Já, mé druhé já a Daffodila 2

Minulý pátek jsem na blog po vzoru Rachel Roo, která nemá ráda jednostranně zaměřené blogy, u kterých vlastně vůbec neví, kdo je píše, vyvěsila pár faktů o sobě. K mému ohromnému překvapení to spoustu vás skutečně potěšilo, což následně udělalo velkou radost mně. Dozvěděla jsem se, že nejsem sama, kdo chodí po světě s uštípnutým zubem a zároveň to, že budete rády (vzhledem k dámskému osazenstvu komentářů), když budu pokračovat. 


Ohromená v Ouky Douky

Ještě než se vám svěřím s nějakými dalšími fakty o sobě, padla tady "prosba", abych vyfotila svou sbírku náušnic. Což mě přivedlo na nápad, který se tu brzy objeví. Vedle faktů o mně se tu bude objevovat rubrika Miluji..., ve které budu zveřejňovat fotografie věcí, lidí, zvířat přeci, které mám doma a jsou mi blízké. Uvidíme, jak se vám bude líbit. Ale teď už k svěřování se.

 1. Mám ráda dopisy a pohledy. Ráda je píši a posílám, ráda je dostávám. Mnozí z vás postřehli, že jsem zapojená v Postcrossingu. Není nic krásnějšího, než objevit radost ve schránce. Zároveň mě baví nakupování různých pohledů. Jestli něco syslím vedle knih, jsou to právě pohledy.
 2. Nesnáším pendrek. Lékorky si kupuji jen kvůli barevným "cukříkům". Baví mě je odkousávat zuby. Lékořicový vnitřek vracím do pytlíku. Když náhodou cítím tu chuť. Brrrrrr.
 3. Mám doma gramofon. A sbírku eLPíček. Protože to praskání je nenahraditelné. Zkuste si pustit "Riders on the Storm" za deštivého večera na gramofonu. Takovou atmošku vám žádná dostupná zvuková technika neudělá. Vážně. Nehodlám se hádat. Je to prostě tak.
 4. Miluji černé čaje. Teplý Earl Grey s medem a citrónem je mé nebe. Občas se zázvorem. Když mě bolí hlava, v krku a mám rýmu. Když mám splín a bolí mě duše. Když si chci navodit pohodový okamžik. Tenhle čaj mě vždycky vnitřně pohladí a uklidní. 
 5. Ráda pálím svíčky a vonné tyčinky. Jsem v tomhle maniak. Miluji mihotavé světlo svíček. Mám ráda vůní vonných tyčinek a také olejíčků v aromalampách. Ráda nořím konečky prstů do roztaveného vosku a následně pozoruji, jak mi na nich zasychá. Mám ráda tu měkkou poddajnost zahřátého vosku.
Pevně věřím, že vás má záliba ve vosku nevyděsila a milovníci lékořice mě nebudou vnímat jako barbara. 


Komentáře

 1. Jéé svíčky miluji, už jako čtyřletá jsem říkala mamince do telefonu, jak jsem hodná, že jsem si zapálila svíčku :-D Černý čaj mám ráda, ale ze zdravotních důvodů raději bylinkový :) A pendrek nemám ráda, ale lékorky mi nevadí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vím, že není z nejzdravějších, ale já si prostě nemohu pomoci. Miluji čaje obecně, ale žádný nemá tak plnou chuť, jako čaj černý.
   Hele - přestala jsem kouřit, pít alkohol, ale na černý čaj si sáhnout nenechám. :D

   Vymazat
 2. Nejsme my sestry? Nic nemiluji víc než černý čaj s medem a citrónem, LPčka a voňavé svíčky! <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, mám čtyři přiznané nevlastní sourozence - takže bych se ani nedivila. :D

   Vymazat
 3. Já mám zase strašně moc LPček, ale nemám gramofon:) Někomu se kdysi půjčil a nikdo neví komu...Jak se říká: co nechceš, to půjč:)
  Černý čaj taky miluju, nejradši anglický z Marks & Spencer. I když odtamtud miluju kde co...:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hmmm, kdybys nějaká chtěla eLPíčka půjčit. :D Já jsem ten svůj koupila 2011 ve slevě. Je z "retro edice". Vypadá moc krásně, hraje skvěle. Ráda na něm poslouchám. :)

   Já mám zase moc ráda Ahmad Tea. A pár let zpátky jsem objevila v Zelené lékárně úžasný čaj. Od té doby jsem ho v ČR nikde neviděla. Ale objevila jsem jejich stránky.

   http://www.brewhahatea.co.uk/products/Chai-Tea.html

   Chai Tea jsem potom pila od různých jiných značek, ale byl to slabý odvar. Tenhle byl chuťově prostě nejlepší!

   Vymazat
 4. To je ako keby som čítala niekoho, kto ma opisuje :) v Postcrossingu som už skoro dva roky a množstvo pohľadníc, ktoré doma skladujem rastie geometrickým radom :)) Je super zistiť, že nie som jediná "úchyláčka" ako to nazýva môj priateľ :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to já jsem oproti Tobě "postcrossingové mládě". :D Jsem tam teprve 5 měsíců. :) Ale neskutečně mě to baví. :) Buď v klidu, náš "úchyláků" je obrovské množství. :))

   Vymazat
 5. Černý čaj, svíčky, lékořice... hm, jo, dost toho máme společnýho. : )

  OdpovědětVymazat
 6. do postcrossingu jsem se taky cca pred mesicem zapojila :) akorat nakup tematickych pohledu je u nas docela problematicky nevim kam na to chodit :( a caj je klasika <3 to s tim voskem delam taky :-D blbci co v nem machaj prsty, aspon nejsem jedina :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S rácháním se ve vosku je nás docela dost. :))
   No, já měla spoustu zásob z dob dávno minulých. :D Ještě než jsem poznala postcrossing, kupovala jsem si z vnitřního popudu a čiré touhy pohledy. :)) Jinak nakupuji téměř vždy, když jedu do Prahy. Nebo kdykoliv kdekoliv vidím nějaký zajímavý pohled, šup a kupuji. :)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!