Radosti a strasti psí mámy

Na FB stránce Hnízda jsem se vás ptala, zda byste uvítali články o psech - o mých dvou chlupáčích, tipy na literaturu, zamyšlení se nad soužitím se psy a tak různě chlupatě. Dost z vás o "psí část" projevilo zájem a to mě těší. Hned na začátku vás však chci upozornit, že nejsem žádná zběhlá kynoložka - psi jsou pro mě přátelé, od štěněte vychovávám prvně (počítám oba kusy) a ano, dělám chyby. Ale o to víc se snažím číst, vzdělávat, milovat, obrnit se trpělivostí, hledat si cesty k pohodovému soužití a hlavně si užívám s kluky ohromnou srandu. (Zvláště, když je odvolávám od nějaké hysterické majitelky jorkšíra.)

Nat a Dobby

Na horní liště se nově objeví štítek "Psi", kde najdete jak recenze na "psí knihy", tak moje zážitky s kluky. Doufám, že vás to bude bavit. Jako první pro vás chystám recenzi na psí kuchařku Jeffa Simpsona "Psí pamlsky".

Komentáře

 1. Odpovědi
  1. To jsem ráda - s tím jorkšírem jsem to nemyslela nijak zle. :)) Jen tu máme dva takové (v baráku) s paničkami na hraně hysterie - a někdy i za ní. :))

   Vymazat
  2. Já jsem to ani zle nebrala. Někteří lidé takový jsou :D a hysteráci jorkové též:D. Sranda je pak pozorovat :D

   Vymazat
  3. No, ona je chyba v lidech. Ti jorkové by nebyli hysteričtí, kdyby od mala neměli za zadkem osobu, která je pokaždé, blíží-li se k jejímu ťutískovi jiný pes, s jekotem zvedne do náručí a pořvává, že se chudák ťutínek bojí.

   Z takového chudáka vyroste asociální štekač, případně uklepánek.

   Vymazat
 2. Ráda mrknu i na pejsky, sama mám dva :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Jako majitelka labradora velikosti telete se naprosto vciťuju do věty o Jorkšírech. Ten náš mamut ani nehlesne, netáhne, nejde si pejska očuchat, nic, ale majitelka štěkajícího pidipsa hystericky vykřikuje, abych tu svou bestii laskavě vodila na vodítku. Moc se těším na Tvé články, pejsci jsou skvělí kamarádi a ti tvoji vypadají úplně nádherně :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Začínám mít rozšířenou sortu lidí, kteří mi lezou krkem - hysterické paničky psů menšího vzrůstu, hysteričtí rodiče, cyklisté,...
   Tak to naši by se očuchali - ale to je snad přirozenost. Já kdybych nepozdravila jako malá, dostanu facku a psy to udělat nenecháme. :))
   Jj, jsou to skvělí přátelé - když nic jiného, člověk se pravidelně dostane na vzduch. :)) Pohled na ně je lepší než TV - dnes jsem pozorovala Nata jak si hraje s mrtvou můrou - zážitek k nezaplacení. :))
   Děkuji, jsou to chytří krasavci (=vychcaní jak mraky).

   Vymazat
  2. Což o to, náš pes se zdraví a rád /obzvláště tehdy, jedná-li se o psí slečnu, to by se snad i rozkrájel/. Ale takové ty malé ukřičené psíky se naučil ignorovat. Někdy mám podezření, že se jich dokonce trochu bojí :))

   Vymazat
  3. O fenkách mi ani nemluv - doslova miluji, když se tu nějaká dáma promenáduje se svojí háravkou, Dobby se pak může po*rat. A já taky.

   Vymazat
 4. Jeeee krasavci to jsou :))) tesim se na clanky!

  OdpovědětVymazat
 5. To jsou mazlíci :) Taky budu číst, i když pejska nemám :) Ale vždycky jsem chtěla, takže jak bude prostor jednou, tak mám v plánu pořídit :)
  Zatím mám jenom jednoho nezbednýho králíka :D

  Králík v krabici

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máme doma ještě tři potkaní kluky. :)) Jinak se psem je zábava. :) A ohromná - je to sice zodpovědnost a občas výcvik nervů, ale stojí to za to. :)) Jsem ráda, že si přijdeš počíst. :)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!