středa 2. dubna 2014

Dubnová adopce

Kniha měsíce března už má novou maminku - Adélka je konečně šťastné děvče - a to znamená jediné. Další knižní mimino k adopci. Jelikož jsem zjistila, že nemám žádnou "humornou knihu", která by se na tento měsíc hodila, půjdu na to z jiné strany. Před nedávnem jsem viděla "Vítání jara", kdy dítka házela do vody Moranu - vynášeli smrt. A s tématem smrti tu jednu knihu mám.

Dubnová adopce

Prosím, seznamte se s knihou na měsíc duben - Accabadora Michely Murgiové.  

Příběh dvou žen - Marie, která je dítětem duše a staré švadleny Bonarie, která jí otevřela dveře svého domova a dala jí pocit jedinečnosti. Osudy těchto žen se odehrávají na pozadí Sardinie poloviny 20. století. Jedinečné pouto mezi dvěma ženami přetrhne právě smrt, která k "tetě Bonarii" patří víc, než si kdy Marie mohla myslet.

Pokud byste rádi adoptovali právě tuto knihu, je to velmi jednoduché. Stačí mě sledovat (máte k dispozici FB stránkubloglovin, či přímo stránku blogu) a napsat mi, pod jakou přezdívkou a kde tak činíte, společně s e-mailem, kam vám mohu - v případě úspěšné adopce - dát vědět.

Do konce dubna máte možnost se adopce zúčastnit. Nebyla bych to já, abych se na něco nezeptala - tentokrát by mě zajímalo, zda si myslíte, že existuje posmrtný život? Věříte, že s tělem zemře vše, nebo že duše člověka přežívá dál? A mohou lidé, které jsme milovali, skutečně odejít? (Ano, pokud zde cítíte nádech Harryho Pottera, máte správný "čmuch".)

A abyste neodpovídali jen vy - v mých představách se lidé, které jsem milovala, dostali do obrovské růžové zahrady. Vše kolem je zahaleno jakousi bílou mlhou. Ženy na sobě mají krásné bílé šaty a slaměné kloboučky - jako by vypadly z díla pana Moneta - a muži elegantní bílé obleky. Všichni se usmívají, nikoho nic netrápí. Ve vzduchu visí štěstí a láska. 

Možná trochu naivní představa, ale "vyloupla" se mi již dávno a mně se prostě líbí.