Červencové "Knižní přírůstky"

Je za námi další měsíc - je neuvěřitelné, jak ten čas letí - a to znamená, krom spousty jiných záživných věcí, že je čas na "Knižní přírůstky". Tenhle projekt vymyslela Cathy z blogu "Mezi nebem a peklem". O co že jde? To si takhle vyfotíte nově pořízené knihy za daný měsíc (darované, koupené, recenzní výtisky a nebo vyměněné) a přidáte k nim třeba i nějaký ten komentář. Těšíte se na nové obyvatele mé knihovničky? 


V pondělí jsem byla v Praze u pana doktora - neb byly zprávy dobré, rozhodla jsem je oslavit v Levných knihách na SmíchověReady Player One je poslední dobou často skloňováno a skvělá recenze u Owlie mě přesvědčila o tom, že za přečtení stojí a mám jí dát šanci. Dáma v modrém hedvábí a Malíř a dívka mě zaujaly námětem a Lov lososů v Jemenu a Blanche na útěku zase obálkami. 


V Praze jsem si ještě stihla prohlédnout svůj oblíbený "antikvariátek" na Smíchovském nádraží a narazila jsem na malý poklad v podobě Pýchy a přemlouvání. S nadšením jsem si knihu koupila. Až doma jsem zjistila, že už ji vlastně mám - jen v jiném vydání a pod jiným jménem. Takže jsem se rozhodla, že udělám radost jedné slečně.Začátkem měsíce jsem byla společně se Soňou v Levných knihách u nás v Plzni. Odnesla jsem si knihu Bestseller. A v knihkupectví Dobrovský jsem ve výprodeji narazila na Jako zabít ptáčka - za 79,- jsem ji tam nemohla nechat, to je snad pochopitelné.


V jiné prodejně Dobrovského (máme jich v Plzni pět) jsem si udělala radost a koupila si velmi opěvovanou Zlodějku knih. Při další návštěvě jsem využila prázdninové akce Nakladatelství Omega (1+1 zdarma) a pořídila si domů klasiku - Annu Kareninu a Idiota


Databáze knih - tam by mi měli zakázat chodit. Opět jsem tam narazila na několik knížek - ovšem nakonec jsem odolala a koupila si jen tři. Osm týdnů v blázinci je pro mne velké lákadlo. Drž mě pevně, miluj mě zlehka od mého oblíbeného Fulghuma, navíc jsem po ní slintala už pekelně dlouho a když ji ještě Jana B. doporučovala, nebylo co řešit. Čtyřhodinový pracovní týden byl prodáván za směšnou cenu a navíc je to pro mne zajímavé téma (a pro Melvilácké knihy mám slabost). 


Potřebovala jsem na poštu. A do drogerie. A do papírnictví. Nemůžu za to, že po cestě je Dobrovský (zase úplně jiný) a Levné knihy. A tak jsem si přinesla domů Komáry a Vraha malých pastýřů. Jsem v tom nevinně. 


Recenzní výtisky za tento měsíc: Dívka s devíti parukami, právě čtená kniha Golema a džin v New Yorku a novinka od Baronetu Šibeniční vrch


Jelikož mě milá paní z Webmagazínu přizvala k rozhovoru s autorkou knihy Přátelství navzdory Hilerovi, a u nás v knihovně nebyla momentálně k mání, poslala mi svůj výtisk, abych si ho mohla přečíst. 


A co vy, vybrali byste si některou? Četli jste některou z knih - líbila se, nelíbila. Povídejte, přehánějte.
Komentáře

 1. Wow.. toľko krásnych kúskov. :)
  Mňa najviac zaujala kniha Golema a Džin v New Yorku. :)
  music-escapefromreality.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta je skvělá, mám ji rozečtenou a jsem moc zvědavá, jak to dopadne. Je to sice takové trochu rozsáhlejší dílo, ale stále si drží mou pozornost. A ta obálka je tak nádherná!! :))

