Hnízdo m(ělo)á narozeniny

Už je to rok - je neuvěřitelné, jak to letí! Je to rok, co se má neschopnost usnout přehoupla v něco tak skvělého, jako je Hnízdo. Rok plný skvělých zážitků, psaní, vynikajících knih, spousty myšlenek, fotek, obrázků, radostí a občasných strastí... Jsem na Hnízdo pyšná - je to kus mne, je to to nejlepší, co jsem vytvořila a co je nejdůležitější - stále tvořím a pořád mě to neskutečně baví. Dnes má Hnízdo jinou tvář, než na začátku a já bych se s vámi ráda stručně podělila o jeho cestu, o svou cestu.

Dodatečně

Vše to začalo 30.6.2013 ve 3 hodiny ráno. Pamatuji si to jako dnes - převalovala jsem se v posteli a ne a ne usnout. Když jsem pochopila, že vážně nemá cenu se o usnutí snažit , zvedla jsem se a přesunula se do obýváku. Myšlenku na založení blogu mi vnukl můj přítel. A já si v tu chvíli řekla - A proč vlastně ne? A tak to celé začalo.

Z počátku Hnízdo fungovalo jako síť k polapení mých myšlenek. Psaní mě bavilo a jelikož jsem si nikdy neprošla "náctiletou blogovací érou", byla to příjemná novinka. Neměla jsem příliš v úmyslu dostat se mezi lidi. Vlastně mi dělalo radost číst své řádky a vidět, že se někam posouvám. Navíc jsem zkoušela sama sebe - psát pro cizí oči je pro mne dost podobné, jako bych se měla pro cizí oči svlékat. Odhaluji něco víc. 

Koncem října přišla myšlenka, která můj blog posunula zcela jiným směrem - psát o knihách. A bylo to. Odvahu k psaní recenzí mi dodala příležitost napsat čtenářskou recenzi pro Bux - byl to můj první recenzní výtisk. Byla jsem nadšená a ohromená - a chtěla v tom pokračovat. Když teď čtu některé své recenze - no, mám dobrý pocit, že jsem se pomalu časem "vytříbila". 

Vánoce s sebou přinesly mou první recenzní spolupráci - s Nakladatelstvím HOST. Byl to pro mne milý šok, neb jsem tenkrát byla tak trochu drzá (ale vyplatilo se). Poté jsem se začala sama pídit po spolupracích, až jsem se dostala k následujícím: Brána, Eminent, Webmagazín Rozhledna, Jan Melvil, Beta a Omega. Na všechny jsem pyšná a všechny mi dělají radost. 

A tak se z "myšlenkové sítě" stal "knižní blog". Pro mne je to ovšem pořád moje Hnízdo, můj přístav a mé útočiště. Pevně doufám, že se nezpronevěřím sama sobě a svým zásadám, že i nadále budu dělat radost sobě a lidem, kteří o to stojí. Každá recenze a každý článek je kus mě, který letí mezi vás.

Nevím, co se blogům přeje - snad hodně čtenářů a v případě knižních i nové spolupráce? To já ovšem sama sobě a Hnízdu nepřeji. Mé přání je zde: zdokonalujme se v tom, co děláme, mějme rádi sami sebe a držme se své cesty. Nejdůležitější je být svá a mít radost z toho, co dělám - byť tahle cesta nevede do přímých světel reflektorů. 

Komentáře

 1. Jo! Pamatuju si, jak jsem původně tvůj blog našla jako "myšlenkovou síť" a hrozně se mi tvoje články líbily :) A líbí se mi doteď! :) Jsi moc originální a nebojíš se všechno říct na rovinu :), palec nahoru! Jsem moc ráda, že jsem sem kdysi zabloudila :D.
  Takže přeji blogu (i tobě) všechno nejlepší!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A já celou dobu myslela, že jsem jediná, kdo se čte. :D :D :D Jednu chvíli jsem měla dokonce pocit, že "to lepší" jsem už napsala a nikdo to nečetl. :D
   Jsem ráda, že se Ti u mě líbí a díky za chválu. :) Asi budu muset opět zapojit víc svých myšlenek, nejen knih. :)
   Také jsem moc ráda, že si ke mně kdysi zabloudila a bloudíš ráda dál. :))

