Soutěž o Dobrodružství milovníka knih

Včera jsem vám ve článku Nevíte, po čem v létě sáhnout, kde jsem vypsala pár tipů na knihy, které stojí za (nejen) letní přečtení, slíbila soutěž o knihu Dobrodružství milovníka knih amerického spisovatele Charlieho Lovetta. Knížka není nová, jde o můj výtisk, takže už prošla ručkama jednoho náruživého čtivce, ale věřím, že to vás neodradí. Pokud ano - no, jste sami proti sobě. Tak jdeme soutěžit? 


Dobrodružství milovníka knih

PRAVIDLA SOUTĚŽE

 • Soutěž pouze pro ČR - případně Slováky s českou adresou (ostatní "bratři ze Slovenska" mi tímto prominou)
 • Sledovat mě přes Pravidelné čtenáře a do komentáře napsat pod jakým jménem           
 • Sledovat můj  blog na FB  a do komentáře opět připojit pod jakým jménem    
 • Váš mail v případě, že se na vás usměje knižní štěstí
 • A zajímala by mě jedna věc - pro kterou knihu byste byli ochotni vraždit? Úplně první rukopis Harryho Pottera? Váš oblíbený Malý princ, kterého máte po tatínkovi? Nebo jiná kniha, kterou jste nedávno četli?
Soutěžit můžete do pátku 18.7.2014 do 18:00. Výherce vylosuji pomocí Randomu, takže šanci má každý. Přeji vám hodně štěstí a také - příjemné letní dny!
                                                

Komentáře

 1. GFC: Maruška Frielová
  FB: Maruška Friedlová
  email: maruska.friedlojc@gmail.com

  A to je tedy zapeklitá otázka, to ti povím. :D :) Já bych zřejmě vraždila pro podepsaný komplet Harryho ve fialovém kabátku. Dostala ho teď kamarádka k Vánocům, tedy bez toho podpisu, ale vypadá to úplně úžasně! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za účast!

   Tak to máš mé sympatie - za komplet podepsaného Harryho bych vraždila též. :))

   Vymazat
 2. - pravidelní čtenáři: Zdeňka M.
  - FB: Zdeňka Mašátová
  - email: literarnikoutek@centrum.cz

  - Pro jakou knihu bych byla ochotna vraždit? No, to je tedy otázka. :-) Já tu jedna knížečka, kterou vážně zbožňuji už od dětství a neustále se k ní vracím. Opatruji ji a snažím se, aby se mi chudák nerozpadla. Běda tomu, kdo by mi i chtěl sebrat, toho bych byla nejspíš vážně schopná zavraždit.
  P.S. Přiznám se, že Tondu moc nemusím, ale upírek Ruprecht a jeho sestra Anna Bezzubka jsou vážně skvělý. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. P.S. Pardon, ještě připisuji název - Můj kamarád upírek. Jsem na to nějak zapomněla. :-)

   Vymazat
  2. Tak tuhle knihu vůbec neznám. :)) Teď jsem na ní koukala na databázi - má moc krásnou obálku. :)

   Já se zase přiznám, že žádnou takovouhle echt dětskou knihu nemám. No, možná bych za ni mohla považovat Lady a Tramp, tu jsem měla jako malá moc ráda, ale přes všechna ta stěhování bohužel netuším, kde je jí konec. :/

   Vymazat
  3. Jé, tuhle knížku mám taky moc ráda! :-)

   Vymazat
 3. -pravidelní čtenáři: Agaxi J. / Serrlaid (omlouvám se, ale nějak se v googlu vůbec nevyznám a někde mi píše tohle a jinde to druhý :D )
  -FB: Kristýna Urbanová
  -email: kristynnaurb@gmail.com

  Zajímavá otázka :)) Vraždila bych za knížku, která bohužel neexistuje a to k prequel k HP z dob Pobertů :3 To bych si fakt ráda přečetla! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tu bych si také ráda přečetla! To by musela být naprosto boží kniha!
   (Asi dáme J.K. nůž na krk. :D)

   Vymazat
 4. Ahojky,
  tak jako pravidelný čtenář : Nejen z knihovny
  FB: Nejen z knihovny a Soňa Čermáková
  e-mail: Cermakova.S@email.cz

  A má odpověď na tvou otázku zní .....osobně bych vraždila :-) pro knihu s názvem Zápisník jedné lásky. Naprosto ji zbožňuji a příjde mi strašně romantická.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahojky, díky za účast!

