Informační okénko 2

Tentokrát jsem se inspirovala u Basterky, která na svém blogu "Knihy nekoušou" přidává příspěvky s názvem "Informační okénko". Jedná se o tzv. deníčkové články, ve kterých bych ráda po vzoru Basterky shrnula novinky a různé události ze svého života a také vám sdělila, co můžete očekávat u mě na blogu - nebo co bych aspoň ráda, abyste tu našli (neb člověk míní a život mění). Články se budou objevovat s pravidelnou nepravidelností a já doufám, že vás budou bavit stejně, jako mě. 


Nat a Dobby

Tak koukám, že už je to měsíc, co jsem psala své první Informační okénko. Chtěla jsem jít sice s chlupáčema na procházku, ale vzhledem k tomu, že u nás chčije a chčije, vrhnu se do psaní. Co se od minule změnilo? Už jsme si zvykli na přítomnost dvou chlupáčů v bytě a nelezeme tolik po stěnách (prvních 14 dní byl vážně záhul). Chlupáči už si na sebe také zvykli - Dobby už si nestěhuje batůžek s granulkama a míčkem, místo toho zjistil, že se s malým dá vyblbnout - věčně se okusují, tahají za chlupy, tahají o míč, ruličku od toaleťáku, kousacího krokodýla, naši pozornost,...

Natík povýšil z přezdívky "Malý Hitler" na "Váleček", jelikož je to pěkný cvalík. Před měsícem, když jsme si ho přivezli, vážil 5 kilo -  a přesně to samé za měsíc přibral. Jsem tedy dost alergická na to, když o něm někdo řekne, že "je tlustej", ale to už je asi úděl psí mámy. Natík je pěkný akčňák - jestli je Dobby rozmýšlivec, Nat vše dělá s nadšením, rychle se učí a je to celkově pěkný rarach. A já se do něj beznadějně zamilovala. 

Tenhle čtvrtek jsme byli spolu poprvé ve štěněčí školce. Bylo to naprosto super! Jelikož je to žravá potvora, je snaživý a za piškotek by udělal i salto vzad. Učí se dobře, snáz a rychleji, než se učil Dobby. A mě to s ním ohromně baví! Teď vstupujeme do období, kdy musí každého prozkoumat, takže se rozuteče za každým, koho vidí. A také je to "fujtajblový sběrač". Ať žijí štěněčí fáze. 

Ale já se obrnila spoustou pamlsků, myšlenkou na to, že už jsme to jednou zvládli a snažím se nasadit úsměv pokaždé, když ho tahám od nějaké nepříjemné ženské (ne vždy mi to jde). Holt někdo nemá rád děti a někdo zase psy. (To druhé tak nějak nechápu.) 


A teď k událostem, které vás čekají a (ne)minou. Změna programu vyhrazena. 


Tak, pro dnešek padla a brzy se tu opět uvidíme. 

Komentáře

 1. juu to pejskovy povidani prosim casteji! :) taky budu ted psat Tichou zenu. tys vydyndala tu Prokrastinaci?? jak se ti to povedlo? :-D :-D Voda pro slony ma byt docela drsna, to se tesim na recenzi, dej si ji na zacatek cteciho seznamu jo :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobře, pejskové povídání zavedu častěji. Už jsem o tom stejně přemýšlela, tak když to bude číst aspoň jeden člověk. :))

   Jak vydyndala - spolupracuji s Melvilem, tak jsem si o ni hezky slušně napsala, když jsem jim posílala recenzi na Svět, který skončil včera. Připsala jsem, co mi řikal Petr Ludwig na BL, že si o ni mám říct a bylo. :))

   Já jsem viděla film, bylo to docela "zlé" - jestli někdo nesnáší týrání zvířat, je to celkem maso. Ale jsem moc zvědavá i na knihu. :) Přeci jen - kniha je kniha. A už je to celkem dlouho, co jsem ten film viděla. :)

   Vymazat
 2. Tak tohle plemeno ti strašně moc závidím! Jsou opravdu nádherní! :-) Určitě ti budou dělat jenom radost. Takovou radost, jakou umí jedině psi. :-) Informační okénka jsou super, škoda, že jsem teď byla čas neaktivní, ale dvanáctky v práci mi dávají celkem zabrat, ale snad doženu čas a přečtu si tvé recenze. :-) Navíc ve volném čase organizuji u nás psí den a snažím se věnovat také svému psímu příteli, když ho teď někdy celý den nevidím. Pejskové jsou zkrátka vášeň. :-) A nyní překonávají i ty knihy. Všimla jsem si na databázi, že jsi četla ještě nějakou knihu o psech, tak jsem ti chtěla navrhnout, jestli nechceš udělat speciální článek s tipy o knihách o psech, nebo které se psího tématu nějak dotýkají. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem byla zvyklá na Kavalíra, takže je tohle pro mne trochu změna. :) Navíc Angie jsme měli od mého dětství, takže když se vychovávala, byla jsem malá a nepamatuji si to. :)

