečný stav a Stín větru. Každá z nich mne něčím oslovila, i když třeba nejsou úplně perfektní - ovšem kdo jsem, abych nechala tolik knih za pouhých 55,- !!! jen tak ležet. Nejsem blázen, ne. No, dobře, možná trochu. Ale vy mne chápete.A co vy, vybrali byste si některou? Četli jste některou z knih - líbila se, nelíbila. Povídejte, přehánějte.