Květnové "Knižní přírůstky"

Je za námi další měsíc - je neuvěřitelné, jak ten čas letí - a to znamená, krom spousty jiných záživných věcí, že je čas na "Knižní přírůstky". Tenhle projekt vymyslela Cathy z blogu "Mezi nebem a peklem". O co že jde? To si takhle vyfotíte nově pořízené knihy za daný měsíc (darované, koupené, recenzní výtisky a nebo vyměněné) a přidáte k nim třeba i nějaký ten komentář. Těšíte se na nové obyvatele mé knihovničky? Měsíc květen byl - nejen díky "Svět knihy" - na nové přírůstky velmi bohatý. Podařilo se mi doplnit moji HP sbírku o knihy, které mi chyběly - Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Princ dvojí krve a Harry Potter a Relikvie smrti. Už mám doma všech sedm dílů, super.


Jelikož jsme si pořídili druhého koliáka, koupila jsem i nějaké "psí knížky". Obě jsou z databáze, z druhé ruky. Jedna je malá knížka o plemeni: Kolie a šeltie. Druhou knihu jsem měla půjčenou z knihovny a natolik se mi zalíbila, že jsem ji koupila domů: 101 psích triků


Svět knihy mi přinesl nejen zážitek ze setkání s Petrou Plevovou z HOSTu, s Basterkou z Knihy nekoušou a s Míšou z JOTY, ale i spoustu knih. Přesněji devět. Na stánku JOTY jsem si koupila Děláme si to doma sami a Zaříkávání Fridy K. U stánku HOSTu jsem pořídila Knihy a typografie. V antikvariátu jsem narazila na Medojedky, které mi před nějakým časem doporučil můj taťka. Nejvíc knih jsem si odnesla z Euromediáckého stánku. Z Knižního klubu jsem si odnesla Dvojčata, ve slevách jsem ulovila Como, vrať se, Kroky v temnotě, Sněženky a Bílá vlčice. Byl to úspěšný lov, já jsem spokojená.


Díky ochotě Alžběty z Listárny se ke mně dostal ještě jeden kousek z veletrhu - tím je Hvězdy nad Zanzibarem. Udělala jsem si s ním radost, stejně jako s těmito kousky z databáze: Hodiny, Stín banyánuAnna Leonowensová a král Siamu Mongkut a Skříňka s démonem


Když jsem jela do Prahy na sraz s mamkou, měla jsem na Hlavním nádraží trochu času - a tak jsem se šla jen kouknout (znáte to, ne?) do knihkupectví. Ve slevě na mě vykoukly tyhle dvě knížečky. První jsou krásné citáty (a ještě hezčí fotografie) Výroky slavných o zvířatech. Tou druhou je malá knížečka francouzské poezie Sbohem, vy hříčky větrné


A nakonec jsou tu recenzní výtisky. Jako první bych vám ráda představila ty z Eminentu: Sídlo duše, Zázračné zdraví a Dědeček Oge


Další recenzní výtisk je z Paseky a sice kniha, které neodolá snad žádný knihomol: Dobrodružství milovníka knih. Poslední recenzní výtisk je z nově navázané spolupráce s Jan Melvil Publishing, jejich novinka s názvem Svět, který skončil včera


Byl váš květen stejně knižně výživný, jako můj? Vybrali byste si u mě nějakou knihu? 

Komentáře

 1. Dědeček Oge je super. Jinak já jsem si za květen koupila taky hodně knih :-) Asi už bych to taky mohla sepsat. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Páni tak to je taky skvělá sbírka! Knihu 101 psích triků shání sestra :) Jsem ráda, že jsme se aspoň na chvilku potkali! :) A ty Výroky o zvířatech jsou pěkné! :) Všechnyy knížky jsou zajímavé, těším se na nějaké recenze :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, recenze jsou teď "pozadu". Neb jsem pročítala spoustu psích příruček, ale tak nějak přeskakovace, protože jinak to nešlo (půjčila jsem si jich 14 :D ). Chci dočíst ten Střet kultur, to je fakt skvěla psí kniha - že ségře doporučuji, dodá Ti to úplně jiný pohled na psy. :)
   Jinak já jsem si na ní dala inzerát na databázi a jedna paní se mi ozvala. (Na těch 101 psích kusů.) Výroky mě stály 30,- a měly jich tam ještě dost. :)

