Můj "Svět knihy 2014"

Není knihomola, který by nepostřehl, že tento víkend (dobře, už od čtvrtka) probíhá v Praze veletrh Svět knihy. Já jsem se těšila jako tlusté dítko, které po týdnu na odtučňovacím táboře stoji před cukrárnou. Sobota byl náš den - za bubnování deště jsme se kolébali vlakem a v pravé poledne jsme stáli před branou Výstaviště. S nadšením a vnitřním pnutím jsem vstoupila kolem zamračeného "škubače lístků" do knižního ráje. 


Propagační matroše


Radost z knižního ráje mi trochu kazil dav. Vážně, každý rok nechápavě zírám a vždycky mě napadne myšlenka "A pak že nečtou". Nevím, zda to bylo tím nanicovatým počasím, ale na veletrhu snad byla celá Praha. Nejednou mi někdo div nevlezl na záda, občas jsem dostala loktem. Přemýšlela jsem, kde je co zdarma, nebo co jiného lidi vede k fanatickému nutkání "musím být všude hned, něco mi uteče, uhni tady jsem já". Upřímně - dost mě to štvalo a sem tam jsem měla chuť přetáhnout někoho Biblí po hlavě - nebo nějakým těžkým naučným slovníkem.


Pohlednice
Když jsem se najedla a dala si kafe, bylo to trochu lepší. Ale pořád jsem si připadala - díky davu, brýlím a rýmě - jako v obřím akvárku. Po odpočinku jsem to zkusila znovu a tentokrát jsem začala pozvolna nakupovat. Nejdříve pohlednice - na veletrhu jsem opět našla svojí oblíbenkyni Marii Brožovou, tentokrát jsem se však udržela a koupila si jen 5 pohlednic. Při pohledu výše pochopíte proč. Ohromnou radost mám z balíčku 24 pohledů na téma "The Art of READING"

Knihy
Knihy - přivezla jsem si jich "jen" devět. Děláme si to doma sami a Dvojčata byly na seznamu "potřebuji k žití".  Ten zbytek na mě smutně koukal a má peněženka ještě něco málo vykašlala. Díky ochotě skvělé slečny Fée z listárny mi přibude ještě jedna veletržní kniha, kterou jsem si kvůli absenci hotovosti už nekoupila. No, já jsem spokojená.

Pokud bych to měla shrnout, byl to skvělý den. Potkala jsem se s Basterkou, se kterou jsme si chvilku povídaly. Potykala jsem si s Petrou Plevovou z Nakladatelství HOST, zapsala se do bloggerského seznamu u mé oblíbené JOTY, osahala spoustu knih a vyslechla několikero komplimentů na adresu mých knihomilných náušnic. 

No nejsou boží? Si myslím, že jo!

A co vy? Byli jste na veletrhu, nebo se chystáte až příští rok? Kolik jste si toho přivezli domů? Líbilo se vám tam - také vás tak štvalo to "davové šílenství"? Komentáře

 1. Ze začátku mě taky štvaly davy, ale pak jsem si zvykla. Navíc doufám, že jsem to nebyla já, kdo do tebe strčil. Sice jsem se nikam nehnala, ale byla jsem tak okouzlena, že jsem koukala na knihy a ne na lidi. Nejvíc to schytala asi jedna paní, které jsem nechtěně šlápla na nohu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koukám, že píšu jak prase. O:) Ta únava a rýma mi leze na mozek a vymazává mi pravidla pravopisu, ehm... No nic, stane se...
   Já jsem z toho byla úplně zoufalá, vážně, trochu jsem chytala záchvaty paniky.

   Vymazat
 2. davy nesnasim :-/ oni tam meli pohlednice? to jsem si vubec nevsimlaaa. ale zase jsem si privezla hromadu magnetickych zviratkovych zalozek :) skoda, ze jsi se nepotkala se mnou :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, měli. Byla jsem hned u tří stánků. :) Jen mě mrzí, že jsem se neoptala, kde prodávají tady v ČR pohledy "Tushita Verlag" - od těch ten "Malý princ" a umělci.
   Já jsem si záložku nakonec nepřivezla ani jednu, chtěla jsem nějakou tu maličkou, ale pak jsem se nemohla rozhodnout a řekla jsem si, že mám záložek doma dost. To je škoda, ale uvidíme se, neboj. Jednoho dne určitě. :))

   Vymazat
 3. Ahoj, jsem ráda, žes dobře pořídila, naušnice jsou super, jen mě mrzí, že jsme se nedomluvily na srazu (vzpomněla jsem si až ráno, naušnice vzala, ale neměla jsem na tebe kontakt...). Tak snad jindy. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Upřímně se mi to úplně vykouřilo z hlavy. :( Ale kdyby ses třeba náááhodou v sobotu 24.5. pohybovala na Ladronce, já tam budu na "Světovém dni IBD" a budu tvořit s dětičkama. :)

   Vymazat
 4. Moc ráda jsem Tě opět viděla! Krásné pohledy, ty mě taky nějak minuly, škoda, jsou krásné, pošleš mi nějaký? ;) Jinak ano davy, já jakožto rodilý pražák a pravidelný návštěvník veletrhu jsem na to zvyklá, ale stejně mě děsně štvaly, hlavně když se zastavili všichni a nikdo nemohl sem ani tam a mlátili kolem sebe vším, co měli po ruce. Koukám, že jsi si tedy nakonec také vzala Děláme si to doma sami, my už přemýšlíme, co vyrobíme :) Náušnice jsou opravu úžasné! Měj se krásně :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já Tebe také, byť jen na chviličku. :) Když mi na mail pošleš adresu, klidně Ti nějaký pošlu. :) Jen nevím, který by se Ti pozdával nejvíce. :))

   Jj, vzala jsem si "Děláme si to doma sami" - sice se to dá najít i na netu, ale takhle je to pěkně všechno pohromadě, navíc kniha je moc krásně udělaná. Jsem z ní nadšená. :))

   Jinak my asi vyrobíme repelent. :D A přemýšlela jsem už dlouho nad tím "pracím slizem" ale nemám 10ti litrový hrnec, tak to budu muset nějak prokalkulovat. :D

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!