Informační okénko 3

Tentokrát jsem se inspirovala u Basterky, která na svém blogu "Knihy nekoušou" přidává příspěvky s názvem "Informační okénko". Jedná se o tzv. deníčkové články, ve kterých bych ráda po vzoru Basterky shrnula novinky a různé události ze svého života a také vám sdělila, co můžete očekávat u mě na blogu - nebo co bych aspoň ráda, abyste tu našli (neb člověk míní a život mění). Články se budou objevovat s pravidelnou nepravidelností a já doufám, že vás budou bavit stejně, jako mě. 

Vizitky made by itdesign.cz

Utekl opět téměř měsíc, takže je na čase podělit se s vámi o plány, události a novinky. Největší novinkou a radostí je pro mne to, že mi přítel (s mým lehkým zásahem) navrhl a nechal zhotovit nádherné vizitky - a já už se nemohu dočkat, až někomu jednu s hrdostí předám. Jsou to mé první vizitky v životě a jsem z nich opravdu "posazená na zadek". 

Včera jsem měla jet do Prahy na kurz, ale díky zpropadené migréně jsem zajela do pelechu. Naštěstí je Eliška Vyhnánková skvělá osoba, takže to vypadá, že budu moct na kurz v dalším termínu. Minulý týden jsem u ní byla na kurzu FB - firemní stránky efektivně a bylo to boží! A jelikož mi spánek od bolení hlavy pomohl, mohla jsem večer dočíst knihu Zlatý vlk - skvělá.

Dnes jsme byli po 14 denní pauze s Natem v psí školce - nevím, jestli na něj leze (už?) puberta, nebo jestli je to tím, že začíná přezubovat, ale je pěkně nepříjemný a rozjívený. A já unavená, takže to není úplně ideální kombinace, ale nakonec jsme to přežili oba - jen s tím rozdílem, že jsme museli školku absolvovat na vodítku a smířit se s tím, že to nebude hvězdná sláva jako minulé hodiny. 

Týden mám doma maroda, takže jsem trochu utahaná a celkově taková celá nějaká roztěkaná, do toho byla ta šílená vedra - no, trochu mě to vše zmohlo (možná i proto ta včerejší bolest hlavy). Ale už je to mnohem lepší, takže se dám do všech restů, které jsem nashromáždila. V nedělí mě čeká další kurz s Reném, jsem na něj moc zvědavá (Simulace knižního trhu byla báječná) a v pondělí mě čeká v Praze pokec s doktorem a hlavně sraz s maminou, kterou jsem dlouho neviděla (a možná i s bráchou a babičkou, to se uvidí). Je zvláštní, jak jsou příbuzní najednou takoví milejší a hezčí, když je vidíte jednou za uherák... A vážně je vidíte rádi. Hmmm. 

A teď k událostem, které vás čekají a (ne)minou. Změna programu vyhrazena. 
 • Dočetla jsem knihu Zlatý vlk, takže můžete v průběhu dní očekávat recenzi. 
 • V úterý mi dorazila novinka Nakladatelství Beta - s překrásnou obálkou - Golema a džin v New Yorku. Dnes jsem ji začala číst, zatím to vypadá velmi slibně - příští týden by měla být recenze.
 • Už přes týden a kousek dlužím Webmagazínu Rozhledna recenzi na knihu Dívka s devíti parukami - naštěstí je paní Švarcová skvěle chápavý člověk. Dnes na tom chci zapracovat a doladit recenzi ke své spokojenosti a "hodit" ji na Webmagazín - jen co bude schváleno, objeví se recenze i na blogu
 • Bohužel knihy Voda pro slony a Šťastná kniha jsem musela již vrátit do knihovny, ale plánuji jejich opětovné vypůjčení v jiné pobočce, jen co budu mít trochu víc času. Obzvláště na Vodu pro slony jsem zvědavá. Ovšem stejně jsem při poslední návštěvě neodolala a půjčila si další knihy: Třináct měsíců, Alif, neviditelný a Jonathan Livingston Racek - věřím, že alespoň jednu zvládnu přečíst, než je budu muset opět vrátit zpět. 
 • Příští čtvrtek bude konec měsíce, což znamená "Červencové knižní přírůstky". Pár krásných kousků jsem si pořídila (a to jsem chtěla šetřit, hahaha).
 • Jelikož tu často pěji ódy na skvělou knížečku Kraď jako umělec, přemýšlím, že bych na ní napsala nějakou minirecenzi, pokud by byl zájem.
 • Od Nakladatelství Baronet by mi měla k recenzi dorazit kniha Šibeniční vrch.
 • Od Nakladatelství Omega by mi měla k recenzi dorazit kniha Bílý tesák
Tak, pro dnešek padla a brzy se tu opět uvidíme. Jooo - jak se Vám líbí nový vzhled blogu? :)

Komentáře

 1. ty vizitky jsou nadherny, to uz jsem ti opevovala na fb :) zajimaji me ty tvoje kurzy, vic clanku o tom! co planujes, kdy kde proc k cemu! ja a vzdelavani chapes, fakt me to zajima, treba bych se i nekdy pridala :) psi puberta je hrozna vec nam prisla taky hrozne brzo :-D a knizky te cekaji pekny, tesim se na recenze :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobře, dobře, rozepíši kurzy. :D Ale myslím, že už jich moc - na chvilku zase - nebude. :)) Zkusím popsat i zpětně ten FB kurz. Jinak všechny tyhle "kurzové lahůdky" beru na webu Naučme se. :)
   Psí puberta je děs. :D Neslyší, nevnímá, ignoruje... Ale jsou mu teprve 4 měsíce - přijde mi to trochu brzy. Nevím, možná je spíš otrávený z těch zoubků. Já jsem taky protivná, když mě bolí zuby. :))
   Čekají, těším se na ně, jen doufám, že je zvládnu všechny v čas a řádně přečíst. Chtěla bych se poté vrhnout na nějaké "své domácí" - nedávno jsem si koupila Zlodějku knih a na tu se moc těším.
   No, mě dneska celý den FB tak jako krásně zlobí - vždycky stihnu něco napsat, chci udělat něco dalšího a na nějaký čas mi to vypadne. A takhle celý den. Grrrr. Teď zase chvilku funguje. :D Je to na palici. :D

   Vymazat
 2. Vizitky jsou super a taky mě zajímají ty kurzy!!! Psí puberta a jéjé to známé :D Těším se na recenze. Dívku s devíti parukami jsem si právě objednala :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobře, tak tedy kurzy. :D No, nějak jsem se s tím recenzováním sekla, přiznávám - ale jsem poslední týden vážně dost mimo. Objednala? No to je super! :) Dost lidi na Databázi ji zdrblo, ale mně se líbila. (Asi to na ty lidi bylo podáno málo "vážně a ufňukaně" - ale mě se naopak právě postoj, který je v knize, líbí daleko víc než kňučení.)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!