Dejte si ho na vodítko... my háráme!

"Nemůžete si ho vzít na vodítko?!?" zní alejí rozběsněný hlas. "My háráme!" Jak brilantně napsala lajdačka na Twitteru: "Není horší příklad pejskařskýho plurálu než osmdesátiletá důchodkyně, která na vás ječí: Chyťte si ho, my háráme!" Jenže tohle nezávisí na věku - je to hrozné v každé věkové kategorii a můžu říct, že mi majitelé háravých čub docela drásají nervy. 

Jakmile se do toho pes pustí, je pozdě...

Majitelé háravek by si měli uvědomit jednu zásadní věc - já sakra nejsem jasnovidec. Vy jste ti, kdo ví, že vaše drahá fenečka hárá. Vám by mělo dojít - asi jsem dost naivní - že když chodíte venčit na jednu z mála ploch, kde mohou psi běhat na volno, chodíte tam pravidelně a potkáváte se s ostatními pejskaři, že je tam pravděpodobně potkáte - nic netušící - i ve chvíli, kdy vaše čubinka hárá.


Říkáte si "Ale proč já bych měl/a chodit jinam". No, možná proto, že jste rozumná, myslící osoba, která nechce mít zkažený den a doma následně štěňátka. Vy víte, že vám fena hárá, ne majitel psa a jak už jsem naznačila, přes veškeré vaše dohady majitelé psů opravdu nejsou jasnovidci a ve většině případů jste jim docela u zadku. Dokud jejich pes nezačne šílet a nepřepne do jiné dimenze "ach, to musí být láska, kde je, rád bych jí donesl květinky". 

Upřímně - každému člověku, který vezme venčit háravku na místo, kam denně chodí několik desítek lidí venčit své psy, bych vlepila nejraději facku a zařvala do obličeje "Máš v hlavě mozek?!? A hodláš ho použít?" Je nádherné, jak se dokážete divit a rozčilovat, že "můj hrozný pes otravuje vaši nebohou fenku". No matko, to je příroda, možná si to v plodnějších letech zažila také. 

Promenádování se s háravou fenou před čumáky nadržených psů bych přirovnala k dráždění hada bosou nohou. Prosím, poslužte si, hajte si své právo, že můžete kam se vám zlíbí, protože prostě proto,  ale laskavě na mě pak neřvěte, že je můj pes debil, já neschopná a vy budete mít malé přírůstky.  

Jsem ochotná svého psa odchytit, nejsem zas až takový necitelný bastard, ale na druhou stranu, pokud to nevím a pes už mi vzal čáru, protože vaše zlatíčko stačilo zechcat každý metr čtvereční a on z toho šílí, potom... No potom je vám to řvaní z druhého konce aleje celkem k ničemu. 


Komentáře

 1. Musím se přiznat, že tohle neznám a přijde mi to úsměvné :)
  Žiji na vesnici a máme doma už druhého psa, resp. druhou fenku a navíc již druhou kastrovanou bohužel kvůli zdravotním problémům, takže u nás ani takové pokřiky nejsou zapotřebí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To máte svým způsobem obrovské štěstí. :)

   Babička také žije na vesnici - má nádherného voříška - kříženec vlčáka a boxera. Soused ob zahradu má zase nádhernou fenu hovawarta s PP. No, byla štěňátka. Pan soused byl děsně naštvaný, že babičce pes zdrhnul a je to její chyba. Tentýž pán ovšem den co den chodil s háravou čubou kolem babiččina baráku, až z toho Binky šílel. Pak pustil fenu na volné prostranství k řece. A byly z toho krásné, chlupaté kuličky. :))

   Vymazat
 2. Tak to mě pobavilo :-D, protože taky říkám "my háráme". A venčit nechodím teda na jiná místa když hárá, ale volím jiný čas, kdy moc pejsků nechodí. A když nějakého potkáme, jsem v klidu. Milost paní si vždy kecne na zadek a odmítá jakýkoli kontakt. Až když se mi druhého pejskaře zželí, že jeho jinak poslušný psík nechce jít s ním použiju slavnou větu "my háráme" s potutelným úšklebkem. Ale nemám ve zvyku to řvát na celé kolo. Plus co má být, ohlídám si fenu, do doby než přiběhne zardělý majitel pejska a řekne "nevím co s ním je, jindy poslouchá na slovo".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že ses pobavila - to byl jeden z účelů. :))
   Ono tam je totiž dost na prd, že když se tady vyčůrá háravka, byť několik hodin není přítomna, stejně to ten pes cítí a "je prostě jinde". A pak je tak zblblý, že se s ním nedá vyjít. :)
   To jsme tu potkali nějakou bloncku s gangam jorkšírů - Dobby byl celou dobu v klidu, najednou obrat o 180 stupňů a běžel k nim. Ženská začne hystericky vřískat, že jako si ho mám chytit, že jim ublíží, a pak z ní vyleze, že jí jedna hárá. Bych jí vykoupala nejraději ten zmalovaný ksicht v řece v tu chvíli.

   Vymazat
 3. Neznám z vlastní zkušenosti (myslela jsem, že se hárajícím pejskům dávají plenky?), ale ta část s květinkou je fakt vtipná :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel znám a ne z jedné. :)) No, háravky nosí kalhotky - ale to je většinou jen na doma, aby nenadělaly svinčík, když to z nich ukapává. Jinak to není "na furt", není to ani zdravé. My jsme Mišuně (krysařice) vždycky stříhali kus trika (je děsně prťavá) a tvořili domácí kalhotky, vystlané půlkou intimky. :))

   Vymazat
 4. Já tohle znám naprosto přesně! Skvělý článek, při čtení jsem se docela nasmála. I když když k takové situaci dojde, někdy mi do smíchu moc není. Jsem mírný typ který všechno rád řeší v klidu, ale když na mě někdo začne ječet "Ty krávo blbá proč si pořizuješ velkýho psa, když ho pak neumíš zvládnut" (a uznávám, že tahat čtyřicetikilovýho labradora od hárající feny je s mým malým vzrůstem a nic moc fyzičkou docela díla), trne úsměv na rtech i mně. Na jednu stranu majitele chápu, kdo by chtěl neplánované přírůstky - ale pořád si myslím, že jejich hárající fena je primárně jejich problém, ne můj. A který pes se v okolí hárající fenky ovládá, že jo :)

  Naštěstí chodíme na procházky do míst, kde se až tolik pejsků neobjevuje a tak se setkání s fenkami příliš často neobjevují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Upřímně, ani našeho miláčka, který má jen něco málo přes dvacet není sranda tahat od háravky. A mám to stejně, jako Ty - vzhledem k tomu, že jsem zažila i fenu, chápu, že to není žádná pohoda. Ale pořád si myslím, že je to jejich problém/starost a oni by měli mít dostatek rozumu. Je to jejich zodpovědnost, ne moje. Oni by měli dělat opatření - a to že na mě řvou že jsem debil a neudržím si ho a že jejich fenečka hárá neberu jako opatření.

   Vymazat
 5. Skvěle jsem se pobavila! :-D Trefné! :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. :)) Jsem ráda, že Tě to pobavilo. :)) I když já se venku většinou nesměji. :D

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!