pondělí 30. června 2014

Červnové "Knižní přírůstky"

Je za námi další měsíc - je neuvěřitelné, jak ten čas letí - a to znamená, krom spousty jiných záživných věcí, že je čas na "Knižní přírůstky". Tenhle projekt vymyslela Cathy z blogu "Mezi nebem a peklem". O co že jde? To si takhle vyfotíte nově pořízené knihy za daný měsíc (darované, koupené, recenzní výtisky a nebo vyměněné) a přidáte k nim třeba i nějaký ten komentář. Těšíte se na nové obyvatele mé knihovničky? Oproti minulému měsíci je tento knižně chudší, ale i tak je červen na přírůstky bohatý (když vezmu v potaz, že jsem si na začátku měsíce řekla, že za knihy utrácet nebudu - ach ta naivita). Jelikož jsme si pořídili druhého psa, dospěla jsem k závěru, že by nebylo od věci investovat i do nějaké "psí literatury". První kniha je spíše úsměvná - jelikož ráda peču a psíci jsou mlsní, knize Psí pamlsky jsem prostě neodolala. Knihu Svého psa nestřílejte! mi doporučila známá a četla jsem na ni spoustu chvály, takže to byla jasná volba. 


Další knihu jsem si koupila na Belles Lettres v dobročinném knižním marketu. Říkala jsem si, že nebudu utrácet, ale když jsem uviděla knihu Myšlení, rychlé a pomalé od Jan Melvil Publishing za méně jak polovinu - no nechal by ji tam jen blázen.


Když jsem si kupovala knihu Svého psa nestřílejte! koukla jsem se v Dobrovském rovnou i na slevový regál. A tam jsem za 48,- objevila Volání netvora, které mě okouzlilo jak obálkou tak příslibem, co mě čeká uvnitř, že jsem ho musela vzít s sebou domů.


V neděli 22.6. se na Náplavce konal knižní jarmark Knihex, kde jsem byla úplně poprvé. Zde byl - mimo jiné - stránek s knihami, které jste si mohli za dobrovolné ceny odnést domů. Já jsem zde našla tři: Město z popela, Tma a prázdnota a Nebezpečně krásný.


Na Knihexu jsme se také zastavili u stánku Paseky, kde jsme s přítelem neodolali a pořídili si knihu Bez vodítka - zasměje se u ni každý, kdo má doma psa.


Posledním úlovkem z Knihexu je kniha z nakladatelství DharmaGaia (Lumír Kolíbal je sympatický pán) - Cesta ženy k Bohu


Poslední červnové přírůstky jsou z Jan Melvil Publishing - dnes dorazil balíček s knihami k recenzi. Tedy, spíše s jednou určenou k recenzi, neb druhá je již zrecenzována. V balíčku se na mě usmívaly knihy Svět, který skončil včera a také Konec prokrastinace


A co vy, vybrali byste si některou? Četli jste některou z knih - líbila se, nelíbila. Povídejte, přehánějte.