neděle 18. května 2014

Můj "Svět knihy 2014"

Není knihomola, který by nepostřehl, že tento víkend (dobře, už od čtvrtka) probíhá v Praze veletrh Svět knihy. Já jsem se těšila jako tlusté dítko, které po týdnu na odtučňovacím táboře stoji před cukrárnou. Sobota byl náš den - za bubnování deště jsme se kolébali vlakem a v pravé poledne jsme stáli před branou Výstaviště. S nadšením a vnitřním pnutím jsem vstoupila kolem zamračeného "škubače lístků" do knižního ráje. 


Propagační matroše


Radost z knižního ráje mi trochu kazil dav. Vážně, každý rok nechápavě zírám a vždycky mě napadne myšlenka "A pak že nečtou". Nevím, zda to bylo tím nanicovatým počasím, ale na veletrhu snad byla celá Praha. Nejednou mi někdo div nevlezl na záda, občas jsem dostala loktem. Přemýšlela jsem, kde je co zdarma, nebo co jiného lidi vede k fanatickému nutkání "musím být všude hned, něco mi uteče, uhni tady jsem já". Upřímně - dost mě to štvalo a sem tam jsem měla chuť přetáhnout někoho Biblí po hlavě - nebo nějakým těžkým naučným slovníkem.


Pohlednice
Když jsem se najedla a dala si kafe, bylo to trochu lepší. Ale pořád jsem si připadala - díky davu, brýlím a rýmě - jako v obřím akvárku. Po odpočinku jsem to zkusila znovu a tentokrát jsem začala pozvolna nakupovat. Nejdříve pohlednice - na veletrhu jsem opět našla svojí oblíbenkyni Marii Brožovou, tentokrát jsem se však udržela a koupila si jen 5 pohlednic. Při pohledu výše pochopíte proč. Ohromnou radost mám z balíčku 24 pohledů na téma "The Art of READING"

Knihy
Knihy - přivezla jsem si jich "jen" devět. Děláme si to doma sami a Dvojčata byly na seznamu "potřebuji k žití".  Ten zbytek na mě smutně koukal a má peněženka ještě něco málo vykašlala. Díky ochotě skvělé slečny Fée z listárny mi přibude ještě jedna veletržní kniha, kterou jsem si kvůli absenci hotovosti už nekoupila. No, já jsem spokojená.

Pokud bych to měla shrnout, byl to skvělý den. Potkala jsem se s Basterkou, se kterou jsme si chvilku povídaly. Potykala jsem si s Petrou Plevovou z Nakladatelství HOST, zapsala se do bloggerského seznamu u mé oblíbené JOTY, osahala spoustu knih a vyslechla několikero komplimentů na adresu mých knihomilných náušnic. 

No nejsou boží? Si myslím, že jo!

A co vy? Byli jste na veletrhu, nebo se chystáte až příští rok? Kolik jste si toho přivezli domů? Líbilo se vám tam - také vás tak štvalo to "davové šílenství"?