pátek 1. srpna 2014

Červencové "Knižní přírůstky"

Je za námi další měsíc - je neuvěřitelné, jak ten čas letí - a to znamená, krom spousty jiných záživných věcí, že je čas na "Knižní přírůstky". Tenhle projekt vymyslela Cathy z blogu "Mezi nebem a peklem". O co že jde? To si takhle vyfotíte nově pořízené knihy za daný měsíc (darované, koupené, recenzní výtisky a nebo vyměněné) a přidáte k nim třeba i nějaký ten komentář. Těšíte se na nové obyvatele mé knihovničky? 


V pondělí jsem byla v Praze u pana doktora - neb byly zprávy dobré, rozhodla jsem je oslavit v Levných knihách na SmíchověReady Player One je poslední dobou často skloňováno a skvělá recenze u Owlie mě přesvědčila o tom, že za přečtení stojí a mám jí dát šanci. Dáma v modrém hedvábí a Malíř a dívka mě zaujaly námětem a Lov lososů v Jemenu a Blanche na útěku zase obálkami. 


V Praze jsem si ještě stihla prohlédnout svůj oblíbený "antikvariátek" na Smíchovském nádraží a narazila jsem na malý poklad v podobě Pýchy a přemlouvání. S nadšením jsem si knihu koupila. Až doma jsem zjistila, že už ji vlastně mám - jen v jiném vydání a pod jiným jménem. Takže jsem se rozhodla, že udělám radost jedné slečně.Začátkem měsíce jsem byla společně se Soňou v Levných knihách u nás v Plzni. Odnesla jsem si knihu Bestseller. A v knihkupectví Dobrovský jsem ve výprodeji narazila na Jako zabít ptáčka - za 79,- jsem ji tam nemohla nechat, to je snad pochopitelné.


V jiné prodejně Dobrovského (máme jich v Plzni pět) jsem si udělala radost a koupila si velmi opěvovanou Zlodějku knih. Při další návštěvě jsem využila prázdninové akce Nakladatelství Omega (1+1 zdarma) a pořídila si domů klasiku - Annu Kareninu a Idiota


Databáze knih - tam by mi měli zakázat chodit. Opět jsem tam narazila na několik knížek - ovšem nakonec jsem odolala a koupila si jen tři. Osm týdnů v blázinci je pro mne velké lákadlo. Drž mě pevně, miluj mě zlehka od mého oblíbeného Fulghuma, navíc jsem po ní slintala už pekelně dlouho a když ji ještě Jana B. doporučovala, nebylo co řešit. Čtyřhodinový pracovní týden byl prodáván za směšnou cenu a navíc je to pro mne zajímavé téma (a pro Melvilácké knihy mám slabost). 


Potřebovala jsem na poštu. A do drogerie. A do papírnictví. Nemůžu za to, že po cestě je Dobrovský (zase úplně jiný) a Levné knihy. A tak jsem si přinesla domů Komáry a Vraha malých pastýřů. Jsem v tom nevinně. 


Recenzní výtisky za tento měsíc: Dívka s devíti parukami, právě čtená kniha Golema a džin v New Yorku a novinka od Baronetu Šibeniční vrch


Jelikož mě milá paní z Webmagazínu přizvala k rozhovoru s autorkou knihy Přátelství navzdory Hilerovi, a u nás v knihovně nebyla momentálně k mání, poslala mi svůj výtisk, abych si ho mohla přečíst. 


A co vy, vybrali byste si některou? Četli jste některou z knih - líbila se, nelíbila. Povídejte, přehánějte.