Můj první Knihex

Díky "přízni osudu" jsem se včera nakonec přeci jen ocitla na Knihexu. Po šesté jsme byli na Náplavce jako na koni. Nejdříve jsem si myslela, že budu mít málo času. Ale upřímně - bylo ho tak akorát. Obávám se, že bych toho víc asi nesnesla. Už takhle jsem byla docela "zděšená" tím návalem lidí - ať už to byla "opilá mládež" válející se kolem dunící lodi, nebo převeliké množství alternativně vyhlížejících/se tvářících/na si hrajících lidí. Na můj vkus moc - ano, hodlám použít Há slovo - hipsterů. Pardon, nejde to jinak. Ale když jsem se najedla a dala si jedno pivko, bylo to hned celé snesitelnější.

Nat Bez vodítka


Je pravda, že nám některé stánky sklidili přímo před nosem, ale i tak jsem stihla okouknout vše důležité. U stánku Paseky jsme neodolali a pořídili jsme si domů úsměvnou knihu Ruperta Fawcetta Bez vodítka: Z tajností psího života. Jakožto pejskaři s přítelem sledujeme jeho FB stránku a bavíme se. (Každý druhý obrázek mi něco připomíná.)


Ve stánku, kde byly knihy za dobrovolné ceny, jsem našla tyhle tři krásky: Nebezpečně krásný, Tma a prázdnota a Město z popela  - ano, prostě se mi líbily obálky. Sice jsou to různé díly různých sérií, ale já to přežiji. 

Nakladatelství DharmaGaia
Ještě větší radost jsem si udělala u stánku DharmaGaia, kde prodával opravdu velmi sympatický, vlasatý pán. Rozhodně zkusím navázat spolupráci, neb se mi jejich "Knížky pro přemýšlivé lidi" moc líbí. Kdybych nebyla tak nesmělá, možná jsem mohla i tuhle knihu získat jako recenzní výtisk. Ovšem člověk má chuť podpořit práci nakladatelů a pisálků. 

Brož Roe
Tuhle boží brož jsem nemohla na Knihexu nechat (stačí, že jsem si musela vybrat jen jednu věc ze slečnina úžasného kufříku). Zamilovala jsem se do ní. Je dokonale úchylná a přesně vím, ke kterým náušnicím ji budu nosit.

Bookmarklovers
No a to nejlepší nakonec! Potřásla jsem si rukou s Romanem z Bookmarklovers, získala další záložkové krásky, byla pozvána na lahodnou palačinku (ještě jednou moc díky) a skvěle si popovídala. Seznámila jsem se ještě s další částí BML a sice Hansem a jeho milou polovičkou (jenž trpí stejně knižním a náušnicovým fetišem, jako já). Tohle setkání mi zlepšilo celkový náhled na Knihex. 

Nakonec se tedy z návštěvy Knihexu vyklubal velmi příjemný večer - bylo fajn poznat se osobně s lidmi, kteří dokáží ocenit, co dělám a mají radost z toho, že mě vidí. Díky Bookmarkloversáci - díky vám jsem si to skvěle užila!
Komentáře

 1. Tak ono hoďka akorát. :D Já jsem zase na konci Knihexu nutně potřebovala čúrat, takže jsem do té ToiToiky musela osobně. Kupodivu to nebylo tak hrozné, jak jsem čekala, byť to bylo děsivé. :D

  OdpovědětVymazat
 2. skoda, ze jsem nemohla, muselo to byt super. broz je pekne ujeta :-D :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je naprosto dokonalá. :D Vystihuje mé vnitřní roz(po)ložení. :D Homer má skákající opičku, nebo kravičku hrající na ukulele - mně v hlavě sedí šelma psovitá v dámském spodním prádle. :D

   Vymazat
 3. Mě to lákalo, ale bohužel to nevyšlo kvůli nemoci. Tak snad příště :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bývá snad ještě nějak na podzim/zima, nebo ne? :) Já bych brala o polovinu méně lidí a o polovinu více peněz. :D (Abych si mohla koupit i náušnice, nejen brož. A taky Papeloťácké věci. A jiné krásné zápisníčky, které nutně potřebuji...)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!