Nevíte, po čem v létě sáhnout?

Ano, už i já se přidávám do fronty radílků. Ne všichni jsou na tom tak smutně, že by měli naplánovaný "čtecí diář" na měsíce dopředu (ne, nestěžuji si, kdyby to tak náááhodou chtělo vypadat). A právě pro vás - ztracené duše, tápající v hromadách knih s otázkou "Kterou?" na rtech - mám pár tipů, čím si oživit volné letní dny. Třeba někomu pomůžu vyřešit otázku života a smrti, rozumu a bláznovství, nebo prostě jen usnadním vybírání. Jdeme na to!


Sundej mi měsíc - Gregory Hughes

Jednou z knih, které bych vám ráda doporučila, je dětská kniha s poetickým názvem Sundej mi měsíc. Kniha amerického spisovatele Gregory Hughese mě dostala do kolen hloubkou svého vyprávění, vtipem a báječným příběhem dvou malých dětí, které po smrti svého otce hledají na vlastní pěst svou budoucnost - svého strýce. Kniha potěší dětskou duši v jakkoliv starém těle.


Ve stínu černých ptáků - Cat Winters
Další knihou - pokud jste ji ještě nečetli - je tahle bomba s názvem Ve stínu černých ptáků. Američanka Cat Winters mi tímhle skvostem udělala ohromnou radost. Nenechte se zmást trochu pomalým začátkem, protože po něm se dostaví příběh, který hltáte a bobtná ve vás až bolestná zvědavost. 

Accabadora - Michela Murgia
Accabadora je útlý román italské prozaičky Michely Murgiové. Malá knížka, co do počtu stránek, ovšem s velkou hloubkou, kterou ji propůjčuje téma smrti. Nebude to kniha pro každého a přesto si myslím, že je hodna toho, abych ji zde zmínila.

Imperfekcionisté - Tom Rachman
Britský spisovatel Tom Rachman přináší ve své knize Imperfekcionisté zajímavý výčet ztracených duší, jež spojuje láska či nenávist k novinářskému řemeslu. Inteligentní, lehce hořké a místy vtipné dílo, které ukojí i náročnějšího čtenáře.

Deset žen - Marcela Serrano
Marcela Serrano ve svém románu Deset žen poskytla úžasný vhled do ženské duše, do hlubin vztahů, lidství, šílenství, bolesti, osudu. Čtivé dílko vhodné pro ženy, které budou v postavách nacházet kousek sebe.

Poslední dopis od tvé lásky - Jojo Moyes
Ač jsem osobně více okouzlená prvotinou anglické autorky Jojo Moyes Než jsem tě poznala, i tak bych ráda zmínila její - v Česku vydanou jako druhou v pořadí - knihu Poslední dopis od tvé lásky. Ženské srdce určitě ocení dávku romantiky, která je v tomto příběhu, kde se minulost prolíná s přítomností, opravdu velká - ale přitom vám nebudou trnout zuby.

Dobrodružství milovníka knih - Charlie Lovett
Jako poslední bych chtěla doporučit "román o posedlosti" Dobrodružství milovníka knih od amerického autora Charlieho Lovetta. Tak trošku mě mrzí, že ho tolik lidí "strhalo", protože já jsem se u knihy skvěle bavila a nemohla se od stránek odtrhnout. 

A protože bych chtěla, abyste i vy poznali, že kniha Dobrodružství milovníka knih stojí za přečtení, rozhodla jsem se věnovat svůj výtisk do soutěže, která se na blogu objeví během zítřka. 

Doufám, že vás článek potěšil a někomu třeba usnadnil rozhodování a vybírání. Co za knihu byste mi na léto doporučili vy?
Komentáře

 1. Imperfekcionisty a Nez jsem te poznala bych si vazne rada precetla :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Určitě do nich jdi. Obě za přečtení stojí. :) Než jsem Tě poznala jsem četla loni na dovolené - řvala jsem jak želva. :D Ta kniha se četla úplně sama. :) A Imperfekcionisté mě prostě bavili. :)

   Vymazat
 2. Hledala jsem teď knihy v knihovně, že ybch si je půjčila. Především Ve stínu černých ptáků a Dobrodružství milovníka knih, bohužel je vše rozpůjčené. Tak snad během prázdnin. :) Na Jojo (Joju? - nevím, jestli to skloňovat) Moyesovou se chystám už delší dobu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, to já jsem vždycky nadšením bez sebe, když najdu nějakou tu "poměrně novinku" volnou k vypůjčení. :)) Uvidíš, určitě se dříve nebo později zadaří. :) Přeji - až je ulovíš - ať se líbí! :)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!