pondělí 7. července 2014

Kuchařka pro psí jazýčky

Včera jsem vám slíbila, že se tu dnes objeví recenze na psí kuchařku Jeffa Simpsona Psí pamlsky. Tuhle knihu jsem si koupila hned z několika důvodů - Dobby je děsně mlsná potvora a já doufám, že najdu nějaký pamlsek, který si oblíbí. Ráda peču a tohle je cesta, jak ukojit svou touhu a přitom nemít do roka 100 kilo. Vím, co svým psům dávám a je to změna oproti kupovaným mňamkám. Nápad psí kuchařky se mi prostě moc líbil. A ano - řadím se mezi "ty magory, kteří jsou schopni svému psovi dokonce i péct". No co, někdo peče dětem, někdo psům. Na co se v knize můžete těšit a jak dopadl náš první pečící pokus? 

Jeff Simpson - Psí pamlsky


Než se v knize dostanete k samotným receptům, čeká vás pár úvodních slov o tom, jak se Jeff k pečení a následnému vybudování vlastní psí pekárny Jeffo´s dostal. (Jeff je z Německa, úplně si neumím představit, že se s psí pekárnou chytáme u nás v ČR.) Je rozhodně fajn tuhle část nepřeskakovat, neb z ní cítíte zapálení pro věc, touhu udělat mazlíkům radost - nejen vytěžit peníze a to se mně osobně líbí.

Dále je v úvodní části knihy popsáno, jaké přísady jsou pro psíky zdravé a kterým se naopak máte vyhnout. A také rady, jaké kuchyňské náčiní a zlepšováky se vám budou hodit. Ale upřímně - polovinu z nich nevlastníme a jde to. (Je hezké mít vykrojenou sušenku ve tvaru psíka, ale bude-li to dobrota, pes vám sežere i vánoční stromek a je mu to šuma fuk.) 

Samotné recepty jsou rozdělené do několika kategorií - odměny (různé křupky vhodné na cvičení s pejsky), dobrůtky na celý rok (jako třeba muffiny či dort k Valentýnu), recepty pro přecitlivělé psy (ani u psíků nejsou potravinové alergie bohužel výjimkou), pro milovníky masa (sušenky s mletým, kuřecím a krůtím masem a játry).
Jablečné křupky
  • 3/4 jablka
  • 150 g pšeničné mouky (typ 405)
  • 75 g ovesných vloček
  • 1/2 lžičky skořice
  • 1 lžíce slunečnicového oleje 
Vyhřejte si troubu na 180 °C (horkovzdušnou na 160 °C). Plech vyložte pečícím papírem. Oloupejte jablko, rozkrojte na čtvrtky, zbavte jádřince a nahrubo nastrouhejte. V míse smíchejte mouku, vločky a skořici, poté přidejte jablko a olej. Hnětacími metlami míchejte 2 minuty, poté přidejte 40 ml vody a poté míchejte další 4 minuty dokud se těsto nepřestane lepit.
Na pomoučeném vále vypracujte těsto rukama, až se přestane lepit, vyválejte na zhruba 4 mm silnou placku. Poté těsto rozložte na plech, několikrát propíchejte vidličkou a rozkrájejte na čtverečky o hraně asi 2 cm.
Vložte do trouby na 30 až 35 minut, dokud sušenky mírně nezhnědnou. Poté sundejte z plechu i s papírem, nechte chladnout, po 15 minutách odstraňte papír a nechte sušenky vyschnout na mřížce. 
Zde máte recept, který jsme zkoušeli my. Naše měření bylo dost "od voka" - příliš nedoporučuji - takže jsme měli těsto, jenž nešlo vyválet, neb bylo moc řídké. Už jsme do toho nechtěli rvát další mouku a vločky bohužel došly. Takže jsme to nechali tak, rozprostřeli na plech, naznačili nějaké "lajničky" a šup s tím do trouby. A světe div se, dalo se to jíst. 


Po vyndání byly kousky měkčí, daly se hezky rozlámat. Po doschnutí trochu ztvrdly, ale poradil si s tím i prcek. Dobbymu první den moc nejeli, ale když se rozleželi, žrandil je. (Teď tu máme poslední kousky, jsou už tvrdé jak beton, ale kluci je moc rádi chroupou - ale na odměnu už to není.) Jinak po upečení jich pár zmizelo i u přítele v žaludku. Já také ochutnala - nesladké vánoční pečivo. Takže můžete směle uždibovat spolu s psíky.

Plně si uvědomuji, že receptů na psí ňumky je plný internet, ale tohle je pro mne přehlednější a hezčí forma. Níže můžete okouknout, jak se na to kluci tvářili.

Nat

Dobby

Autor: Jeff Simpson
Překladatel: Jana Drápalíková
Počet stran: 128
Nakladatelství: Jan Vašut
Rok vydání: 2011