   Jinak mám knihy pana Sparkse také moc v oblibě. :) Zápisník je jeden z můj nej, i film miluji. :) Četla si od něj Poslední píseň (už jsem se možná ptala, ale jsem hlava děravá)? To je taký skvělý kus. :) Moc mě zajímá ta jeho novinka - Nejdelší jízda. :)

   Vymazat
  2. Ano četla jsem od něj Poslední píseň, dokonce jí i vlastním :-). Musím říci, že u této jeho knihy jsem brečela jak malá a velká želva dohromady :-)

   Vymazat
  3. Já řvu snad u každé jeho knihy. :D Ale je pravda, že u Poslední písně to bylo takové víc řvavé. :)) U Poslední písně jsem zjistila, že když člověk brečí, tak se čte zatraceně špatně. :D

   Vymazat
 5. GFC: Kleria Amanda
  FB: Kristýna Klér Kotašková
  email: kleria.amanda@seznam.cz
  Velmi zajímavá otázka :). Já bych popravdě vraždila snad za každou podepsanou knihu co bych měla :D. Např. Divergence, Harry Potter nebo Zlodejka knih :D.. Škoda jen že si o tom asi můžu jenom nechat zatím zdát :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koukám, že Harry Potter jede! :)) Já Ti snad nikdy žádnou podepsanou knihu neměla...

   Vymazat
 6. Jestli se můžu připojit když sleduju blog (a myslím, že víš že sleduju, protože čtu vše a chodím sem a komentuju) přes bloglovin (mail Shanzie na seznamu cézet), tak na FB jsem sledující Jana CM, mail používám psaniocteni@gmail.com a knihu bych toužila mít originál Pýchy a předsudku :-) Díky za soutěž!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že jsi to Ty. :P Tak ano, můžeš. :) Také pěkné přání. :) A není zač, já děkuji za účast! :)

   Vymazat
 7. -Na Facebooku tě sleduji pod Knižní paralelou i pod Veronika Janoušková, na googlu mě najdeš jako odběratele meluzinak@gmail.com - stejný je i kontaktní email.
  -A teď odpověď na tvou otázku.. vlastně pro každou. Pro každou knihu kterou vlastním bych ostatním přelámala ruce i nohy kdyby jim chtěli něco udělat, a pro každou knížku kterou chci bych zabíjela - jen abych ji dostala O:)

  OdpovědětVymazat
 8. Iveta B. (víc nepovím) :)
  Přes Googlu sleduju pod tímto profilem.

  Pro knížku, ve které by byl návod na to, jak řešit všechny problémy a nepříjemnosti, který v životě přijdou (hlavně tu vraždu, díky které se k té knize dostanu). Jednoduché rady, které jsou univerzální pro většinu situací a fungují.

  A když by to nešlo, tak jakoukoliv knížku, která pomůže se od všeho aspoň na pár hodin odpoutat. Ale jinak podepsané Pokání od Iana McEwana. S osobním věnováním samozřejmě... :)

  ivet1624@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za účast! Jinak až na tu knihu s univerzálním návodem najdeš, dej mi vědět, občas bych si ji od Tebe vypůjčila. :))

   Vymazat
 9. Pravidelný čtenář - Nika Roovy
  Na fb sleduji jako Veru Burgerová
  email: burgerova-veronika@email.cz
  Můj výtisk Jany Eyrové. :3 Nikdy na něj nedám dopustit, nikdy nechci žádný jiný, jen ten můj, nejlepší výtisk ze všech knižních výtisků na světě. <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za účast! Mohu se zeptat, o jaký výtisk/vydání se jedná? :) Nebo čím je pro Tebe tak úžasný? :) Krom toho, že je Tvůj. :)

   Vymazat
  2. Vydání z roku 1976, jde hlavně o sentimentální hodnotu, byla to vždycky knížka, která držela silné pouto mezi mnou a milovanou osobou, teď je to ta nejkrásnější památka :)

   Vymazat
  3. Tohle vydání mám doma také - sehnala jsem ho na jednom "blešáku" za 10,-. Přišlo mi nádherné a musela jsem si ho odnést domů - dýchala z něj krása a nostalgie.
   Takže chápu, že má pro Tebe takovou cenu, zvlášť máš-li knihu spojenou s někým milovaným. :)

