čtvrtek 10. července 2014

Já, mé druhé já a Daffodila 5

A je to opět tu - pár bodů o mně po vzoru Rachel Rookterá nemá ráda jednostranně zaměřené blogy, u kterých vlastně vůbec neví, kdo je píše. Už je to přes měsíc, co jsem se s vámi podělila o pár drobností o mé osobě, takže teď to hodlám napravit. Najdeme se i v dnešních bodech?


Bábovka a kakaíčko

  1. Už přes rok nekouřím. A to jsem byla opravdu vášnivá kuřačka. Spíš takový chodící komín v sukni. Za den jsem zvládla vykouřit dvě krabičky. Děsuplné, že? Nechybí mi to a nechci se k tomu vracet - i když na třešňový tabáček ve vlastnoručně ubaleném cigárku vzpomínám s láskou.  A pořád se mi děsně líbí fotografie kouřících lidí - obzvlášť ty černobílé. 
  2. Kate Winslet a Helena Bonham Carter. To jsou mé dvě nejoblíbenější herečky. Zbožňuji je. Jsou to nádherné ženy. Sednou mi i role, ve kterých hrají. A ty nejoblíbenější? U Kate je to jednoznačně Clementine Kruczynski ve Věčném svitu a u Heleny se o první místo pere  Marla Singer z Klubu rváčůBellatrix Lestrange z Harryho
  3. Jsem alergická na jablka. Bohužel. Když jsem byla malá, myslela jsem si, že když mě u papání jablíčka svrbí patro, je to naprosto normální. Jen u svědění to však nezůstalo. Miluji vůni jablka a moc ráda bych se s požitkem do nějakého zakousla. Leč není mi přáno.
  4. Moc bych se chtěla podívat do Londýna. Ani Paříž se svou Eiffelkou mě neláká tolik, jako Londýn. Anglie je můj sen. Nejspíš si Londýn příliš idealizuji, ale stejně doufám, že se tam jednoho dne vypravím.
  5. Mám ráda citáty. "Víte, ty slavné. Podle mě jsou inspirativní. A našla jsem i takové, které by se mohly líbit vám." To je Mary Svevo z Věčného svitu - pořád vám říkám, na ten film se koukněte. Stojí to za to - ruku do ohně za to dám. A tady pro vás jeden citát mám.
„Člověk přece nemůže trvale žít z ledniček, politiky, financí a křížovek. Člověk to prostě nemůže. Člověk přeci nemůže žít bez básní, bez barev, bez lásky.“- Saint Antoine De Exupéry
A co vy? Jaká je vaše oblíbená herečka? Máte rádi citáty? Líbí se vám Exupéryho kousek?