   Vymazat
 2. Já pořád přemýšlím,jestli 8 týdnů v blázinci ANO nebo NE.Četla jsem zlodějku knih.Jsou to opravdu povedené přírustky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky - právě že Zlodějka byla celkem opěvovaná, tak jsem po ní sáhla. Chtěla jsem si udělat radost (a taky jsem v tom miniknihkupectví byla asi hodinu a bylo mi blbé odejít s prázdnou :D). Ještě jsem nečetla, ale myslím, že to bude super. :)

   Vymazat
 3. Zlodějku knih mám. Sice to předchozí vydání, ale to nic nemění na tom, že děj a námět knihy stojí jednoznačně za přečtení :)
  Na R.Fulghuma mám také zálusk - toho Ti teď závidím :) Četla jsem na tu knihu samé dobré ohlasy.
  Pro Annu Kareninu si jdu za chviličku do mého oblíbeného antikvariátu v Dlážděné ulici tady v Praze. Mám ji tam rezervovanou a v zimním období se mi bude jistě dobře číst :)
  No a kolem Bestselleru už chodím v Levných knihách pěkně dlouho a stále odolávám. Četla jsem na ni totiž jeden negativní názor a tak váhám. Mě samotnou tahle kniha také láká. Pokud se k ní v blízké době dostaneš a přečteš ji, budu ráda za názor :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem se naučila jedno - nedělat si na knihu názor podle negace ostatních. :) To co někomu nesedne může sednout mě - třeba Milovník knih, já byla nadšená a četla jsem tolik negativního, že by to odradilo kohokoliv. :) Navíc Bestseller stál pouhých 19,- a to mě nevytrhne. :))
   Na Zlodějku se těším, stejně jako na Fulghuma - jsem ráda, že sem ji sehnala takhle z druhé ruky (a je v perfektním stavu). Mám Fulghuma moc ráda, je to vždy takové pohlazení po duši. :)
   Jsem zvědavá, kdy se k Anně dostanu já. :)

   Vymazat
  2. Hm, hm, hm... musim říct, že máš pravdu...Dobrodružství milovníka knih mělo také negativní ohlasy a přesto mě to neodradilo. A teď jsem nesmírně ráda, že jsem si ji přečetla:). A je fakt, že 19,- mě nezabije... když se netrefím poputuje dál... Takže příští návštěva Levných knih - Bestseller :-D Ty umíš přesvědčit :)

   Vymazat
  3. :D Vzhledem k tomu, že co člověk - to názor, upustila jsem od jakéhokoliv "negativní hodnocení = stojí za prd". Stojí za prd dotyčnému - pro mne to může být z různých důvodů ta nej kniha, kterou jsem v momentálním čase/stavu četla. Pokud mě kniha zajímá, chci si na ni udělat vlastní názor. :) Navíc každá kniha, která "ke mně přijde" je pro mne určitým způsobem přínosná. :) Nemám celkově ráda negativní souzení. Prostě řeknu "kniha není pro mne" a ne "je to sračka, která za to nestojí". Kdo tohle určuje? Každý jsme jiný a podle mého - každý autor, který dokázal dát kus sebe a něco vytvořil si zaslouží obdiv - i když já nejsem jeho čtenářská (cílová) skupina. :) Žádná kniha není pro všechny - a proto je dobře, že je tu tolik knih na výběr. :)
   Jsem se nějak rozvášnila. :D

   Vymazat
 4. To je teda meganálož! Ty musíš být milionářka! :-) Některé mám, některé jsem četla, o jiných ani neslyšela, ale rozhodně se mi článek líbil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, do té mám vážně daleko. :D Většina z knih je z LK nebo druhé ruky. :)) Ale je pravda, že když se to sečte. Ale zas si nekupuji nic na sebe a tak. :D

   Vymazat
 5. Skvělé knížky! Jako zabít ptáčka jsem četla několikrát a musím říct, že je to nádherná kniha. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Moc hezké knížky :) Zlodějku knih a Idiota bych si také ráda přečetla :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. :) Třeba se poštěstí. :) Mně se právě moc líbí nová vydání klasiků od Omegy - a když mají ještě akci, proč toho nevyužít. :)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!