   Vymazat
 10. ČR
  Dominika Couf
  Dominika Coufalová
  xo-domissek-xo@seznam.cz
  mno, na každou knihu, co mám doma v knihovničce, jsem patřičně hrdá a miluju je, zvláště ještě navíc ty, na které jsem si vydělala sama. ale hodně si cením také, bohužel ještě nepřečtené, mé první - a to dokonce hned zahraniční - výhry Unearthly :))
  a ta, po které toužím, bude nejspíš nějaký box ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jo, gratuluji k výhře ze zahraničí. :) To jsme na tom stejně, také svoji knihovnu miluji. :) A je pravda, že když si člověk na knihu vydělá, koupí si ji sám, je to takové "hezčí". Mně nikdy nebavilo utrácet za oblečení - ale za knihy, aaach. :))

   Vymazat
 11. Ahojky, sleduju jako Carmen, a na Faceu jako Králík v krabici :)
  email: terezkvapilova@gmail.com

  Mno a kniha pro kterou bych byla ochotná vraždit, to sama ani nevím. Vážím si všech knih, a těžko se vybírá nějaká, kterou bych měla "nejradši".
  Ale pokud mám zvolit nějakou nostalgickou, tak to budou Pohádky od M. Macourka, jelikož Kryštůfek, který se schoval v mixéru, Hroch, který se bál očkování nebo třeba Jakub a 200 dědečků, to jsou naprosto originální pohádky, které jsem jako malá hrozně milovala, kor když mi je četla babička :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za účast! Zahanbeně se musím přiznat, že tyhle pohádky vůbec neznám. :(

   Vymazat
 12. GFC - Adelle .R
  Fb - Adelle Aďa
  aderos1@atlas.cz

  Jen jedna? Upřímně, já bych vraždila pro všechny knihy, které jsem dostala od rodičů.

  OdpovědětVymazat
 13. - Pravidelný čtenéř Adelica z knižní louky :)
  - FB sleduji pod jménem Adelica z knižní louky a myslím, že i pod osobním profilem Adéla Dvořáková
  - kniznilouka.adelica@gmail.com
  - To je celkem těžké musela jsem zapřemýšlet, ale schopna vraždit bych byla pro knihu Pod kupolí, jakékoliv vydání. Prostě je to moje nejoblíbenější kniha a na tu nikdo nesáhne! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za účast! Přiznám se, že tu jsem ještě nečetla. Ehm. :D Ale píši si ji na seznam. :)

   Vymazat
 14. Pravidelni ctenari: Michaela Vavrinova
  FB: Míša Vavřinová
  Doslovně pro žádnou a stejným způsobem nejspíš odpovím i pokud to ,,vraždění " nebudu brát tak vážně :) asi jsem ještě nenatrefila na tu pravou knihu. Ale mozna bych vrazdila za Hostitele, za to, any ho lidi neodsuzovali proto, ze ho napsala autorka Stmívání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za účast! :) Hostitele jsem nečetla - je pravda, že mě trochu odradila autorka. Ale jen proto, že jsem Stmívání a zbytek četla, nebylo to špatné (knihy nebyly špatné), ale nějak jsem pak neměla potřebu číst od ní něco víc. Ale očividně je to škoda. :)

   Vymazat
  2. Opravdu to škoda je a pokud budeš mít někdy možnost po této knize sáhnout, určitě ji vyzkoušej :) sama nemám Stmívání ráda, ale jsem ráda, že jsem nad autorkou zavřela oči a opravdu se zajímala jen o opsah knihy :)

   Vymazat
 15. Pravidelní čtenáři: Michaela Moserová
  FB: Mishonka Moserová
  E-mail: mmoserova@seznam.cz

  Kniha, kterou bych ze své knihovny nedala je "Továrna na smrt". Jistě všichni znají i když ji třeba nečetli. Dlouho jsem ji sháněla a nakonec se mi podařilo získat svazek z roku 1959 i s věnováním jednomu nejmenovanému členu VB za dobrou a obětavou spolupráci v prosinci v Brně téhož roku. Paradox vidím v jedné věci... kniha začíná předmluvou a hned první věta zní: "Čtenáři, kniha, která před Tebou leží, je knihou Tvé svobody."... Z mého úhlu pohledu nebyli lidé svobodní za války ani v době, kdy nám vládli komunisté...
  Nejnovější kniha, za kterou bych vraždila je vtipná a plná energie ... a to je "Muž jménem Ove". Kdo nečetl, doporučuji... budete se smát od začátku do konce :)
  Hezký den :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Knihu "Továrna na smrt" jsem nečetla a přiznám se, že mě podobný směr příliš netáhne. Ovšem Tvé vydání je unikátní a ten paradox do očí bijící. Ty jo - "Muž jménem Ove" je teď vychvalován naprosto všude, slyším pořád samý Ove, Ove. :)) Už si ji budu muset také přečíst. :)
   Jo a díky za účast! :)

