úterý 22. dubna 2014

Nečtené chtějí být čtené

Ano - mám stejný problém jako většina knihomolů. Mám víc knih (a neustále dokupuji nové), než vůbec stíhám přečíst. A tak jsem přemýšlela, co s tím, aby se dostalo na všechny, až na mě jednoho dne "vyskočilo" úžasné řešení v podobě projektu "sklenice plná knih" na blogu Kath´s World of BooksInspirace přišla ze zahraničí - tzv. TBR (to-be-read) jar. Rozhodla jsem se, že vyzkouším něco podobného. Nazvala jsem si svou skleničku prostým "Nečtené chtějí být čtené".

Má sklenice medová plná knih

Včera večer jsem si sepsala seznam knížek, které čekají na přečtení. Byla jsem mile překvapena, neboť jich je necelých 60. Přiznám se, že jsem čekala mnohem děsivější cifru. Na lístečky se dostaly knihy, které jsem koupila před rokem, stejně jako ty z minulého týdne - aby měly všechny stejnou šanci - plus pár, které jsem již četla, ale je to dlouho a ráda bych se do nich znovu ponořila.

Knihy z knihovny a recenzní výtisky mají svůj vlastní "seznam" - oproti "domácím" knihám mají přednost. Ale ráda bych této skleničky využila co nejhojněji, abych se dostala k těm skvostům, které se mi tu hromadí. Navíc tím odpadne má věčná otázka - kterou že knihu začít číst dříve? 

Máte také nějakou vlastní "skleničku" na nepřečtené knihy? Hromadíte spoustu knih a nezvládáte je číst, přesto kupujete další?