čtvrtek 7. srpna 2014

Adopce knih

Včera jsem zveřejnila článek, ve kterém jsem se pozastavovala nad tím, že se občas chováme dost hloupě. A zamyslela jsem se i sama nad sebou. Už jsem o tom přemýšlela nějakou dobu, ale pár vašich komentářů mi pomohlo definitivně se rozhodnout. Jde o soutěže a podmínku sledování. Na jednu stranu to funguje jako pojistka, na stranu druhou je to vlastně zbytečné. Ke všemu nechci nahánět čtenáře touto cestou. Pokud se mu u mě líbí, budu ráda, když se sám rozhodne mě sledovat. Jak krásně napsala Owlie: lidé by si k blogu měli najít cestu sami. Tyto úvahy mě vedou ke "znovuzrození" rubriky Adopce knih, která bude momentálně pojatá trochu jinak. 

Adopce knih nahradí na mém blogu knižní soutěže. Pokud se s vámi budu chtít podělit o nějakou knihu, poslat ji dál, bude to touto cestou. Adopce mi zní lépe než soutěž, je v ní obsažen určitý vztah. Pokud se chce člověk o něco dělit, mělo by to být bezpodmínečné. Radost plodí radost, nebo ne? 

„Člověk dospívá v okamžiku, kdy začne lásku dávat, namísto aby ji vyžadoval. Když začne překypovat a sdílet, když začne rozdávat.“                                                                               Osho

Přesto se u každé knihy bude objevovat nějaká má otázka - fungovalo to tak do teď, vaše odpovědi byly velmi zajímavé a já bych o ně nerada přišla. V některých případech bude čistě na vás, zda odpovíte, nebo prostě jen budete chtít knihu - losovat za mě bude Random. Jindy si však budu vybírat já, v tom případě to bude chtít trochu snahy i z vaší strany. (Na způsob vybrání výherce vždy upozorním u konkrétní Adopce). 


Může se stát, že si na vás vymyslím nějaký zapeklitější úkol, ale to u mě příliš nehrozí a rozhodně by vaší vydané snaze odpovídala i výhra. 


Vzhledem k tomu, že nebude povinné sledování, bude nutné udat kontakt na vás, nejlépe mail, abych vám mohla v případě, že se na vás usměje štěstí, dát vědět. 

Věřím, že je tohle rozhodnutí fér. Ať vás adoptování knih baví!

PS: Kterou knihou byste chtěli adopci začít: Dívka s devíti parukami, Jíst, meditovat, milovat nebo Noci v Rodanthe.