Dubnové "Knižní přírůstky"

Je za námi další měsíc - je neuvěřitelné, jak ten čas letí - a to znamená, krom spousty jiných záživných věcí, že je čas na "Knižní přírůstky". Tenhle projekt vymyslela Cathy z blogu "Mezi nebem a peklem". O co že jde? To si takhle vyfotíte nově pořízené knihy za daný měsíc (darované, koupené, recenzní výtisky a nebo vyměněné) a přidáte k nim třeba i nějaký ten komentář. Těšíte se na nové obyvatele mé knihovničky? 


Jako první je tu dodatečný dárek k narozeninám od mého tatínka. Abych prý věděla, jak to bylo za jejich mládí. Retro ČS mě baví svými fotografiemi.


Že jsou reklamy na internetu zrádné dokazují následující dvě knihy, které jsem si objednala na stránkách Albatrosu. Obě jsou to novinky a obě jsem prostě musela mít. Človíček Tom mě nejdříve nalákal svojí obálkou a posléze anotací, Dopisy z ostrova Skye jsem prostě přibrala, protože mě kniha okouzlila.


Databáze knih, mé prokletí. Opět jsem řádila a ulovila nějaké knihy. Démonolog mě neskutečně lákal a ke knize Podezřelý jsem se dostala jako slepý k houslím - přečetla jsem si recenzi a měla pocit, že bez té knihy nemohu žít. Tak je mám obě. 


Další dvě knihy jsou úlovky ve slevách. Tajemství pergamenu jsem sehnala u nás v Dobrovském, Kroky ke slunci jsem náhodou objevila v Praze na Andělu.  


V rámci akce "Knihy bez DPH" jsem si pořídila jednu jedinou knihu - ano čtete správně - a tou je Sparksův Bezpečný přístav. Aby té "Sparksoviny" nebylo málo, na databázi jsem si pořídila ještě jedno jeho dílo - Útěk do samoty. 


Tento měsíc se na mě usmálo štěstí a já vyhrála v soutěži nakladatelství Metafora. Mojí výhrou je kousek z úžasné životopisné edice a sice Paní Hemingwayová.


A na konec jsou tu recenzní výtisky. Nakladatelství Jota - Ve stínu černých ptáků. Mladá fronta - Už se nikdy nevrátí. (Momentálně jsem jí půjčila, takže foto je "dočasné".) Ráda bych zmínila e-knihu z nakladatelství HOST - Kostičas, kterou sice na fotkách neuvidíte, ale také se ke mě dostala v dubnu. 
A co vy, vybrali byste si některou? Četli jste některou z knih - líbila se, nelíbila. Povídejte, přehánějte.

Komentáře

 1. Určitě si plánuju pořídit tu Paní Hemingwayovou, mám pro E.H. slabost:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem na ni zvědavá. :) Pro E.H. sice slabost nemám (nebo jsem ji zatím neobjevila), ale na knihu se těším. :)

   Vymazat
 2. Páni tak to je super sbírka, všechny bych si také ráda přečetla :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych si je také ráda přečetla. :D Tak snad se k nim brzy dostanu. :))

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!