   A je úžasné, jak jsou i tihle dva rozdílní, byť se jedná stejné plemeno. :) Dobby je takový ťuňta, přemýšlivec, než se pro něco rozhodne, tak mu to trvá, není vůbec žravý. Kdežto Nat je takový rychlík. :) Je víc energický, učenlivý, žravý. Sedla jsem si s ním víc, než s Dobbym. A on se mnou také - Dobby přilnul k příteli a Nat ke mně. :) Je to moje prdelka. :))

   Jj, to byl Střet kultru - mám ji půjčenou z knihovny, rozečtenou, bohužel jsem ji odložila kvůli recenzákům. Ale mám v plánu si ji koupit. :) Teď jsem si koupila Svého psa nestřílejte a v knihovně jsem si půjčila ty Konejšivé signály. Já už přemýšlela, že udělám i přímo jeden "psí šuplíček" tady na blogu. A Tvůj návrh se mi líbí. :) Nejsem právě žádný zdatný kynolog, jsem spíše začátečník, ale o to víc se snažím vstřebat krom jiného právě z knih. Líbí se mi pozitivní motivace, se kterou se teď roztrhl pytel. Je mi sympatičtější než staré cvičákové škubání na stahováku a jiné násilné kroky.

   Vymazat
 3. Hezké shrnutí. Jsem zvědavá, jestli si "vezmeš" něco z konce prokrastinace. ŠŤastná kniha bude myslím super (já čtu jen blog a mám ho moc ráda). Voda pro slony se mi taky líbila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsme zvědavé dvě. :)) Ale byla bych moc ráda, kdybych si z ní odnesla něco, co mi pomůže (i když si plně uvědomuji, že nejvíc záleží na mě - což je asi ten hlavní kámen úrazu :D).
   Blog čtu také, knihu jsem si chtěla původně koupit, ale často jsem četla názory, že "to nemá cenu, neb se tam člověk nedoví nic nového" (oproti blogu), takže jsem si nakonec koupila jinou knihu s tím, že tuhle si vypůjčím. :) A Voda pro slony, na tu jsem měla zálusk už docela dlouho, film dobrý tak uvidíme. :)

   Vymazat
 4. Tak to jsem ráda, že už se to trošku uklidnilo a že jste si s Natem tak pěkně sedli. Je to krásné vidět, jak jsou oba rozdílní, u nás je to to samé :)
  Tichá žena na mě čeká, doufám, že byla dobrá! :) Vodu pro slony jsem nějak přeskočila ani nevím proč, nějak mě nezaujala, abych se do ní pustila, tak jsem zvědavá. Šťastný blog je fajn, ale také jsem slyšela, že to není nic nového oproti blogu, tak jsem zvědavá :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem také ráda, neb to vážně bylo na palici. Až jsem si říkala, co jsem si to sakra myslela. :D Ale už je to v poho, byť teď tedy začíná mít to období "zajímá mě úplně všechno a všechno musím prozkoumat", takže ho věčně někde odchytávám - cvičím se v trpělivosti. :))

   Jsou dost rozdílní no, taky mě to fascinuje. :)) A sedli jsme si jak prdel na hrnec. :)) Baví mě to s ním a moc. :)

   Tichou ženu si užij - já jsem z té knihy taková rozpačitá, líbila se mi dost, ale byla jsem z ní docela taková ne vysloveně v depresi, ale prostě rozčarovaná. :D Já nevím, jak to popsat. :D Jako že mi nepřišla špatná, ale občas mě tam něco štvalo - asi nejvíc ten chlap, pak mě štvala ta ženská. :D Byla jsem z toho taková prostě celkově naštvaná. :D

   Hmmm, tak uvidím - a film jsi viděla? Mně se film celkem líbil, tak doufám, že mě kniha neodradí. A jinak co se týče Šťastné knihy - je pravda, že její blog čtu ráda, ale nemám ho proštudován do všech písmen, tak věřím, že mě snad kniha nudit nebude. :) Pokud se k ní vůbec dostanu, nebo už je budu muset teď povracet všechny (topím je tu třetí měsíc).

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!