Miluji... diáře a zápisníky

V posledním článku Já, mé druhé já a Daffodila jsem vám prozradila, že se můžete těšit na novou "rubriku" s názvem Miluji... Tak tedy, milí čtenáři, představuji vám první díl, ve kterém uvidíte moji sbírku zápisníků, bločků, sešitů a diářů. Musím se přiznat, že vedle knihkupectví je papírnictví mým nejoblíbenějším obchodem. Věřím, že se vám náhled do mé skromné sbírky bude líbit.

Diáře z Albi - kočky momentálně používám, na slony brzy dojde


Začala jsem diáři - jsou na rok a půl, což je úžasné, když si,stejně jako já, usmyslíte, že nutně potřebujete diář v půlce roku. Nevěřili byste, jak divně se na mě některé prodavačky dívaly, když jsem se v květnu (loni) ptala na diář. Jako další jsou tu různé zápisníčky. Když vidím nějaký krásný, vhodný, a za rozumnou cenu - beru si ho domů. Vůbec nevadí, že do nich většinou nepíši, protože mám pocit, že je škoda je ničit. Hloupost, já vím.

Malý a menší. No, oba krásné a já se nemohla rozhodnout. Lepší dva, než žádný

Vlevo "cestovní", vpravo "domácí"

Dárek od přítele 


Šla jsem si do Lidlu koupit banány...


Dárek z Holandska od kamarádky


Úlovek z Levných knih


Tarakňácký zápisník


Můj první dražší blok. Je z poloviny popsaný. Jako jeden z mála.


Můj "čtenářák" - zakoupeno na Fler.cz bohužel slečna už "nefunguje"


Tolik k mé sbírce diářů a zápisníčků. Zajímalo by mě, zda vám to přijde moc, nebo málo? Máte doma také nepopsané zápisníky? Zapisujete si své myšlenky, vedete si deníky? Pochlubte se, jsem zvědavá. 

Komentáře

 1. Jsem na tom velmi obdobně - když vidím nějaký deník, nemůžu ho prostě nechat v obchodě (nejvíc to vystihuje tvůj popisek "šla jsem do Lidlu pro banány", který mě opravdu rozesmál! :D Podobně jako tobě je mi pak líto je popsat. Ale pomalu se to učím (i když to jde těžko, přetěžko!)

  (A dokonce mám doma i stejného Vincenta, jako ty :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já přemýšlela ještě nad Monetem, ale zrovna tenhle Vincent se mi moc líbí. :) Navíc zrovna tyhle zápisníky jsou dost dobře řešené, takže na Moneta ještě možná dojde. :D

   Ono to většinou tak je, že člověk jde pro něco úplně jiného, než co si odnese. :))

   Já se to také učím, pořád si musím opakovat "Ano, tyhle papírové věci jsou skutečně na psaní". :D Ale někdy je to dost těžké. Přitom zapisování věcí je důležité - čím jsem starší, tím více si to uvědomuji. Že myšlenka, kterou nezachytím, se rozplyne jako kapka v moři.

   Vymazat
  2. Therése: No, pro mne to bylo bolestivé rozhodování. Nakonec to vyhrál Vincentek - protože se mi líbí ty tmavé barvy a jejich kontrast se žlutou kavárnou. Ale Monet byl druhý, o kterém jsem přemýšlela. :)

   Vymazat
 2. Krása, po podobných zápisnících se porozhlédnu. Mám úplně stejnou vášeň/úchylku - nahromadit co nejvíc krásných zápisníků a pak je nestíhat popsat. :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já na ně chodím buď do prodejen Albi, nebo knihkupectví (Mucha je např. z Kanzelsberger na Čerňáku). :)
   Já ani ne že bych nestíhala, spíš je mi to opravdu líto je popsat "blbostma". :)

   Vymazat
 3. Zápisníků, deníků, sešítků..těch mám doma desítky. Vždycky je musím mít, a nakonec? Je mi líto do nich psát, nebo nevím jak je smysluplně využít..ale směle kupuji další :) jsem naprosto unešená z tvého čtenářského deníku, ten je bezkonkurenční! Takový by se mi moc líbil, závidím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já z něj mám také ohromnou radost - a moc mě mrzí, že slečna s výrobou přestala. Je to jen takový malý sešitek, ale zbožňuji ho. :) A že se Ti tak líbí, hodím na FB Hnízda víc fotek, ať víš, jak vypadá uvnitř. :)

   Vymazat
 4. Já většinou do nich něco psát začnu a tak za měsíc se rozhodnu, že bych tam mohla psát něco jinýho. :D Ale mám jeden speciální zápisník do hospody :D Protože tam se vždycky probírají věci, které je nutno zaznamenat, ale druhý den si to nikdo nepamatuje :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pravda, to se mi také občas stává. Vlastně ten hnědý "starý" je toho důkazem. :D Začalo to deníkem, přešlo to po čisté krátké myšlenky, po citáty a úryvky z knih...

   Vymazat
 5. Zápisníčky na třetí fotce jsou nejkrásnější! Já si většinou kupuju samé minibločky, poslední rok je využívám na různé seznamy. Dřív jsem si do nich psala slovíčka, ale k ničemu to nevedelo :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. (Ani nebyly drahé.) Já mám nejraději A5, ale zjistila jsem, že se docela pronese (zvlášť když navíc tahám knihu) a že ty menší se lépe někam "zašijou". :))
   Mám moc ráda, když má bloček přes sebe gumu a když má navíc gumu na pero/tužku - no božíííí! (Jsem v tomhle směru trochu rozmazlená, ale je skvělé mít pero papír při sobě.)

   Vymazat
 6. Krásne, všetky do jedného ! :) Ja by som ich isto len skladovala prázdne, lebo do nich nikdy nemám čo písať . :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) Já pevně věřím, že jednou svůj "blok nepsaní do bloků" převálcuji. :))

   Vymazat
 7. Och má duše pláče a slintá nad tou krásou :) Taky jsem podobný blázen, vždycky jsem šla a koupila blok, všichni na co a já prostě ho potřebuji :D Pak jsem do nich moc nepsala, protože to byla škoda, ale pak jsem zavedla, že je používám ve škole, když už ošklivé učivo, tak aspoň ať mám krásný "sešit"! Ten čtenářův deník je super, já mám v hlavě myšlenku na vytvoření Deník blogera, ale pořád nějak není čas na něm začít pracovat. Možná někdy :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Deník blogera zní zajímavě. :) To mě ani nenapadlo, že bych si dělala "blogerský deníček", ale nemuselo by to vůbec být špatné. :)

   Vymazat
 8. Super! Jsem ráda, že úchylka na zápisníky je normální ;)

  OdpovědětVymazat
 9. Nepopsané sešity a zápisníky? Ano! Ano! Ano!:D Mám jich doma hromady a pořád je mi líto je popsat... Už jich mám plné krabice od bot a pořád je nechci a nebudu popisovat :D
  Lucia

  ( www.crazynewdays.blog.cz )

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to já je mám všechny hezky vyrovnané na pracovním stole. (Tak říkám jídelnímu stolu, kam jsem se roztáhla s noťasem. :D)
   Včera jsem "znesvětila" venku na procházce svého "vycházkového Muchu". Byl to celkem hezký pocit. :))

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!