středa 18. června 2014

Výživný víkend

Půlka týdne je ideální čas pro ohlédnutí se za skvělým víkendem. Na dva dny jsem se vzdala role "psí mámy" a vyjela za "kultůrou" do Prahy. Člověk by si měl pravidelně nadělovat odpočinek od reality, jinak mu bude stereotyp téct i ušima - a ne, to opravdu není hezký pohled, vím co říkám. Můj víkend v Praze měl jasné cíle - Belles Letters, sraz knižních blogerů, odpočinek a čas strávený s přítelem bez neustálé asistence "chlupatých dětí". 

Belles Letters

Mé sobotní ráno vypadalo podobně, jako když jsem jela k Renému na kurz - brzké vstávání, vlak v sedm, sluchátka v uších, jen tu upovídanou starou paní vystřídal mladý pár se psem. A stejně jako posledně jsem byla v Praze brzy. Na nádraží jsem si koupila kafe a vydala se hledat Era svět. Když jsem přišla, zvenčí to vypadalo na poslední přípravy, tak jsem se usadila na lavičku a napsala Rachel Roo, zda není někde poblíž. 

Naštěstí byla. Po ulovení ledového kafe v Mekáči jsme se vydaly do prostor Era světa. Tady jsme narazily na ostatní blogerky - Janu a Katku. S holkami se moc neznám, navíc byly podobně tiché jako já, takže jsem prostě seděla a vnímala atmosféru okamžiku. Osobně jsem se tu potkala ještě s jednou úžasnou osůbkou - a totiž s Terkou z Nebe v puse. Prožila jsem s ní skvělý "rybí pokec" nad obědem a upřímně doufám, že se spolu brzy opět potkáme.

Teď už k samotné minikonferenci - nebudu vám tu vypisovat "co, kdo, kdy" (holky mají průběh popsaný skvěle, navíc u nich najdete i fotky), ale ráda bych se podělila o to, co mne zaujalo nejvíce. A tím byla jednoznačně přednáška Petra Ludwiga, autora knihy Konec prokrastinace, která nasadila (pro mě) laťku hodně vysoko a nikdo už si poté moji pozornost tak nezískal. Bylo to záživné, popsala jsem si pár stránek poznámkami a vehnalo mi to optimismus do žil a úsměv na rty. Knihu jsem k vlastní škodě nečetla, ale o přestávce jsem si uzmula kus, který si autor přinesl, a pohltila mě. Nebo alespoň těch 70 stránek, které jsem si stihla přečíst. (Hodlám si ji sehnat a přečíst celou.)

"Překážky jsou od toho, aby zastavily ostatní."

Co se týče zbytku přednášejících, trochu jsem se nudila. Navíc po energií jiskřícím začátku jsem z ostatních přednášejících nabyla dojmu, že nemá smysl psát - neb je to složité, neuživíte se tím, většinou vás odmítnou... Těšila jsem se na přednášku Michelle Losekoot, ale osobně mě zklamala a neodnesla jsem si z ní nic užitečného - jen pocit, že extroverti a určitá osobní přetvářka vládnou světu. 

Jinak ale pro mne byla návštěva Belles Letters skvělým zážitkem. Potkala jsem zde milé a zajímavé lidi, koupila si v dobročinném knižním bazárku knihu a zkrátka jsem si užila knihomolské prostředí. Ještě bych ráda vypíchla skvělé občerstvení - oběd od Sushitime a svačinka od Fruitisimo - jenž se dostalo na všechny a bylo megamňamózní (hlavně pistáciový dort, mňam).

Kavárna Dobrá trafika

Neděle byla pohodová. S přítelem jsme objevili úžasnou kavárnu Dobrá trafika, kde jsme vedle vynikajícího kafe a nejlahodnějších borůvkových muffinků, jaké jsem kdy jedla, dostali i dávku úžasné atmosféry, která nám dala zapomenout na celý okolní svět. Po dobrém kafíčku a odpolední chrupce jsem se vydala na knižní sraz. Přišla jsem s malým zpožděním, takže jsem seděla "mimo dění", ale jen chvilku. Vedle soutěží o knihy se "hrála škatulata", takže jsem se i něco dozvěděla a popovídala si. Bylo to fajn a příjemné, i když jsem většinu lidí neznala a vlastně ani nepoznala. 

Vypůjčeno od Basterky

Knihomolský víkend jsem si neskutečně užila a budu se těšit na další knižní zážitky, které mi život přivane.