   Vymazat
 16. GFC: Bastera
  Facebook: Barbora Obstová
  email: bastera@seznam.cz

  Těžká otázka, vraždila bych za všechny úžasné knihy z mé knihovničky, ale jinak bych vraždila za rukopis Shakespeare nebo za jakýkoliv rukopis od Leonarada da Vinciho! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za účast! :) Až takhle do historie by si šla, hmmm. Mně by stačil ten podepsaný Harry. :))

   Vymazat
 17. GFC: Charlie
  FB: Verunka Zíbarová
  email: charlote.jane@seznam.cz

  Hmm, to je těžká otázka. Vraždila bych pro podepsané knihy od Patricie Briggs ze série Mercy Thompson. V knihovně je mám všechny, i sérii Alfa a Omega. Ale ten podpis chybí :( Kdybych je někdy sehnala podepsané, byla bych nejšťastnější na světě. Samozřejmě kdyby mi je někdo dodal i s Adamem, tak by to bylo ještě lepší :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za účast! :) Přiznám se bez mučení, že autorku, ani její série, neznám. Ale já bych třeba vraždila za podepsaného celého Harryho, takže Tvůj chtíč chápu. :))

   Vymazat
 18. Tak tohle už píšu podruhé -_- moje technika vždy zklame :D
  Pravidelní čtenáři: Enchantress Dawn
  Facebook: Anna Zednikova
  e-mail: ladyE.Dark@seznam.cz

  Tohle je ta nejhorší (jedna z nejhorších) otázek mého života, ale kdybych se podívala na svou knihovnu (knihovny) a měla si vybrat jednu jedinou knížku z těch všech, vybrala bych od Heleny Šmahelové Žena roku 1900, protože to je knížka, kterou jsem četla asi čtyřikrát, neomrzela mě a já ji miluji, navíc má pro mě obrovskou hodnotu, jelikož mi ji darovala babička, která si ji koupila když byla ještě svobodná a navíc se děj odehrává v místech, které znám. :) Ale možná bych vraždila za Inferno od Dana Browna, jelikož ho mám podepsané autorem. :D A za Harryho, který by byl kompletně podepsaný, tak taky. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za účast! :) Technika je neřád. :))

   Žena roku 1900 neznám, ale píši si na seznam. :) Inferno máme doma - nepodepsané, ještě jsem se k němu ani nedostala. :/ Chjo. :))

   Vymazat
 19. Jednorožec Radynka
  Radka Safínová
  radynkas@gmail

  Kdybych vraždila, tak nejspíš ne pro knihu :D Ale za Burlesque and the Art of the Teese bych někoho polštářem přidusila :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za účast! :) Ty jo, Ty se nezdáš. :)) Takový pohádkový jednorožec a pak toto. Hmmm, Ty se mi začínáš zamlouvat čím-dál-tím-víc-čéče. :))

   Vymazat
 20. tady i na fb jako Tereza Pernicová
  mail: terezaperni@gmail.com
  Pro kterou knížku bych vraždila...já nevím, jestli bych vraždila, já jsem poměrně mírumilovný tvor, ale možná by to byly nějaké knížky po babičce, které si po její smrti přivlastnil automaticky strýc, i když tam jde spíš o takovou nostalgii.
  No a tím podepsaným Harry Potterem bych tedy taky rozhodně nepohrdla :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za účast! :) Koukám, že Harry letí. :)) Jinak příbuzenstvo a jejich "automatické přivlastňování" je kapitola sama o sobě...

   Vymazat
 21. MischaS_
  Michaela Kaňková
  kanka.michaela@gmail.com

  Rozdělím to na dvě kategorie.
  Knihu, kterou už mám: Krása nesmírná. Ještě staré, odrbané vydaní po bibičce, mamince...
  Knihu, kterou nemám: teda spíš knihy: souhrné, první vydání Shakespeara. V originále :) Jo, možná bych ještě vraždila pro knížky Victorie Francés...

  Vypadá to, že se brzo dám na sólovou dráhu knižního vraha :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za účast. :) Mimo mísu - moc se mi líbí Tvé příjmení. :))

   Vymazat
 22. Dočetla jsem... :) Moc se mi líbila. :) Poslední dobou jsem moc nečetla, nějak mě přestala bavit čtečka, potřebovala jsem v ruce držet papírovou knížku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se Ti líbila. Vzpomínám na ni s úsměvem a milým pocitem. Ač je mi třeba J. Austenová bližší, První dojmy už mě tolik neokouzlily, jako tahle knížka. :)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!