   Vymazat
 3. Tak tohle je řádná kopa knih :)
  Já si knihy moc nekupuju, jen když je prostě musím mít, jinak mě většinou najdete v knihovně :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já do knihovny chodím také, ale prostě mám ráda, když si mohu knihu koupit, je moje a mám ji doma ve své knihovně. :) Jsou knížky u kterých si řeknu, že si je jen půjčím, ale pak jsou takové (a těch je nějak moc), které prostě musím mít doma. :)

   Navíc jsem tedy teď "propadla" databázi, kde se dají fajnové knihy sehnat za opravdu nízké ceny a kolikrát jsou jako nové. :) Ale zrovna tahle kopa je opravdu velká a přehnaná i na mě. :)

   Jak byl květen bohatý, červen bude velmi střídmý. :)

   Vymazat
 4. Koukám sbírka napříč žánry :) pěkná kupka knih.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ano, nejsem nijak zvláště vyhraněná, ráda si přečtu různorodé knihy. I když je pravda, že detektivky a sci-fi příliš nevyhledávám a erotické romány mi přijdou nudné. :)

   Vymazat
 5. Skvělé knihy! Kroky v temnotě teď čte moje mamka a je z nich úplně unešená. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, doufám, že si příjemně počtu. :) Kroky v temnotě jsem teď půjčila tchyni, tak uvidíme, jak se jí bude pozdávat. :))

   Vymazat
 6. Tolik krásných knih. Taky jsem si jich tento měsíc pořídila víc než dost. Kam je dáváš? Já stále bojuji s místem. Knihovna je plná a nikam se mi pomalu nevlezou. Anna a Král je krásná kniha i filmové zpracování. Závidím Ti Stín Banyánu. Také bych si knihu ráda zapůjčila v knihovně nebo zakoupila (pokud bude čtivá se silným příběhem). Těším se na Tvou recenzi :) ... No a Dobrodružství milovníka knih je pro nás knihomoly jednoznačný typ :) Obálka knihy i Tvé doporučení vypadají velmi lákavě :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Upřímně - vrším je na skříni. :D Momentálně mám udělané tři barevně sladěné hromádky a tam je dávám - neb knihovna a jiné odkladové plochy už prostě nestačí. :/ (Největší je hromada červeno-růžovo-oranžových knih, hned za ní je černo-modro-zelená a nakonec bílo-béžovo-žlutá.)
   Já už jsem právě Anna a král četla - ale od zahraniční autorky, což má být stejné "zaláskované", jako film - který osobně velmi miluji. :) Tahle kniha je od českého autora a má být více "pravdivá" a méně "romantická", tak jsem na to zvědavá. :)
   Na Dobrodružství teď akorát píši recenzi, nebo se o to alespoň snažím. :))

   Vymazat
 7. Knížku 101 psích triků mám doma a je podle mě úplně skvělá, strašně moc se mi líbí, určo bude vyhovovat i Tobě :)
  Je mi líto, že jsme se tam nepotkaly!! :( Jinak Basterku jsem poznala taky a jsem za to hrozně moc ráda, je skvělá :))
  Měj se krásně!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahojky, knížka je to fajnová, jen si tedy myslím, že většina triků je spíš pro odrostlejší štěnda. :) Nebo větší pejsky. :) Jinak mám teď rozečtenou z knihovny "psí knihu" Lidé a psi: Střet kultur a hodlám si ji též koupit domů, neb je skvělá. Ještě mám zálusk na Svého psa nestřílejte. :)

   Já jsem Tě zahlédla, ale upřímně, bylo všude kolem tolik lidí, že jsem neměla sílu se za Tebou vydávat. Vlastně jsem nejdříve zahlédla Tvou mami a pořád jsem přemýšlela, odkud já tu paní znám. :)) Tak třeba někdy příště, určitě budeme mít příležitost se někde potkat. :)

   Měj se báječně! :)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!