sobota 26. července 2014

Jak jsem kurzovala 2

Předevčírem jsem v Informačním okénku zmínila, že jsem byla minulý týden na kurzu Naučme se a v brzké době se chystám kurzovat znovu. Bastera a Rachel Roo baží po infu - kam se chystám, kde jsem byla, jaké to bylo... Takže vám budu přinášet (občasné) reporty z navštívených kurzů - třeba nachytáte trochu inspirace, nebo zjistíte že to není nic pro vás. O kurzu s Reném jsem již psala, teď je na řadě kurz o Facebooku s Eliškou Vyhnánkovou, na kterém jsem byla minulou středu. Plné znění kurzu je Facebook - firemní stránky efektivně. Měla jsem za úkol vybrat si kurzy, které by pro mne byly zábavné a přínosné - mimo jiné padla volba právě na tento. Kurz měl trvat příjemné čtyři hodinky, což je tak akorát doba (alespoň pro mne), po kterou člověk dokáže vnímat a vydržet. 

Kurz se odehrával k večeru, takže odpadlo i nepříjemné ranní vstávání - ale vzhledem k tomu, že jsem musela dojet do Prahy a pak se z ní také rozumně dostat domů, po deváté už jsem běžela na vlak. Kurz trval oficiálně do osmé, ale poté se ještě povídalo a rozebíralo - debata se přesunula "kuřácky na terásku". No, české dráhy mají "kvalitní" večerní spoje, takže mně to uteklo.


Pracovna ŽENY s.r.o.

Kurzovalo se v božím prostoru coworkingového centra Ženy s.r.o. - nejsem taková ta typická ženuška, ale tedy tohle prostředí mě vážně dostalo. Bylo to tak útulné, že bych se tam snad klidně i nastěhovala. (Osobně jsem celou dobu měla spadeno na ten úžasný sekretář vpravo vzadu - takový jsem vždycky toužila mít!)

Sešlo se nás dohromady sedm (včetně lektorky) - dva muži, čtyři ženy a jedna čarodějnice (ta paní tak opravdu vypadala, navíc všechno věděla a všude byla, někde i dvakrát). Byl to únosný počet "kolegů" - nejsem moc společenský tvor, takže pro mne čím méně, tím lépe. Eliška (lektorka) byla naprosto super - vtipná, milá, vstřícná a mám pocit, že by dokázala vysvětlit nemožné i tomu největšímu zabedňenci - tak srozumitelně vše podávala.


Eliška V.

Kurz byl rozhodně přínosný - od zajímavých informací o samotném FB (na světě je 2000 verzí FB), délce příspěvků (nejúčinnější jsou prý pouhá 3 slova v příspěvku), četnosti příspěvků, obsahu a druhů příspěvků, pravidel FB, důležitost dosahu/(ne)důležitost počtu liků, jak na skupiny, události, čemu se vyhnout při komunikaci s fanoušky a velká část byla věnována reklamě a propagaci příspěvků/stránky. 

A co jsem si z kurzu odnesla? Že je důležité, aby mě správa FB stránky bavila, abych "to dělala od srdce". Přeskakovat svoje vlastní "laťky", ne cizí - je fajn se inspirovat, ale to je tak vše (aneb nikdo není dokonalý, to co je dobré pro druhé nemusí být nutně dobré pro mě). Že si mohu načasovat příspěvek (ne, vážně jsem to nevěděla). S fanoušky je dobré se bavit jako se sobě rovnými. Střídat různé druhy příspěvků, vždy zkoušet a hlavně - důležitá je aktivita, komunikace a komunita. Liky jsou jen takové "měření pindíků". 


Za mě osobně příjemně strávený čas a dobře investované peníze - už teď se těším na další Eliščin kurz, tentokrát o LinkedInu.