neděle 25. května 2014

Já, mé druhé já a Daffodila 4

A je to opět tu - pár bodů o mně po vzoru Rachel Roo, která nemá ráda jednostranně zaměřené blogy, u kterých vlastně vůbec neví, kdo je píše. Zjišťuji, že se spoustou z vás toho máme dost společného. Což mojí knihomolskou duši drbe za ouškem a ta vrní blahem. Najdeme se i v dnešních bodech?


Co vidím...

  1. Jsem ryba. Tedy, samozřejmě jsem člověk, ale narodila jsem se ve znamení ryb. No, žádná sláva to není, co si budeme nalhávat. Řekla bych, že jsem trochu chaotická - ryba má v sobě kousek od každého z ostatních znamení a povím vám, někdy to umí být řádná jízda. 
  2. Impresionismus lahodí mému oku a hladí mou duši. Degas, Monet, Sisley - to jsou jedni z mnoha, které bych si pověsila s ohromnou radostí do každého koutu své mysli. Dokonce i bytu. Ta barevnost nemá chybu. Nemá, tečka.
  3. Čichám ke knihám. A ještě raději na ně sahám. V knihkupectvích chodím, rozhlížím se a když se na mě nikdo nedívá, konečky prstů přejíždím po vazbách knih. 
  4. Miluji vůni mandarinek. Celkově mám ráda svěží vůně. Upřímně nesnáším těžké, květinové vůně. Zvláště v létě - nechápu, že se (a mě) tím lidé dusí.
  5. Věčný svit neposkvrněné mysli. To je můj nejvíc nejoblíbenější film. Miluji Mandarinku a Joelka. Viděla jsem ten film snad milionkrát a pořád ho nemám dost. Je boží - jestli neznáte, rozhodně si ho pusťte, nebudete litovat. 
A co vy? Jaký je váš nej film, která vůně vám dělá dobře? Co vaše znamení?