"Nezapomeň, že i v éře počítačů lze počítat pomocí prstů." Lynda Barryová

Tenhle skvělý citát jsem našla v dokonalé knížečce Kraď jako umělec. Pokud jste ji ještě nečetli - a patříte mezi tvořivce - určitě do ní jděte. Je přímo natřískaná fůrou báječných myšlenek a skvělých rad. Přečtení vám moc času nezabere a navíc vás nabudí k tvorbě, dodá inspiraci a šťouchne do vaší dřímající kreativity.


Babutě na Rašínu


Líbí se mi myšlenka obsažená v té krátké větě - myslím, že spousta lidí s nástupem techniky zapomíná na jednoduché a přirozené způsoby, jak něco vyřešit, dělat, žít, tvořit... A já bych k tomu snad jen doplnila - technické vymoženosti jsou jako oheň - dobrý sluha, špatný pán. Je dobré občas "udělat krok zpět". 

Co si myslíte o citátu vy? Líbí se vám? Četli jste knihu Kraď jako umělec?

Komentáře

 1. Knížku jsem nečetla (a určitě se po ní podívám!), ale ten citát se mi vážně moc líbí! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě se po ní podívej, je vážně super! Četla jsem ji už několikrát, ráda se k ní vracím. :) A vždycky mě nakopne. :) A jsem ráda, že se citát líbí. :)

   Vymazat
 2. To mi připomíná chvíli, kdy jsem do kalkulačky zadávala 6*7. :) Občas je dobré myslet vlastní hlavou a nezabředávat do světa nul a jedniček moc hluboko ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mi zas připomíná dobu, kdy jsem pracovala na Správě - tam jsem do kalkulačky zadávala snad všechno. :)) Člověk by měl primárně používat svoji hlavu, ale čím více zlepšováku je kolem nás, tím víc na svoji hlavu zapomínáme. :)

   Vymazat
 3. Knižku som čítala, dokonca som ju vyhrala. Mne sa odtiaľ páči zoznam na 151. strane - Co teď? Podobná, i keď rozsiahlejšia a na podnikanie zameraná je aj Restart od Frieda a Hanssona. Alebo Nápady na ubrousku :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to gratuluji, musela to být příjemná výhra. Já jsem ji vlastně "dostala" jako příjemný bonus k příteli. :)) Restart tu máme též, ještě jsem si nenašla čas ho přečíst, ale mám ho v plánu. A Nápady na ubrousku jsem už též okukovala. :))

   Vymazat
 4. O knize jsem doteď neslyšela! Takže se na ní určitě mrknu už se těším! :)
  Hodně mi to připomíná jeden citát, který mám ráda já, jelikož je významem hodně podobný.

  "Svou fantazii jsme spoutali dobrovolně. Od okamžiku, kdy člověk začal doopravdy létat sám, Pegas musí orat."
  Irzykowski Karol

  Králík v krabici

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podívej, je fakt skvělá. :) Ten Tvůj citát je boží, moc se mi líbí - díky za něj! :) Hned si ho píši. :))

   Vymazat
 5. Máš naprostou pravdu... Občas mi přijde líto, jak chodím ulicemi a každý z lidí si žije "svůj svět". Nikdo z nich se nezmůže na nic víc, než na tupé zírání do mobilu a poslouchání hudby na plno ve sluchátkách - to asi proto, aby se je nikdo nepokusil oslovit a tím je rušil. Na druhou stranu to nemůžu nikomu vyčítat, jen mě mrzí, že osobní seznámení lidé mění za to facebookové a přes telefon nevidí ani na lidi před sebou... Asi je to nový luxus této doby a jestli s tím někdo souhlasí nebo ne nikoho nezajímá.

  http://my-little-boring-me.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!