   Vymazat
 2. Krásně napsané! :-)
  Obdivuju Tě za to, jak otevřeně a "normálně" dokážeš na blogu psát..Bez přikrášlování, prostě to co si myslíš, to je podle mě hlavní ;-) Vážně jsem moc a moc ráda, že jsem na Tvůj blog narazila! :3 (a myslím, že určitě nejsem jediná!) ..Přeji Ti mnoho inspirace ke psaní :-) a Hnízdu krásné narozeniny!! :-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za milá slova. :) Inspirace se vždycky hodí, občas se mi mrcha někam schová. :)) Doufám, že se Ti u mě bude líbit i nadále. :)

   Vymazat
 3. Sice na tvůj blog chodím zatím jen chviličku, ale moc se mi líbí. Takže ti tedy přeji, ať zůstaneš i nadále na své (dobré) cestě a ať tě to blogování i nadále baví. :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Všechno nejlepší, blogu! Já si myslím, že čtenáře přitahuješ svou bezprostředností a otevřeností, takže přeju, ať je to tak i nadále!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Bezprostřednost a otevřenost - myslím, že kdybys mi Ty sestavovala životopis, nemusela bych mít o práci strach. :)) Vynasnažím se, abych nezavřela - ať už sebe, nebo bezprostřednost. :)

   Vymazat
 5. Gratuluji..:)

  Tvůj blog byl přidán do nové tabulky obsahující knižní blogy a weby. Pokud máš nějaké otázky či reklamaci, tak se ozvy. Jakékoli změny prosím hlas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za přidání. :) "Změny hlásit" zní jako pracovnice úřadu (nic ve zlém, jen jsem nedávno měnila trvalé bydliště, takže mám tuhle větičku živě v paměti). :))

   Vymazat
 6. Páni to už je tak dlouho?! Všechno nejlepší Tobě i Hnízdu, přeji Ti všechno, co si přeješ Ty i to, o čem ještě nevíš. Moc ráda sem chodím! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Basterko. :) V porovnání s Tebou jsem blogerské mímo, ale i přesto - ano, už je to tak dlouho. :D Samotnou mě - mile - překvapuje, že jsem u něčeho vydržela tak dlouho a baví mě to. :))

   Vymazat
 7. Gratuluju k prvnim blogovym narozeninam a preju ti tedy, at se zlepsujes a delas, co te bavi :))

  OdpovědětVymazat
 8. Přeji Ti vše nejlepší, tedy Tvému blogu. :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Přeji Ti všechno nejlepší, hodně nových nápadů a podnětů... ať se Ti v noci dobře spí a vychází Ti všechno jak si přeješ :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hh, mockrát děkuji. :) Poslední dobou spím jak mimino. :D Ale je pravda, že za nocí, kdy nemohu zamhouřit oka, vznikají nejlepší věci. :) Pokud mohu ráno spát, je to v poho, když musím s psíky, jsem jak praštěná palicí. :))

   Vymazat
 10. Moc gratuluji Hnízdu k pěkným prvním narozeninám. A Tobě k tomu, že jsi sama sebou a pořád máš chuť se zdokonalovat - to je moc důležité. Tvé články mám ráda. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) Má chuť mne samotnou překvapuje. :)) Většinou jsem ten kdo se rychle nadchne a stejně rychle vychladne. Ale v tomhle jsem se opravdu našla. :) Těší mě, že máš mé psaní ráda. :)

   Vymazat
 11. Kurnik! Psala jsem hned ten den, byl to uplně první komentář - kde je?!
  No nic, tak ještě jednou :)
  Přeji tobě i Hnízdu jen to nekrásnější, ve všech směrech. Tvé Hnízdo je mým nejoblíbenějším útočištěm, chodím sem více než ráda. Zůstaň prosím taková jaká jsi, a "rybníček" obcházej obloukem :)
  Doufám že tu Hnízdo s námi ještě hodně dlouho zůstane :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mockrát děkuji Owlie. Tvého přání si nesmírně cením. Stejně jako toho, že je pro Tebe mé Hnízdo tak vítaným a oblíbeným útočištěm (máme to v tomhle stejně, také mám Tvou Paralelku ráda).
   Na rybníček si dám obrovský pozor a pokusím se nenechat se zatáhnout nějakým bludníčkem do hlubin bažinatého rybníčku (obě víme, jaké je to pokušení a už jsem měla namále.)
   Děkuji má milá ještě jednou za hřejivá slova! :)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!