Mužský pohled na věc

Sex je součástí života každého zdravého člověka. Vedle lásky a porozumění je sex další náplní vztahu dvou lidí. Lidská sexualita je stejně složitá, jako člověk sám. V dnešní době se již, naštěstí, nestavíme odmítavě k "neheterosexuálním" projevům sexuality. Kniha Extrémní sex Čecha žijícího v New Yorku Franty Nedvěda nám přináší několik zamyšlení ohledně sexu a zážitků kolem něj. 

Nakladatelství Eminent

Než se zaleknete, věřte mi, že na knize je extrémní převážně její název. Jde o zajímavý vhled do myšlenek muže a jeho pohledu na sex a sexuální praktiky. Kniha je na trhu již 15 let, ovšem ani to jí neubírá na "aktuálnosti". Sexuální praktiky, sexualita a hravost z pohledu muže byl pro mě osobně zajímavý zážitek. Vedle 
autorových myšlenek je velký prostor v knize věnován "hraní rolí". 

Ano, jedná se o dominanci a submisivitu - tolik ožehavé téma dnešních erotických románů, s kterými se doslova roztrhl pytel. Autor sám se stal aktivním účastníkem americké skupiny The Eulenspiegel Society, ve které měl možnost blíže poznat lidi, kteří praktikuji dominanci a pokoru. Většina poznatků byla spíše o dominantních ženách a submisivních mužích. 
Sex je umění, jehož předpokladem je dobrý vztah mezi mužem a ženou. Sexuální vztah není ovšem definován jen tím, co se děje v posteli. Jeho součástí je množství patrných i nepatrných kontaktů, doteků a celkového chování partnerů, kdekoliv a kdykoliv.
Statistika, založená na současných výzkumech moderní psychologie, prohlašuje, že muž myslí na sex a věci kolem něj téměř dvakrát za hodinu. Lidé, kteří pohlížejí na sexualitu podobně jako autor této nevšední knihy, však dobře vědí, že v určitých momentech života je to nesrovnatelně častěji - nebo dokonce nepřetržitě.
Zabývat se vědecky sexem ve spojení s láskou je stejný nesmysl jako analyzovat pomocí psychologie původ života. Klíčovou součástí sexuálních vztahů je radost, jakou mužům a ženám nabízejí, i pocit z celkové harmonie a uspokojení. To je také krédo, s nímž autor přistupuje k tématu tak širokému, přirozenému a zároveň ožehavému, jako je extrémní sex. 
 Kniha je obohacena o zápisky z deníku slečny, která se chtěla stát "otrokyní". Což přináší vhled do myšlenek člověka, jenž touží po submisivitě, a jeho pocitů. Jako zajímavé zpestření mi zároveň přišly kapitoly o "sexu ve světě" a jeho historii. Kniha je zajímavé čtení, doplněné o autorovy fotografie, které neurazí milovníky sexu a zvědavé duše. 

Za poskytnutí recenzního výtisku vřele děkuji Nakladatelství Eminent!

Autor: Franta Nedvěd
Počet stran: 144
Nakladatelství: Knižní klub a Eminent

Rok vydání: 1999
Komentáře

 1. Někdy mě překvapuje, jakou škálu knih (témat) recenzuješ, klobouk dolů, Daffodilo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za překvapený kompliment. :)) To víš, jsem tvor zvídavý. :)

   Vymazat
 2. teda:). Vypadá opravdu zajímavě. Nedávno jsme viděla "umění" v podobném stylu, kdy byla kniha sestavena jen z fotek penisů. Co dneska člověk na trhu nenajde?:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem takhle měla diář, kde byli pánové s vytasenými penisy... :D Jo, dnes se dá najít všelicos...

   Vymazat
 3. No knih na tohle téma je vážně hodně a teď možná ještě víc než před tím, ale většinou z různých pohledů jak to tak u knih bývá. Nedávno jsem četla něco o tomhle i když je to spíš mužské téma tak se tam mluví i dost o ženách sex se přece o 2lidech.

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý den, asi zajímavé čtení jak pro muže tak pro ženy:) Myslím že takové téma si najde spousty čtenářů. I mě takové téma zajímá a hlavně psychologie sexu mezi mužem a ženou. A celkově jak se to má, v dnešní moderní době kdy se da sex i koupit třeba v takových salónech. Tak by mě zajímalo názory i na takové věci které umožňuje tahle doba v intimnostech a sexu.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!