úterý 8. července 2014

Dejte si ho na vodítko... my háráme!

"Nemůžete si ho vzít na vodítko?!?" zní alejí rozběsněný hlas. "My háráme!" Jak brilantně napsala lajdačka na Twitteru: "Není horší příklad pejskařskýho plurálu než osmdesátiletá důchodkyně, která na vás ječí: Chyťte si ho, my háráme!" Jenže tohle nezávisí na věku - je to hrozné v každé věkové kategorii a můžu říct, že mi majitelé háravých čub docela drásají nervy. 

Jakmile se do toho pes pustí, je pozdě...

Majitelé háravek by si měli uvědomit jednu zásadní věc - já sakra nejsem jasnovidec. Vy jste ti, kdo ví, že vaše drahá fenečka hárá. Vám by mělo dojít - asi jsem dost naivní - že když chodíte venčit na jednu z mála ploch, kde mohou psi běhat na volno, chodíte tam pravidelně a potkáváte se s ostatními pejskaři, že je tam pravděpodobně potkáte - nic netušící - i ve chvíli, kdy vaše čubinka hárá.


Říkáte si "Ale proč já bych měl/a chodit jinam". No, možná proto, že jste rozumná, myslící osoba, která nechce mít zkažený den a doma následně štěňátka. Vy víte, že vám fena hárá, ne majitel psa a jak už jsem naznačila, přes veškeré vaše dohady majitelé psů opravdu nejsou jasnovidci a ve většině případů jste jim docela u zadku. Dokud jejich pes nezačne šílet a nepřepne do jiné dimenze "ach, to musí být láska, kde je, rád bych jí donesl květinky". 

Upřímně - každému člověku, který vezme venčit háravku na místo, kam denně chodí několik desítek lidí venčit své psy, bych vlepila nejraději facku a zařvala do obličeje "Máš v hlavě mozek?!? A hodláš ho použít?" Je nádherné, jak se dokážete divit a rozčilovat, že "můj hrozný pes otravuje vaši nebohou fenku". No matko, to je příroda, možná si to v plodnějších letech zažila také. 

Promenádování se s háravou fenou před čumáky nadržených psů bych přirovnala k dráždění hada bosou nohou. Prosím, poslužte si, hajte si své právo, že můžete kam se vám zlíbí, protože prostě proto,  ale laskavě na mě pak neřvěte, že je můj pes debil, já neschopná a vy budete mít malé přírůstky.  

Jsem ochotná svého psa odchytit, nejsem zas až takový necitelný bastard, ale na druhou stranu, pokud to nevím a pes už mi vzal čáru, protože vaše zlatíčko stačilo zechcat každý metr čtvereční a on z toho šílí, potom... No potom je vám to řvaní z druhého konce aleje celkem k ničemu.