Kniho-obíhání

Už je to nějaký čas, co jsem vybrala (zatím jen čtyři) vyvolené knihy, které se zúčastní zajímavého Martinusáckého projektu Knihoběžník. Nakonec se ukázalo, že horší, než vybrat knihy, je vybrat místo, kde je zahnízdím. Jestli v Plzni - pokud ano, kam? Do nějaké kavárny, někam na přírodní místo - to mě láká, ale mám vnitřní pocit, že v budově by snad mohly knihy přežít déle - nebo je odvést při nějaké cestě do Prahy? Nebo poslat někam úplně jinam? Nakonec jsem přeci jen vyslala první dvě vlaštovky, snad se jim bude dařit dobře. A kde mají hnízdečko?
V mé nejoblíbenější plzeňské Koláčkárně. Pokud někdy zavítáte do Plzně, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu "Francouzské kavárny La Tartelette" přímo na Náměstí republiky. Je to tam naprosto boží, obsluha je velmi milá a navíc mají Koláče s velkým Ká; jakmile ochutnáte jejich koláč, zamilujete se. Jiné koláče už prostě nebudete chtít - babičky spláčou nad troubami. 

La Tartelette café-restro
Tenhle krásný koutek na Zemi jsem si vybrala jako první hnízdo pro dvě knihy - Šepoty v písku a Poslední rodina v Anglii. Knihy jsou od včerejšího večera uvolněné a já jsem zvědavá, kdo se jich ujme. Doufám, že někdo hodný a milý, kdo je přečte s láskou, avšak bude mít dost sil a slušnosti a nenechá si je pro sebe, nýbrž je pošle dál. 

Už přemýšlím nad tím, kam umístit zbylé dvě knihy. A které vybrat jako další. Mám tu ještě čtyři samolepky, takže časem nějaké knihy zase přibudou. Jen mě mrzí, že je u nás tento projekt tak málo zaběhnutý. Na Slovensku to klape krásně, přijde mi, že mají i daleko zajímavější výběr knih. Nevím, jestli jsou na Slovensku více akční knihoběžníci, nebo zda si slovenský Martinus dal víc práce s propagací, ale byla bych ráda, kdybychom se i mi trochu "pochlapili" a aspoň lehce se slovenskému knihoběžnictví přiblížili.Šepoty v písku„Knihy mají kolovat. Ale knihy půjčené se pohybují pouze po parabole.“ Gabriel Laub


Poslední rodina v Anglii

V koutě okna sedí, schoulené k sobě jako malé, třesoucí se děti. Pokukují po místnosti a přejí si, doufají v náruč sladkou a láskyplné prsty, jenž je pohladí po rovném hřbetě. Tají dech, planou, volají neslyšným hlasem stovky písmen. Tam v koutě okna najdi je.

Komentáře

 1. Poslední rodina v Anglii - to jsem si zrovna přinesla z knihovny :) Jinak doufám, že se knihy dostanou do dobrých rukou a že se nezastaví u prvního nálezce, ale procestují toho co nejvíc :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ať se líbí - jsem zvědavá na Tvůj názor. :) Také doufám, že budou mít šťastnou a dlouhou cestu. Nejednou jsem již narazila na knihu, která nebyla tam, kde by být měla. To zamrzí.

   Vymazat
 2. Opravdu zajímavý projekt, až mě to donutilo se taky zaregistrovat a už tu mám na stole polepenou knížku, kterou mám v knihovničce dvakrát. Tak snad opravdu poslouží ke svému účelu, a podívá se někam do světa a neskončí, jak je zmiňováno výše, u prvního nálezce, který si jí sprostě nechá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jo, tak to je super, že ses také zaregistrovala! :) Přeji i Tvé knížce hodně kilometrů a čtenářů. :)) Já doufám, že se to u nás časem trochu rozjede. Byla by škoda tenhle projekt uspat úplně.

   Vymazat
 3. Ty jo, tak to jako poloviční Plzeňák tam hned v pondělí zajdu je okouknout :). A je super, že aky někdo přidává nové knihy do knihoběžníka i v Plzni. Taky bych ráda nějakou zapojila, ale nemohu se zatím rozhodnout jakou a kam... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jůůů, někdo z Plzně (i když polovičně), to bychom se mohly někdy třeba sejít nad kafem a koláčem, hmm? :) Ač jsem tu rok, s nikým se tu moc neznám. Přitom trávím tolik času v knihkupectvích prohlížením knih, no nechápu to. :))

   Tak až se rozhodneš nějakou zapojit, hoď mi echo. :)) Nebo mi pošly seznam knih, já Ti s výběrem ochotně pomohu. :)) Jo, kam to byl můj velký problém. Teda do Koláčkárny jsem měla jasno, ale původně jsem chtěla každou dát jinam. No, nepovedlo se. :))

   Vymazat
  2. Tak jsem to trochu prokaucovala. Zapomnela jsem na to a kdyz jsem tam dnes bez predchozi kontroly na netu zasla, tak uz jsem mela smulu. Aspon jsem ale konecne poradne ochutnala jejich kolac:D. Kazdopadne se mi tam zalibilo, takze budu jen rada, kdyz tam budu mit s kym zajit a nad bastou si popovidat, treba i o Knihobeznikovi:)

   Vymazat
  3. Ahojky, no já tam byla v pondělí, a už tam nebyly. :)) Ale tedy přihlášená v Knihoběžníku je jen jedna, Šepoty v písku jsou plonkovní. Tak nevím, zda se někomu nelíbila natolik, že si ji nechal...

   No, to bude super, stačí se domluvit a moc ráda se tam s Tebou sejdu. A mám tu ještě dvě knihoběžnické knihy - Ta druhá zapisovatelka a Terapie láskou, tak jestli chceš, mohu Ti jednu předat. :)) A Ty si ji můžeš přečíst a někde pak schovat. :))

   Vymazat
  4. Tak jen, aby se k nim choval ten člověk slušně a nezničil je, byla by to škoda:). To by bylo super, hlavně Ta druhá zapisovatelka vypadá docela dobře:). Už se jen podle času nějak domluvit...:)

   Vymazat
  5. Klidně mi písni na mail: daffodilaslavickova@seznam.cz jak by se Ti to hodilo, ať se nemusíme tady veřejně vystavovat. :)) Já mohu prakticky kdykoliv, takže můžeš podat návrhy. :)) A Tu Zapisovatelku bych Ti předala. :)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!