Červnové "Knižní přírůstky"

Je za námi další měsíc - je neuvěřitelné, jak ten čas letí - a to znamená, krom spousty jiných záživných věcí, že je čas na "Knižní přírůstky". Tenhle projekt vymyslela Cathy z blogu "Mezi nebem a peklem". O co že jde? To si takhle vyfotíte nově pořízené knihy za daný měsíc (darované, koupené, recenzní výtisky a nebo vyměněné) a přidáte k nim třeba i nějaký ten komentář. Těšíte se na nové obyvatele mé knihovničky? Oproti minulému měsíci je tento knižně chudší, ale i tak je červen na přírůstky bohatý (když vezmu v potaz, že jsem si na začátku měsíce řekla, že za knihy utrácet nebudu - ach ta naivita). Jelikož jsme si pořídili druhého psa, dospěla jsem k závěru, že by nebylo od věci investovat i do nějaké "psí literatury". První kniha je spíše úsměvná - jelikož ráda peču a psíci jsou mlsní, knize Psí pamlsky jsem prostě neodolala. Knihu Svého psa nestřílejte! mi doporučila známá a četla jsem na ni spoustu chvály, takže to byla jasná volba. 


Další knihu jsem si koupila na Belles Lettres v dobročinném knižním marketu. Říkala jsem si, že nebudu utrácet, ale když jsem uviděla knihu Myšlení, rychlé a pomalé od Jan Melvil Publishing za méně jak polovinu - no nechal by ji tam jen blázen.


Když jsem si kupovala knihu Svého psa nestřílejte! koukla jsem se v Dobrovském rovnou i na slevový regál. A tam jsem za 48,- objevila Volání netvora, které mě okouzlilo jak obálkou tak příslibem, co mě čeká uvnitř, že jsem ho musela vzít s sebou domů.


V neděli 22.6. se na Náplavce konal knižní jarmark Knihex, kde jsem byla úplně poprvé. Zde byl - mimo jiné - stránek s knihami, které jste si mohli za dobrovolné ceny odnést domů. Já jsem zde našla tři: Město z popela, Tma a prázdnota a Nebezpečně krásný.


Na Knihexu jsme se také zastavili u stánku Paseky, kde jsme s přítelem neodolali a pořídili si knihu Bez vodítka - zasměje se u ni každý, kdo má doma psa.


Posledním úlovkem z Knihexu je kniha z nakladatelství DharmaGaia (Lumír Kolíbal je sympatický pán) - Cesta ženy k Bohu


Poslední červnové přírůstky jsou z Jan Melvil Publishing - dnes dorazil balíček s knihami k recenzi. Tedy, spíše s jednou určenou k recenzi, neb druhá je již zrecenzována. V balíčku se na mě usmívaly knihy Svět, který skončil včera a také Konec prokrastinace


A co vy, vybrali byste si některou? Četli jste některou z knih - líbila se, nelíbila. Povídejte, přehánějte.Komentáře

 1. Melvil vypadá hodně zajímavě :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na spolupráci s nimi jsem hrdá - teď už mohu klidně zemřít. :D
   Na Konec prokrastinace se neskutečně těším. Knihu jsem nakousla na BL a jsem zvědavá, co v ní najdu dál. :) A taky trochu doufám, že mi pomůže (docela bych to ocenila).
   Jinak jejich knihy mám moc ráda, je to zas z jiného soudku. :)

   Vymazat
  2. to určitě já od nich měl čtyřhodinového šéfkuchaře a Ahoj, tati a musim s tebou naprosto souhlasit :) asi jim zas budu muset napsat :D

   Vymazat
  3. My máme doma Začněte s proč (ještě jsem se k ní nedostala, leží mi tu na stole a smutně natahuje ručičky), Kraď jako umělec už je v trochu salátovém vydání, neb je čteno pořád a pořád dokola (boží knížka!!!), Svět, který skončil včera jsem nedávno dočetla a hodně, ale hodně moc se těším na knihu Ticho - to je hned po Konec prokrastinace nejvíc Must have kniha od nich. :))

   Na jejich knihy je radost pohledět jak zvenčí, tak zevnitř. :)

   Vymazat
 2. Bez vodítka se mi líbí, píšu si na seznam :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Super, jsem ráda, že sis tu našla něco, co Tě oslovilo. :) Ať se kniha líbí! :)

   Vymazat
 3. Konec prokastinace bych si sakra měla taky někdy přečíst! :) A Bez vodítka vypadá skvěle, díky za tip :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že mi to pomůže. :D Už tu chodila i přítelova maminka (psycholožka) a tak tu jako "vykřikovala", že je to skvělá kniha, že bychom si ji měli oba přečíst (netuším, co nám tím chtěla naznačit :D).
   Bez vodítka je strašná prča - sleduji toho týpka na FB a s každým dalším jeho postem se neskutečně bavím. :)

   Vymazat
 4. Konec prokrastinace jsem četla :) Prokrastinuji dál :D

  Králík v krabici

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Promiň! :D Ale jako ta kniha je skvělá, dobře se čte a opravdu jsou tam dobré tipy. Ale já jsem asi moc tvrdý oříšek :D

   Vymazat
  2. No, já do toho jdu s tím, že sama kniha mne nespasí a že asi budu muset jako taky trochu máknout. :D Tak uvidíme. Třeba si nějaké rady vezmu k srdci - chtělo by to, protože sama sebe svou prokrastinací už trošku se - štvu. :))

   Vymazat
 5. Ty psi knížky vypadají zajímavĕ. A ty tři co mas z knihexu se mi moc líbi obálkami

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, v podstatě kvůli těm obálkám sem si je vzala. :D (Tohle bych měla omezit.)

   Svého psa nestřílejte! tady právě doporučují v jednom tom "psím cvičišti", kde se učí dle pozitivní motivace, že je skvělá. Známá ji četla a je z ní nadšená, tak ji chci zkusit též. :)

   Vymazat
 6. Myšlení rychlé a pomalé mám doma, hrozně se na něj těším a doufám, že se k němu dostanu co nejdřív. Vůbec ale nevím, co od toho mám čekat.
  Ty psí knížky jsou bezva! :) Taky ráda peču a doma máme pejska, tak bych se po knížce mohla poohlédnout a jednou taky nepéct něco jen pro sebe..:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to právě brala jako odlehčení - neb budu-li i nadále péct pro nás, budu brzo pořádná koule. :D Pekli jsme teď o víkendu s přítelem - nakonec to psi vzali na milost. :D Ale je to chuťově dobré i pro lidi - jen ne tak sladké. :))
   Já také úplně nevím, co od toho čekat, ale už jsem po ní koukala několikrát a když byla za tak krásnou cenu a pro dobrou věc - nech ji tam. :))

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!