sobota 3. května 2014

Já, mé druhé já a Daffodila 3

A je to opět tu - pár bodů o mně po vzoru Rachel Rookterá nemá ráda jednostranně zaměřené blogy, u kterých vlastně vůbec neví, kdo je píše. Zjišťuji, že se spoustou z vás toho máme dost společného. Což mojí knihomolskou duši drbe za ouškem a ta vrní blahem. Najdeme se i v dnešních bodech?


Podzimní procházka s naším chlupáčem  1. Miluji zvířata. Už od malička jsem se vrhala kolem krku každému psu, kterého jsem viděla, což dohánělo k šílenství mojí mamku. Nejraději mám právě psi a také potkany (a z těch více exotických jsou to surikaty, jsou prostě božííí!). Doma máme malou zoo - tři potkaní kluky - Oscar, Arnold a Coudy - a dlouhosrstého koliáka Dobbyho. (Ano, to je ten krasavec co ho "mučím" na fotce.)
  2. Nesnáším vaření. Stepfordská panička ze mě nikdy nebude. Jídlo mám ráda, ale stát nad plotnou a kuchtit mi prostě přijde jako ztráta času a nebaví mě to. Na druhou stranu ráda peču. Zvláštní, co?
  3. Jsem introvert - s nepředvídatelnými ataky extrovertních chvilek.  Pokud vás potkám poprvé, s největší pravděpodobností budu spíše potichu pozorovat. Ve větší skupině raději poslouchám, než mluvím. Ovšem sedneme-li si jako "prdel na hrnec", budu ukecaná. 
  4. Mám ráda zvláštní muže. Nikdy mě příliš nebrali typičtí hezounci. Mám slabost pro muže, kteří jsou něčím zajímaví. Mezi mé hlavní oblíbence patří John Malkovich, Tim Burton, David Tennant, Alan Rickman. Navíc mám ráda hlasy, to, jak mluví. Takový Rickman a nebo Tennant, hmmmm. 
  5. Ráda jezdím vlakem. Mám ráda to kodrcání, kupé - starší, s koženkovými sedadly. I přes fakt, že se na ně v létě lepí zadek. Nové vlaky mi nepřijdou vůbec pohodlné. Cestování vlakem mám mnohem raději, než autobusy - ty mi přijdou stísněné a omezené. Jízda vlakem ve mě vyvolává pocit uklidnění, pohody, výletu a svobody. 
A co vy, shodnete se se mnou v něčem i tentokrát?