pondělí 18. srpna 2014

Adopce č. 1

Je to tu! Přináším vám první adopci - tedy první v novém kabátku. Jak jsem psala začátkem měsíce, knižní adopce u mne na blogu nahradí soutěže. Adopce mi zní mnohem lépe - je v ní obsažen určitý vztah. Příjemné je, že tentokrát to bude bez povinnosti všemožného sledování - máte možnost získat knihu (téměř) jen tak. Téměř, protože pořád tu bude má otázka. I když tentokrát nemusíte ani odpovídat - bude losovat random. (Kdybych vybírala já, museli byste se trošku víc snažit, ale začneme zlehka.)

Adopce - úvodní článek

A jaké knihy se dnešní adopce týká? 

Jíst, meditovat, milovat - to je první kniha, která hledá nový domov. Upozorňuji, že kniha není úplně nová. Jedná se o výtisk, který jsem pro vás koupila na Smíchovském nádraží v antikvariátu (tam to mám moc ráda, našla jsem tam už nejeden poklad.) Kniha je určena (spíše, ale třeba si i pánové pěkně počtou) ženám - já osobně jsem ji četla před čtyřmi lety, ještě než šel do kin film. Okouzlila mne. Byla v tu chvíli to pravé, co jsem potřebovala.

Mám v plánu si knihu přečíst v budoucnu znovu, jsem zvědavá, jak na mne bude působit. Možná jde o malé klišé - žena, která má vše a přitom není šťastná. Ale mně osobně se zkrátka líbila její pouť - a nejvíc jsem byla zlákaná zastávkou v Indii (kniha je rozdělena na tři části, jak napovídá název: Jíst - Itálie, meditovat - Indie a milovat - Bali). Kniha Jíst, meditovat, milovat je skutečnou životní cestou samotné autorky - možná proto je mi tak blízká. Krom jiného dává naději, že změna je možná vždy - stačí vzít život do vlastních rukou.Ale dost už bylo vykecávání, na ředě jsou důležitější informace. Jak jsem již psala, žádné sledování po vás nechci. Adoptivního přítele téhle knihy bude losovat random, takže nemusíte odpovídat, pokud se vám nechce -  v tom případě jen napište do komentářů svůj e-mail, abych vás mohla zařadit a případně vám měla kam napsat. A pro ty z vás, kdo rádi odpovídáte - i vás poprosím o mail - tu mám zvídavé otázky - nemusíte odpovídat na všechny, klidně si vyberte jen něco. 

Na jakém místě byste chtěli hledat sami sebe? Je reálné, nebo existuje jen ve fantazii? Které místo ve vás vyvolává pocit vyrovnanosti, na jakém místě se cítíte volně jako ptáci? Jaká činnost vám dodává pocit spojení se sebou?

Adopce potrvá od 18.8. do 31.8. do 18:00. Poté vyhlásím vítěze - a aby to vyhlášení nebylo tak suché, odpovím v něm na výše uvedené otázky.