neděle 29. června 2014

Informační okénko 2

Tentokrát jsem se inspirovala u Basterky, která na svém blogu "Knihy nekoušou" přidává příspěvky s názvem "Informační okénko". Jedná se o tzv. deníčkové články, ve kterých bych ráda po vzoru Basterky shrnula novinky a různé události ze svého života a také vám sdělila, co můžete očekávat u mě na blogu - nebo co bych aspoň ráda, abyste tu našli (neb člověk míní a život mění). Články se budou objevovat s pravidelnou nepravidelností a já doufám, že vás budou bavit stejně, jako mě. 


Nat a Dobby

Tak koukám, že už je to měsíc, co jsem psala své první Informační okénko. Chtěla jsem jít sice s chlupáčema na procházku, ale vzhledem k tomu, že u nás chčije a chčije, vrhnu se do psaní. Co se od minule změnilo? Už jsme si zvykli na přítomnost dvou chlupáčů v bytě a nelezeme tolik po stěnách (prvních 14 dní byl vážně záhul). Chlupáči už si na sebe také zvykli - Dobby už si nestěhuje batůžek s granulkama a míčkem, místo toho zjistil, že se s malým dá vyblbnout - věčně se okusují, tahají za chlupy, tahají o míč, ruličku od toaleťáku, kousacího krokodýla, naši pozornost,...

Natík povýšil z přezdívky "Malý Hitler" na "Váleček", jelikož je to pěkný cvalík. Před měsícem, když jsme si ho přivezli, vážil 5 kilo -  a přesně to samé za měsíc přibral. Jsem tedy dost alergická na to, když o něm někdo řekne, že "je tlustej", ale to už je asi úděl psí mámy. Natík je pěkný akčňák - jestli je Dobby rozmýšlivec, Nat vše dělá s nadšením, rychle se učí a je to celkově pěkný rarach. A já se do něj beznadějně zamilovala. 

Tenhle čtvrtek jsme byli spolu poprvé ve štěněčí školce. Bylo to naprosto super! Jelikož je to žravá potvora, je snaživý a za piškotek by udělal i salto vzad. Učí se dobře, snáz a rychleji, než se učil Dobby. A mě to s ním ohromně baví! Teď vstupujeme do období, kdy musí každého prozkoumat, takže se rozuteče za každým, koho vidí. A také je to "fujtajblový sběrač". Ať žijí štěněčí fáze. 

Ale já se obrnila spoustou pamlsků, myšlenkou na to, že už jsme to jednou zvládli a snažím se nasadit úsměv pokaždé, když ho tahám od nějaké nepříjemné ženské (ne vždy mi to jde). Holt někdo nemá rád děti a někdo zase psy. (To druhé tak nějak nechápu.) 


A teď k událostem, které vás čekají a (ne)minou. Změna programu vyhrazena. 


Tak, pro dnešek padla a brzy se tu opět uvidíme.